Péče o nohy se často podceňuje, zvlášť když se leccos schová v botách. Nohy si ale zaslouží pravidelnou péči po celý rok.
Suchá a ztvrdlá kůže na patách a chodidlech nejen nevypadá hezky, ale může nám ztěžovat chůzi, a pokud popraská, stane se z ní brána pro vstup nejrůznějších bakterií a infekcí. A o to nestojíme!
Pomůže pravidelná pedikúra, ale i doma toho lze udělat hodně pro její hebkost a hezký vzhled. Chodidlům udělají moc dobře pravidelné bylinné koupele a také peeling.
Koupele
Připravte si teplou koupel, přilijte do ní odvar z bylinek, např. heřmánku, máty, šalvěje apod., a ponořte do ní chodidla alespoň na 20 minut. Velmi účinné pro změkčení ztvrdlé kůže jsou také koupelové soli a esenciální oleje.
Broušení
Tvrdou kůži na patách je nutné 1–2× týdně brousit. Pro domácí použití jsou vhodné různé pilníky, škrabky a pemzy, zkusit můžete také elektrickou brusku.
Pak nohy opláchněte a namažte − chodidla by se měla mazat každý den. Promazávat můžete buď klasickými hydratačními krémy, nebo speciálními, určenými přímo na paty.
Peelingy
Nohy ocení i peeling, který je zbaví odumřelé kůže. Připravit ho můžete např. z kokosového oleje a krystalového cukru.
Vyzkoušet můžete i exfoliační ponožky, které jsou napuštěny nejčastěji kombinací kyselin, urey a dalších složek.
Stačí je navléknut a nechat několik hodin působit. Účinně odstraňují odumřelé kožní buňky a zrohovatělou kůži, zanechají kůži měkkou a vyhladí paty.
Souhlasím, péče o nohy je důležitá! Nevim, jak sem bez tý pedikúry mohla fungovat, ale bylo to těžký 😂.
Peeling s kokosovým olejem a cukrem určitě vyzkouším. Doteď jsem moc péči nohám nedávala, ale teď to změním.
Nikdy jsem netušila, že byllinná koupel může mít takový účinek na paty. Zkusím to a uvidím, jestli budu jako víla 😊.
Já si vždycky říkala, že bych nohy měla ošetřovat víc. Ta koupel s mátou a heřmánkem zní moc lákavě. Určitě to vyzkouším!