To, že se máme v létě chránit krémy s U V faktorem, většinou víme. I v tak jednoduché činnosti ale děláme zbytečné chyby, které vedou ke spálení pokožky. Jak se jich vyvarovat?
Buďte důkladní
Nestačí jen znát svůj fototyp a podle toho zvolit vhodný přípravek. Důležité je i nanést opalovací krém, mléko či pěnu 30 minut před sluněním. Je potřeba ho rozetřít rovnoměrně, nejlépe ve dvou vrstvách, při druhé aplikaci se zatřou i zapomenutá místa.
Zvláštní pozornost věnujte citlivým partiím těla, jako je nos, rty, ušní boltce a také chodidla. Lidé také často zapomínají mazat místa kolem okraje plavek, klíční kosti či hřbety rukou.
Jednou nestačí
Ochrannou vrstvu j byste měli obnovovat zhruba každé dvě hodiny. A to nejen po koupání, ale i když se třeba více potíte – pot totiž „odplavuje“ krém také. Setřít si ho můžete i ručníkem, pískem, na dece či na lehátku.
Pokud jste první aplikaci provedli pečlivě, při jejím obnovení už není nutné čekání na účinek krému. Škodlivé záření proniká i pod vodu, proto je dobré vybírat voděodolné opalovací prostředky.
Kolík krému nanášet?
Nejčastější příčinou spálení na sluníčku je špatné dávkování opalovacího přípravku. Doporučené množství je 2 mg / cm2 kůže, tj. na celé tělo použít průměrně asi šest čajových lžiček krému.