Jste milovníci čaje, ale sáčky po použití vyhazujete? Tak to teď zkuste jinak! Pytlík od čaje je velký pomocník do domácnosti i na zahrádku. Podívejte se, co všechno umí!
1. Skvělé hnojivo
Čajové lístky obsahují velké množství minerálů a živin, takže skvěle hnojí půdu. Během rozkladu sáčku se všechny výživné látky dostávají postupně do půdy.
Samotný sáček je navíc vyroben z vláken konopných listů, takže během rozkladu nepoškodí půdu ani životní prostředí. Rozklad jednoho sáčku trvá půl roku.
2. Odpuzují škůdce
Stejně jako kávová sedlina i použité čajové sáčky dokážou skvěle odpuzovat hmyz a škůdce. A to díky svému aromatu. Stačí tedy sáčky naskládat okolo květin, které pravidelně okupují různí škůdci.
Je to jednoduché a nemusíte poškozovat své květiny agresivními chemickými přípravky. Ovoce a zelenina bez zbytečných chemikálií je přece jen mnohem lepší.
3. Lapač pachů
Nejen na zahrádce mají čajové sáčky své použití. Skvěle se hodí i do domácnosti. Miska s použitými sáčky udělá v lednici zázraky. Umí absorbovat nepříjemné pachy stejně dobře,jako třeba jedlá soda. Podobně funguje třeba i ve zvířecím záchůdku.
Zkuste přidat čaj do kočkolitu, ale pozor, musí se už jednat o suché čajové lístky. A o lapání zápachu máte postaráno.
4. Mytí rukou
Vaříte v kuchyni rádi aromatická jídla, ale do toho musíte zvládat dalších tisíc věcí a pořád odskakovat od plotny? V tom případě jsou skvělým pomocníkem lístky spařeného zeleného čaje.
Pokud se jimi otřeme nebo si umyjeme ruce, tak naši kůži okamžitě zbaví pachu aromatických potravin, jako jsou třeba česnek či cibule. Takže k nové práci můžete hned skočit s čistýma a voňavýma rukama.
5. Na úklid
Taniny obsažené v pravém čaji vám pomohou vyčistit zamaštěné nádobí. Sáčky nechte ve špinavém nádobí a zalijte je teplou vodu. Nechce působit přes noc a ráno špinavou vodu vylijte.
Také můžete přidávat 6 až 10 sáčků do kýble se čtyřmi litry vody a mýt roztokem dřevěnou podlahu. To jí dodá větší lesk. Chlazený čaj může dodat lesk i oknům a zrcadlům.