I když vás nízký tlak na rozdíl od vysokého nezabije, jak potvrdí každý, kdo tímto problémem trpí, dokáže být hodně nepříjemný. Bojovat proti němu můžete zcela jednoduchými prostředky.
Káva ano, ale…
Nejznámějším a nejdoporučovanějším prostředkem proti nízkému tlaku je šálek silné kávy. Má to svou logiku, kofein v kávě obsažený dokáže opravdu zvednout tlak.
Bohužel, jeho účinky jsou poměrně krátkodobé, a když tlak znovu klesne, může se postižený cítit ještě hůř. Navíc káva může u citlivých jedinců vyvolávat nervozitu a zhoršovat spánek a usínání.
Pokud se chcete léčit kofeinem a theinem, sáhněte raději po šálku černého nebo zeleného čaje. Účinek není sice tak rychlý, ale za to trvá déle.
Naučte se dýchat
Opravdu, je to tak. Správné dýchání vám může pomoci vyrovnat se s negativními důsledky nízkého tlaku jako je motání hlavy, pocity na omdlení a hučení v uších.
Trénujte hluboký klidný nádech nosem do břicha a dlouhý, pomalý výdech ústy. Výdech by měl být minimálně jednou tak dlouhý jako nádech. Když se naučíte správně dýchat, dosáhnete toho, že se mozek bude optimálně prokrvovat a obtíže zmizí.
V případě náhlého poklesu tlaku si ještě sedněte a dýchejte s hlavou mezi koleny.
Sůl a bylinky
Ten, kdo trpí vysokým tlakem by měl omezit solení. Když vás trápí nízký tlak a máte v pořádku ledviny, měli byste naopak přísun soli zvýšit. Tlak vám pomohou zvednout i bylinky.
Tak třeba rozmarýnový čaj přispěje nejenom k optimalizaci tlaku, ale navíc vám dodá i chuť do života. Ke zvýšení tlaku přispívá i lékořice, a to nejenom v čaji, ale i v bonbonech. .