Když sezení bolí, tělo nám často signalizuje přetížení, nesprávné držení nebo hlubší svalovou nerovnováhu. Dlouhodobé sezení bez pohybu způsobuje zkrácení flexorů kyčlí, oslabení hlubokého stabilizačního systému a přetížení bederní páteře.
Bolest může vystřelovat i do nohou či hlavy. Důležitá je prevence: ergonomické sezení, pravidelné protažení, aktivní přestávky a posílení středu těla. Jsou nepříjemné, bolestivé a lidé se o nich stydí mluvit. Předcházet hemoroidům lze životosprávou a aktivním způsobem života
Pokud vás hemoroidy trápí opakovaně, rozhodně neuděláte chybu, když vašemu organismu dopřejete detoxikační kúru. Jezte hodně ovoce (jablka, banány), zeleniny, celozrnného pečiva, acidofilní mléčné výrobky.
Dopřejte si také nápoje z chlorelly a mladého ječmene, výborný je i gel ze lněných semínek.
Sedací koupel
Už naše babičky nedaly dopustit na léčivé účinky dubové kůry. Stačí vám 5 gramů sušené kůry, které svaříte s litrem vody a nalijete do koupele. Osvědčenou sedací koupel si dávejte při potížích dvakrát denně na 15 minut.
Zelné obklady
Při vnějších hemoroidech přiložte na oblast konečníku spařený a osušený zelný list. Čím déle ho necháte působit, tím lépe. Látky obsažené v zelí vyživují a zpevňují stěny cév, uleví od otoku.
Jsem architektka a často pracuji do noci. Sedácí koupele s dubovou kůrou už mám v plánu vyzkoušet.
Jsem moc ráda za ty tipy na prevenci. Posílení středu těla a zelný obklad jsou fakt dobré nápady.
Užívám si módu, ale problémy se sezením mě občas potrápí. Osvěžilo mě, jak důležité jsou přestávky na cvičení.
No, já to vím, i když to občas ignoruju. Jestli chcete sedět bez bolesti, tak fakt musíte se hýbat!
Sezení je opravdu problematické. Jako učitelka často sedím a cítím, jak důležité je dbát na správné držení těla a pravidelně se protahovat.