Nezoufejte, že byste se toho malého, ale zákeřného vetřelce, který dává zabrat sebevědomí, nezbavila. Akné vzniká zvýšenou tvorbou mazu, což vede k ucpání mazové žlázy a tím dojde k pomnožení bakterií. A zánět je na světě.
Pravidelné a pečlivé odličování
Je to naprostý základ v péči o pleť, a trpíte-li na akné, platí to dvojnásob. Ale aby nedošlo k mýlce, nejde jen o odstranění make-upu, nýbrž o hloubkovou očistu, která pokožku zbaví všech nečistot.
Ranní i večerní očista potíže s akné nejen zmírní, ale hlavně jim efektivně předejde.
Ne vysušujícím produktům
Nejčastější chybou, pokud máte mastnou pokožku a sklony k akné, je používání nadmíry vysušujících produktů, které pleť jenom ještě více podráždí.
Vrchovatě jí tak dopřejí to, co nepotřebujete, tedy vyšší produkci mazu, zvaného sebum. Vsaďte proto na přípravky určené přímo na léčbu akné.
Čisté ruce
Zanícená pleť nejenže nevypadá dobře, ale je náchylná k podráždění. Jenže sama víte, kolikrát denně se dotknete své tváře. Dejte si proto záležet na čistých rukách. Pleť ocení, když ji nezanesete bakteriemi.
Tip: Za prověřenou kvalitou pečujících a ošetřujících produktů si zajděte do lékárny. Trefou do černého je např. řada Sébium, která prospívá právě mastné a aknózní pokožce.
Musím říct, že jsem si až teď uvědomila, jak důležité je mít opravdu čisté ruce, když se dotýkáme tváře. Taková zdánlivá maličkost to dokáže zásadně ovlivnit.
V článku jsou moc dobré tipy! Zvlášť bych chtěla zdůraznit, že někdy méně znamená více, hlavně pokud jde o produkty na pleť.
Úplně souhlasím s důležitostí pravidelné péče o pleť a hloubkového čištění. Funguje to jak prevence, tak i při léčbě akné. Dávám si na to pozor každý den ráno i večer.