Pokud se chcete radovat z krásných a zdravých vlasů, přečtěte si, jaká pravidla je při fénování třeba dodržovat. Spousta lidí na ně zapomíná a zbytečně vlasům škodí.
Fénování může vlasy, zvláště ty suché a lámavé, poškozovat. Fénu se ale nemusíte bát, stačí postupovat správně.
Manuál pro zdravou pokožku hlavy
Vlhké prostředí po umytí vlasů může způsobovat nerovnováhu vlasové pokožky, proto může časté mytí vyvolávat různé potíže, například lupy, svědění, tvorbu vřídků. To samozřejmě neznamená, že byste si měli vlasy přestat mýt.
Proti problémům s pokožkou často pomůže vhodné fénování, díky kterému nezůstane dlouho vlhká, takže se neobjeví podráždění, plísně ani lupy. Jak na to?
Nejprve v předklonu
Základem je kvalitní fén. Měl by mít několik rychlostí a také nastavení různých teplot včetně chladného vzduchu. Důležitý je i správný postup.
Po umytí si nejdříve mokré vlasy jemně vysušte ručníkem a poté je opatrně rozčešte hřebenem s řídkými zuby nebo rozčesávacím hřebenem, takzvaným tangle-teezerem, aby nebyly zacuchané a zamotané.
Vlasy začněte fénovat nejdříve od hlavy bez kartáče a tvarování, klidně v předklonu. Fén mějte ve vzdálenosti asi 10 cm od pokožky. Foukejte opravdu na vlasy u pokožky, teprve poté vezměte kulatý kartáč a vlasy vyfénujte po jednotlivých pramenech.
Vypadá to, že konečně vím, proč mi vlasy pořád svědily po umytí. Asi zkusím změnit techniku fénování!
To je super článek, vůbec mě nenapadlo, že bych měla při fénování používat různé teploty vzduchu. Určitě to vyzkouším.
Článek velmi poučný, hned dneska zkusím fénovat vlasy v předklonu. Zdá se to být jednodušší na dosažení objemu.
Wow, to jsem netušila, že správné fénování může mít takový vliv na zdraví vlasů! Musím zkusit ty tipy na rozčesávání s tangle-teeezerem.