Jak přijdete na to, že právě vy máte citlivou pleť?
Většinou se projeví tím, že bude zarudlá a objeví se malé nevzhledné pupínky. Ty mohou být způsobeny nevhodnou kosmetikou, ale třeba i kořeněným jídlem.
V takovém případě byste měla být pečlivější při výběru kosmetiky a pravidelně ji hydratovat odpovídajícími krémy, které budou obsahovat například výtažky z avokáda či různé esenciální oleje z růže.
Hýčkejte ji od rána V přední řadě byste se měla neměla zdržovat v prostředí, kde budete vystavená cigaretovému kouři, klimatizaci nebo zbytečnému přetápění.
Dávejte také větší pozor při výběru líčidel. Například u řasenky sáhněte po takové, na které je napsáno hypoalergenní. Rozhodně také nechoďte spát nalíčená . Právě to vám totiž vaše citlivá pokožka vrátí i s úroky.
Pozor na vlasovou pokožku Také pokožka pod vlasy může být citlivá. To se projeví tak, že bude podráždění, bude vás pálit a bude citlivá na dotek.
V tomto případě se raději vyhýbejte častému fénování vlasů nebo si pořiďte alespoň speciální iontový fén. Také zapomeňte na dráždivé laky na vlasy a i v případě barev na vlasy sáhněte po těch s přírodními složkami a oleji.
Bojujte proti bakteriím Zdá se to možná jako naprosto zásadní pravidlo, které není třeba opakovat, ale opak je pravdou. Dokud si totiž neumyjete ruce, neměla byste se pleti dotýkat. A právě na to mnoho žen i během dne zapomíná. To samé platí i v případě přípravků, které byste nikdy neměla půjčovat.
Nebo si pořiďte takové, které jsou v rozprašovači a nepřijdou tak do styku s nehygienickými předměty. Vždy také dodržujte životnost koupené kosmetiky. Rada k nezaplacení: Reklamy na nás útočí s tím, že musíte vyzkoušet novinku, která zrovna přichází na trh.
Jestli už jste ale našla přípravek, který vaší pleti vyhovuje. Odolejte pokušení a zůstaňte u toho, co máte ověřené, dokud to ovšem výrobce nepřestane vyrábět.