Na hřebenech a kartáčích se nezachytávají jenom vypadané vlasy, ale také nečistoty, třeba prach a smog. Z pokožky hlavy se přenáší maz a odumřelé kožní buňky. Dále tužidlo, lak na vlasy, suchý šampon. Čím má hřeben hustší zuby, tím větší nepořádek se mezi nimi zachytí.
Po každém česání odstraňte z hřebenu zachycené vlasy. Půjde to snadněji, než když se v průběhu dní nahromadí, což je náročné především u kartáčů. Když se vlasy spojí a vzdorují vytažení prsty, sáhněte po pomocníkovi. Pomůže vyčesání jiným hřebenem nebo špička tupírovacího hřebenu.
Hoďte ho do myčky
Obyčejné plastové hřebeny stačí jednou týdně otřít dezinfekčním ubrouskem. Pokud jsou mastné a olepené zbytky stylingu, namočte je na pár minut do misky s horkou vodou a kapkou saponátu a potom vydrhněte kartáčkem.
Hřebeny lisované z jednoho kusu plastu se dají přidat do myčky. Obvykle to vydrží i plastové rozčesávací kartáče s bodlinkami, ovšem ty levnější by mohl tlak vody a teplota ohnout.
Zvláštní zacházení
Přírodní dřevěné hřebeny umyjte v jemném šamponu na vlasy. Nelouhujte je dlouho, nesušte na sluníčku ani na topení. Stejně postupujte u kartáčů s přírodními štětinami.