Kustovnice čínská, jinak také goji berry, pochází z Asie a je známá hlavně v jižní Číně. Léčivé účinky kustovnice čínské jsou doslova zázračné. V tradiční čínské medicíně je kustovnice čínská považovaná za nenahraditelný doplněk stravy.
Jedná se o silný antioxidant, který zabraňuje předčasnému stárnutí a podporuje celou škálu zdravých procesů v organismu. Léčivé látky obsahují všechny části této rostliny, plody, kůra, listí i kořeny.
Pravidelná konzumace plodů kustovnice výrazně posiluje obranyschopnost a imunitu těla, zlepšuje paměť, krevní obraz a dokáže ulevit od bolestí hlavy, závratí, od bolestí v zádech, v nohou a v kolenou.
Klanopraška urychluje rekonvalescenci
Schizandra, nám známá i pod názvem klanopraška čínská, patří v asijské medicíně mezi nejčastěji užívané bylinky.
Klanopraška snižuje únavu a urychluje rekonvalescenci, zlepšuje fyzický i duševní výkon, tlumí deprese při stresu a vyčerpání, zlepšuje obranyschopnost organismu, působí jako přírodní afrodiziakum a napomáhá k regeneraci a ochraně jater.
Také zlepšuje ostrost vidění a sluch. Používá se i při bolestech kloubů a krční páteře. Doporučuje se také jako doplněk diet určených ke snížení cholesterolu v krvi. Je vhodný doplněk při chronickém a astmatickém kašli.
Na záněty platí kočičí dráp
Vilcacora, jinak také kočičí dráp, je rostlina, která pochází z peruánských And.
Kočičí dráp má velice široké spektrum účinků. Je protizánětlivý, antivirový, antibakteriální a protirakovinný.
To vlastně znamená, že vilcacora působí proti zánětům, virům, bakteriím, posiluje imunitu organismu a pomáhá imunitnímu systému vypořádat se s rakovinným bujením. Vilcacora se nejčastěji používá pro zvýšení imunity, což také souvisí s léčbou AIDS.
Účinky této rostliny mají příznivý vliv při léčbě akné, zvýšeného krevního tlaku, alergie, Crohnovy nemoci, žaludečních vředů, cukrovky, artritidy i při problémech způsobených menopauzou.
Kočičí dráp podporuje činnost tenkého a tlustého střeva a příznivě působí na oběhový systém.