Vydejte se s námi do koutů naší země, kde vyvěrají proudy pozitivní energie. Jde o zvláštní a krásná místa s bujnou přírodou, protože energie působí i na přírodu.
Zvířata se tu zklidňují, milenci odsud nechtějí odejít a hlavně: Nemocní se tu uzdravují!
Svatý kopeček u Mikulova
Když vystoupáte (klidně i se zásobami dobrého vína) křížovou cestou na tento vrch nad Moravským Mikulovem, ocitnete se přímo nad vydatným zdrojem dynamické zemské energie. Prý stačí jen si sednout nebo lehnout na zem a už to člověka nabíjí.
Krásu místa dokresluje kostelík sv. Šebestiána a žlutá barokní zvonice.
Nacházíme se tu také v přírodní rezervaci, zřízené k ochraně zdejšího jurského vápence, a tak nepřekvapí, že se tu s večerem rozléhá poetické houkání vzácného výra velkého (bubo bubo). Pokud jste viděli film Bobule, víte, že se tu odehrává závěrečná svatba Terezy Voříškové a Kryštofa Hádka. A vůbec se tvůrcům Bobulí nedivíme.
Chrám v Panenském Týnci
Nedostavěný gotický chrám u Panenského Týnce na počátku 14. století začal stavět rytíř Plichta ze Žirotína. Podle odborníků stavbu prováděla huť Petra Parléře, která stavěla i chrám sv. Víta na Pražském hradě.
Požár v roce 1382 sice způsobil, že dnes k nebi ční jen obvodové zdi, výron výrazně pozitivní léčivé energie tu návštěvníkům odstraňuje depresivní stavy, přináší radost ze života a zvyšuje obranyschopnost organismu, pomáhá lidem po mozkové obrně a mrtvici. Dle psychotroniků tu síla pozitivní energie dosahuje nejvyššího stupně 8. Hojně se tu konají i svatební obřady a bylo by zajímavé zjistit, jestli se to projevuje na nižší rozvodovosti!
Křtiny, perla Moravy
Mestys Křtiny leží severozápadně od Brna a na místě, o kterém je řeč, bylo odedávna poutní místo se soškou Panenky Marie. Od poloviny 18. století tu ovšem stojí perla barokního stavitelství, chrám Jména Panny Marie, největší stavba, postavená u nás Janem Blažejem Santinim.
Půdorys je ve tvaru řeckého kříže a ani dnes se tu brána s poutníky netrhne, protože v kostele vyvěrají prameny pozitivní energie hned na dvou místech. Oba působí léčivě, stejně jako pramen vody, ke kterému se dostanete zhruba po kilometru chůze po žluté značce.
Zvláště výborně prý léčí lupénku. Ostatně díky prameni vlastně před staletími městys vznikl – jmenuje se přece Křtiny.
Vyšehrad
Areál bájného Vyšehradu, kdysi i sídla českého krále, patří k energeticky nejsilnějším místům u nás, znalci tvrdí, že pobyt a procházky zde podporují myšlení, tvořivost, originalitu i výkonnost.
Doporučuje se čerpat tu energii ze zdejších stromů, nestyďte se je obejmout. Stejně tak jsou zdroji energie zdejší různě rozšířené menhiry, nejznámějšími z nich jsou tři Čertovy sloupy, neméně silně působí přísné průčelí chrámu sv. Petra a Pavla.
Vyšehrad leží na průsečíku několika energetických linií, energii umocňuje zdejší zvláštní podloží protkané podzemními kasematami a romantický vzhled zdejšího parku, který láká k procházkám i Pražany i cizince.
Boží kameny u Strakonic
Toto mystické místo najdeme západně od Strakonic mezi vesnicemi Kraselov a Tažovice.
Psychotronici tento kamenný útvar svorně označují za jednu z nejsilnějších přírodních svatyní u nás, silně to prý působí zejména na jedince, kteří sem přijdou poprvé. Prý tu permanentně prýští proud kosmické energie, která je zaměřená do jednoho konkrétního místa, a sice do velkého balvanu, který má tvar lodi.
Energie je prý velmi příjemná, pociťovaná jako teplo a lehké chvění. A má, jak jinak, léčivé účinky. Ono „nabíjecí místo“ je prý dobře vidět podle po staletích poutníky vyšlapaného důlku. Možná tedy budete po příchodu muset čekat, až se tam kdosi dobije.
Svatý Hostýn
Bájemi opředené poutní místo neztratilo se svou velkou bazilikou Nanebevzetí Panny Marie nic ze své úchvatné krásy, přestože o přízeň zdejších pozitivních sil soutěží davy návštěvníků. Naopak, energií doslova nabíjí, a to i za pomoci tří místních restaurací.
Určitě nezapomeňte z vrcholu lesními stezkami sejít k vodní kapli a o pár set metrů dál k pramínku zvaném Pod Valy a nabrat si do lahvičky trochu legendami opředené vody. Zkušení senzibilové doporučují provádět tu i dechová cvičení, a to nejlépe za pochodu.
Nádech, výdech, a zadržet dech tak dlouho, dokud to vydržíte. Za případné mdloby vám nikdo neručí, ale prý se pak budete cítit zázračně osvěženi.