Hladké nohy jsou považovány za jeden ze symbolů ženské přitažlivosti. Také proto si v letním horku vaše nohy zaslouží ještě pečlivější hýčkání než po zbytek roku.
Ale nejde jen o estetickou stránku, protože ta je „jen“ odrazem zdravé a neomezené funkčnosti nožek, pokud vás mají životem nést opravdu spolehlivě.
Pomůže vám peeling
Před holením je důležité nohy správně ošetřit. Zvlášť v létě byste peeling měla dělat pravidelně, abyste se zbavila všech mrtvých buněk a umožnila pokožce dýchat. Na houbičku naneste malé množství peelingového přípravku a krouživými pohyby masírujte celé nohy.
Nezapomínejte ani na chodidla. Tam se vyplatí užít speciální přípravky, které pomohou odstranit ztvrdlou kůži. K jemnější pokožce nám pomůže i žínka z lufy, která účinky peelingu zintenzivňuje.
Žínka se ale může snadno stát útočištěm bakterií, proto byste ji měla měnit aspoň jednou za tři měsíce.
Chloupky ani omylem
Nohy jako ze sametu vyžadují pravidelnou a častou péči. Vytrhání chloupků, a tedy i déle trvající efekt zajistí opravdu jen epilace. Epilátor má zabudované destičky, jež rotují, stisknou chlup a vytrhnou jej.
Pokud nefandíte elektrickým epilátorům, měla byste mít po ruce čistou a ostrou žiletku.
Stará a tupá žiletka však hladký efekt kůže nepřinese; spíš se na ní množí bakterie, které pak mohou způsobit zarůstání chloupků. Nezapomeňte na nohy nanést vždy dostatek holicí pěny či gelu a holit zásadně po směru růstu chlupů.
Hydratační pomocníci
Po peelingu a depilaci je dalším krokem na cestě k dokonalým nohám jejich hydratace. Sprchový gel či olej nemusíte používat denně, obzvláště pokud se sprchujete vícekrát. Pokožku to nadmíru vysušuje.
Stačí jednou za dva dny. Součástí každodenní péče o kůži by však měly být hydratační přípravky v podobě olejů či tělového mléka. Nanést byste je měla hned, jakmile vyjdete ze sprchy.
Pryč s ďolíčky v kůži
Celulitida je strašák každé ženy. Nevzhledné ďolíčky na kůži způsobuje tuk, který se ukládá těsně pod kůží, a kvůli tomu pak povrch pokožky vypadá nerovnoměrně.
Bojovat se proti tomu dá pravidelným cvičením, zdravým jídelníčkem a zkusit můžete i některé z krémů či sér.
Výtažky z citrusů, extrakt ze zázvoru či skořice nebo kofeinu, které jsou v nich obsaženy, zvyšují prokrvení kůže. Ideální jsou masáže problematických partií.
Ve sprše za pomoci peelingu a teplé a studené vody, ale také nasucho. Stačí si vzít pevný kartáč a rychlými pohyby přejíždět po kůži. Začněte u chodidel a pokračujte k pasu. A na tuto masáž pamatujte každodenně.
A co vosky i pasty?
Zbavit se chloupků můžete i pomocí nejrůznějších vosků či cukrové pasty. Ty vytrhnou chloupek i s kořínkem, takže mu bude trvat déle, než vyroste.