Mít neoholené nohy je dnes prostě trapas. Ať je vám málo, nebo víc, s lýtky vzhledu medvědice nikoho neokouzlíte. Jak ale předejít podráždění kůže a mít nožky jako hedvábí
Pokud si říkáte, že holení nemůže být přece žádná věda, vyvedeme vás z omylu. Stačí totiž několik unáhlených kroků a místo krásných hladkých nohou se budete potýkat se svěděním, podrážděním a suchou pokožkou.
Navíc už za dva dny se nejspíš dočkáte dorůstání chloupků. Chcete-li si tedy užívat dokonale hebkých nožek a zdravé pokožky, kterou bude radost dávat přes léto na odiv, poradíme vám, na co si dávat největší pozor.
1. Spěch se vážně nevyplácí
Schválně, kolikrát jste v rychlosti skočila do sprchy, popadla žiletku a dala se do práce? Většina žen nenechává chloupky změknout a ve snaze ušetřit drahocenný čas nadělá více škody než užitku.
Až půjdete příště do sprchy nebo do vany, vydržte alespoň 10 minut, během nichž chloupky změknou a otevřou se jejich folikuly. Díky tomu bude holení strojkem snadnější a důkladnější, protože se chloupku zbavíte přímo u kořínku.
2. Ráno moudřejší večera?
V tomto případě známé pořekadlo rozhodně neplatí. Pokud si holíte nohy po ránu, abyste vyrazila s alabastrovou pokožkou, věřte, že mnohem lepšího výsledku byste docílila při holení večer před spaním.
Kůže kolem chloupků se totiž přes noc zacelí a není v místech, kde jste chloupky oholila „otevřená“.
3. Nikdy ne na sucho
Asi úplně nejhorší, co můžete pokožce svých nohou provést, je holit ji bez pěny tzv. nasucho. Koledujete si totiž o podráždění kůže, která bude pálit a rudnout ještě několik dní.
Řada žen nahrazuje pěnu na holení mýdlem v domnění, že dělá dobře. V takovém případě je už lepší obyčejná voda nebo v krajním případě kondicióner na vlasy. Díky němu bude ostří po kůži snadno klouzat a neporaní ji.
4. Které žiletky ne…
Při nákupu holítka se v ideálním případě vyhýbejte těm jednorázovým. Na dovolenou nebo jako nouzové řešení poslouží, ale nedoporučují se pro běžné používání.
Obvykle mají totiž pouze jeden břit a výsledek holení tak nebývá ideální. Na trhu jsou ale i dražší jednorázové žiletky, které nabízejí tři, čtyři či pět břitů. Ty jsou dobré a šetrné.
5. Po, nebo proti směru?
Asi většina z nás automaticky holí nohy proti směru růstu chloupků, protože máme dojem, že se tak dostaneme ke chloupkům lépe a docílíme hladší pokožky.
Mnohem lepší je ale začít po směru růstu, a máte-li citlivou pokožku, pak proti směru neholte vůbec. S vhodným gelem nebo pěnou bude výsledek ale i tak skvělý.
Maska na podrážděnou pokožku
Jestli se vám povedlo si kůži holením podráždit tak, že vás neustále bolí, zkuste tuto masku. Smíchejte 2 lžíce mletých ovesných vloček, 1 lžíci medu a 2 lžíce jogurtu. Naneste a nechte působit 15 minut. Potom opláchněte.
Přiznávám, že holení na sucho jsem zkoušela a fakt to nebyla dobrá myšlenka. Díky za rady, budu se jich držet!
Super článek, hlavně ten tip s kondicionérem místo pěny. Nezkusila jsem to ještě, ale určitě vyzkouším.
Nikdy mě nenapadlo nechat chloupky změknout ve vodě, už vím, kde dělám chybu. Díky za tip!