Léto je tu a s ním i nazujeme pohodlné otevřené střevíčky a páskové sandálky. Nejprve je ovšem třeba se zbavit suché šupinaté kůže na chodidlech a ošetřit zhrublé, popraskané paty. Nohy zkrátka v létě potřebují pravidelnou pedikúru jako sůl!
Chodidla nejsou obdařeny velkým počtem mazových žláz a jejich kůže se rychle vysušuje a je drsnější než zbytek těla. Proto je pravidelně ošetřujte krémem a minimálně jednou za měsíc si dopřejte pedikúru. I když to nejlépe zvládne profesionálka, můžete si nohy doma ošetřit i vy sama.
7 kroků ke zdraví:
Při mokré pedikúře musíte nohy namočit minimálně na 10 minut do teplé lázně s lžící koupelové (i kuchyňské) soli, šťávou z citronu, nebo lžící octa. Do nálevu lze přisypat hrst sušeného měsíčku či heřmánku. Působí regeneračně, rychle hojí odřeniny, otlaky a puchýře.
Po osušení šetrně odstraňte zrohovatělou kůži pemzou, brusnou pastou, kosmetickými špachtlemi a pilníky. Všechny pomůcky koupíte v drogerii, některé i v lékárně. Ošetřená chodidla pak vyhlaďte peelingovým krémem a nohy opláchněte vlažnou vodou.
Nehty na nohou stříhejte kleštičkami zásadně do rovna, s asi milimetrovým okrajem. Nerovnosti zapilujte hrubším pilníkem. Kůžička na prstech nohou se nestříhá, změkčenou ji zatlačte k nehtovému lůžku. Promažte nohy hydratujícím krémem s deodoračním účinkem.
Pokud si však budete nehty na nohou lakovat, promazávací krém zvolte až na úplný závěr pedikúry.
Všechny použité nástroje je pak nutné vydezinfikovat. Je praktické a hygienické mít své vlastní, které už nikdo jiný nepoužívá. Suchá pedikúra je vhodná pro lidi trpící vysokým krevním tlakem či cukrovkou. Rozdíl je jediný – místo vody se používají speciální změkčovací přípravky.