Pokud jste se s tímto termínem zatím nesetkali, tak „tejp“ je elastická páska, která vám může výrazně pomoci v řadě zdravotních problémů.
Umí například snížit otoky, zmírnit či zcela odstranit bolest, urychlovat hojení, stabilizovat klouby, řeší akutní jizvy či podporovat svaly a klouby.
Svými vlastnostmi se maximálně podobá lidské kůži, a pokud je natažená, vydrží na ní zhruba tři až pět dní.
Jak pásku používat
Důležité je, aby se páska aplikovala na čistou, odmaštěnou, oholenou a suchou pokožku. Postup je takový, že ji lepíme vždy na protaženou pohybovou část těla, například na koleno, rameno, krk apod. Tím dochází k napínání kůže.
Poté, co tuto část těla vrátíme zase do původní polohy, smrští se i tejp, což je jeden ze základních jevů správné aplikace.
Toto zvrásnění v celkovém důsledku pak způsobuje to, že pocítíte citelné snížení bolesti a lepší prokrvení. Pozor! Tejp nikdy nepřelepujte a také se nedotýkejte jeho lepidla.
Pásku si můžete pořídit sami, ale nejlepší bude, když si s její aplikací necháte poradit od lékaře.
Voděodolná i pro alergiky
Skvělé na tejpovací pásce je, že je voděodolná, a můžete se s ní tedy bez problému koupat. Umožňuje to právě lepidlo vyrobené ze stoprocentní lékařské pryskyřice, které je vhodné i pro alergiky.
Neomezuje pohyb ani průtok krve a lymfy, a použít ji tak může opravdu kdokoli. Jediné případy, kdy by se měla páska vynechat, je přítomnost bradavic nebo otevřené rány.