Podzimní pochmurné počasí je ideální na návštěvu lázní. Nemusíte jezdit daleko, v Čechách jich najdete víc než dost.
Mariánské lázně
Vulkanické prameny
Toto světoznámé město parků, kolonád, půvabných pavilonů a vycházkových cest se rozprostírá na severozápadě Čech v údolí Slavkovského lesa.
Ve zdejších lázních se léčí zejména nemoci pohybového aparátu, cukrovka, nemoci ledvin a močových cest a nemoci dýchacího ústrojí.
V Mariánských Lázních se využívá šest hlavních pramenů. Křížový, Rudolfův, Karolínin, Lesní, Ambrožův a Ferdinandův, a každý má své jedinečné léčivé účinky. Víte, že jejich pití nalačno a před jídlem zvyšuje vstřebávání minerálních látek? Po ránu jsou tedy nejúčinnější.
Užít si tu můžete i minerální koupele, které snižují krevní tlak, a jsou výborné proti stresu. Na problémy s pohybovým ústrojím se stále nejvíce využívá Mariin pramen, podle kterého se město jmenuje.
Karlova Studánka
Horské lázně
Lázně jsou vhodné pro léčení onkologických nemocí a jsou ideální pro léčení dýchacích cest, jako jsou chronické záněty hrdla, dutin, hlasivek, nosu, průdušek i plic. Léčivé prameny zde můžete nejen ochutnat, ale i natočit nadoma, jako pramen Vilémův.
Karlova Studánka nabízí také úžasné turistické možnosti, protože se nachází v CHKO Jeseníky.
Je výchozím bodem k nejatraktivnějším naučným stezkám a turistickým trasám do divokého kaňonu říčky Bílá Opava, na křižovatku horských tras, na chatu Barborka nebo do horského střediska Ovčárna.
Kromě ježdění na běžkách či lyžích si můžete též vyšlápnout na nejvyšší vrchol Jeseníků, Praděd.