Zánět močových cest vzniká většinou z prochladnutí. Nepodceňte ho a zkuste triky našich babiček.
Velká spousta žen si tímto zánětlivým onemocněním už prošla. Problém nastává hlavně tehdy, pokud se palčivý zánět, projevující se častým močením a pálením, opakuje.
Jeho recidivní charakter je pro něj totiž typický a rozhodně nevzniká primárně prochladnutím.
Hygiena na prvním místě
Nejčastější bakterie, která napadá močové cesty, je takzvaná bakterie E. coli. Vyskytuje se ve střevech, kam přirozeně patří, ale dostane-li se do močových cest, je průšvih.
Určitě se vyvarujte tang, která přenos bakterií znásobují díky zaříznuté šňůrce. Po toaletě se vždy utírejte směrem ven. Po pohlavním styku nevynechte odskočení na toaletu a následně sprchu.
Potraviny plné vody
Vedle pitného režimu byste měla jíst „močopudné“ potraviny, které vyplavují škodlivé bakterie. Výborná je petržel, syrová okurka nebo meloun.
Naopak se vyvarujte přílišného cukru. Mění totiž pH těla i moči na kyselejší, ve kterém se daří nepřátelským bakteriím.
Úžasné brusinky
Obsahují látky, které pokryjí sliznice orgánů tenkým ochranným filmem, a zabraňují tak usazování bakterií na jejich stěnách. Navíc mají silné antibakteriální účinky.
Hele to je dobrý znát, hlavně ty brusinky pomáhaj. A hygiena je fakt klíčová, vždycky to říkám kámoškám.
To je super, že se to dá řešit přírodně! Už jsem párkrát zažila zánět močových cest a nedám dopustit na ty babičkovský triky.
Děkuji za užitečné tipy! Brusinky mi vždy pomohly a mám je často po ruce. Na zánět močových cest rozhodně doporučuji i heřmánkový čaj.