Stejně jako naše pleť se i vlasy mění s přibývajícími léty. Jsou slabé, lámavé, bez objemu a ve velkém vypadávají. Také máte doma spoustu přípravků, ale přijde vám, že nefungují? Možná se nestaráte dobře o vlasovou pokožku!
Vlasy jsou korunou naší krásy, o tom není pochyb. Jenže ne vždycky máme dobrý den a naše kštice připomíná spíš vrabčí hnízdo, ze kterého jde vykouzlit oslňující účes jen těžko.
A postupem let je to čím dál horší. Nejde ale jen o vlasy jako sláma, ale i lupy, které se mohou zničehonic objevit. Pojďte se společně s námi podívat na správnou péči o vlasovou pokožku.
Peeling nejen na obličej a tělo
Dopřávat pleti a pokožce pravidelně peeling je opravdu důležité, protože ji zbavuje odumřelých kožních buněk. A ani u vlasové pokožky tomu není jinak.
Peeling je navíc skvělou prevencí vzniku lupů, pokožka se díky němu krásně prokrví, a tím vám rychleji porostou vlasy.
Dokáže také značně eliminovat jejich vypadávání a lámání. Jak je to možné? Tato metoda totiž okysličuje pokožku, takže stárne pomaleji, a díky tomu jsou vlasy zdravější.
Jeho výhodou je i to, že se hodí pro všechny typy vlasů. A těm z vás, které trápí rychle se mastící pokožka, může s tímto problémem rovněž pomoci. Dokonale odstraňuje i zbytky stylingových produktů.
Jaký typ zvolit?
Existují dva typy. První a stále nejpopulárnější je mechanický peeling, který odstraňuje odumřelé kožní buňky pomocí abrazivních částic.
Pokud vám tento způsob nevyhovuje, můžete sáhnout po enzymatickém peelingu, který zpravidla bývá ve formě krému a nechá se na vlasové pokožce několik minut působit. Záleží jen na vás, který vám bude vyhovovat víc.
Peeling nanášejte vždy jen na vlhké vlasy a jemně pokožku masírujte krouživými pohyby. Můžete si také pořídit speciální masážní kartáč na vlasy, který vám usnadní práci.
U normální pokožky můžete peeling používat jednou týdně, v případě rychle se mastících vlasů až dvakrát týdně. U citlivé pokožky ho neprovádějte častěji než jednou za měsíc.
Poklady z vaší kuchyně
Peelingové přípravky na vlasy samozřejmě seženete ve většině drogerií, vyrobit si je ale můžete i doma. Vsadit můžete například na cukrový peeling. Cukr smíchejte se šamponem a naneste na pokožku, poté důkladně opláchněte a umyjte si vlasy obvyklým způsobem.
Vyzkoušet můžete i sůl, která se hodí zejména na mastné vlasy nebo pokožku, která má sklon k tvorbě lupů a plísní. Kávový peeling zase vyčistí pokožku opravdu do hloubky, jenom může trochu obarvit světlejší vlasy, ale ne nijak dramaticky.
Podpořte růst vlasů pomocí olejů
Nerostou vám vlasy tak rychle, jak byste chtěla, nebo vás trápí nadměrné vypadávání? Pak vsaďte na mocnou sílu olejů, které podpoří růst vlasů, a navíc je dají do pohody.
Jedničkou pro podporu růstu je hlavně ricinový olej, který má silné regenerační a antioxidační účinky.
Využít ho můžete také na řasy nebo obočí. Pokud vás sem tam trápí prořídlá místa, bude skvělou volbou rozmarýnový olej, který vám s tímto problémem pomůže. Vedle ale nešlápnete ani s olejem z kardamomu, černého kmínu nebo voňavé levandule.
Teda, já peeling na vlasy neznala. Ale tak co né vyzkoušet, co? Kávovej by mohl bejt fakt super, když na pleť taky používám něco podobnýho. A to s olejama je fakt dobrý nápad, možná bych mohla zkusit ten rozmarýnový. Kdo nezkusí, neví.
Velmi užitečný článek, ocenila jsem zejména tipy na domácí peelingy. Technologie a inovace v péči o tělo a vlasy mě vždycky zajímaly, ale na něco tak základního, jako je peeling vlasové pokožky, jsem úplně zapomněla. Díky za připomenutí!
Skvělé tipy! Sportuju pravidelně a potím se dost, tak péče o vlasovou pokožku je pro mě super důležitá. Peeling jsem sice zatím nezkoušela, ale teď už vím, co bude další na mém seznamu. Ricinový olej už používám a můžu potvrdit, že je top.
Celkem zajímavý článek, na peeling vlasové pokožky jsem nikdy nemyslela. Musím přiznat, že mám doma plno věcí na vlasy, ale tohle jsem zkoušet ještě nezačala. Možná by to chtělo zkusit, hlavně kdyby to pomohlo na objem.