Čistí pleť, posiluje vlasy a bojuje i s nevzhlednou celulitidou. Vyzkoušíte ho?
Jíl se používal na pleť už ve starém Egyptě. Působí antibakteriálně, detoxikačně a má protizánětlivé účinky. Obzvlášť ho tedy upotřebí ti, které trápí problematická pokožka a akné.
Hydratační a zpěvňující maska
Smíchejte sušený jíl v poměru 1 : 3 s vodou, vymíchejte v hutnější kašičku, naneste a nechte na pleti patnáct minut působit, pak omyjte vlažnou vodou.
Jíl obsahuje zinek, který pomáhá čistit pleť, vápník a křemík potřebný pro obnovu kolagenu, ale i hořčík nebo železo, které dokážou vrátit pleti barvu a jiskru.
Platí i na celulitidu
Další z vad na kráse, proti kterým je jíl účinný, jsou různé otoky. Ať už vás trápí výrazné váčky pod očima, nebo sklony k celulitidě, může maska nebo zábal z jílu přinést úlevu. Jednu polévkovou lžíci jílového prášku můžete přisypat i do koupele.
Zdravější vlasy
Očistné účinky jílu oceníte i v péči o vlasy. Redukuje přebytečný maz, čistí vlasovou pokožku od lupů i svědivých stroupků, posiluje a zpevňuje lámavé vlasy. Jíl smíchejte s vodou a kašičku vtírejte ke kořínkům.
Hojí opruzeniny
Jíl má hojivé účinky. Smíchejte prášek s trochou vody a vytvořte pastu, kterou na postižené místo nanesete a necháte působit ideálně dvacet minut.