Naše vlasy čeká po parném létě další náročné období. Podzim s sebou přináší sychravé počasí, které jim dá také zabrat. Je čas sáhnout po speciální péči.
Jaký prostředek by nám neměl v období podzimu doma chybět, chceme-li se účinně postarat o naše vlasy a dodat jim vše, co právě teď potřebují? Dobrým pomocníkem pro kondici vlasů jsou bezpochyby vlasové oleje.
Ty dovedou s naší hřívou udělat skutečné hodně: posílit, vyživit, zjemnit i dodat krásný lesk a příjemnou vůni. Vlasové oleje mají spoustu výhod. Okamžitě zlepšují vzhled vlasů, takže je můžete použít jako takovou rychlou pomoc v nouzi.
Stačí málo
Jsou 100% přírodní, vlasy nezatěžují, hydratují, vyživují, velmi dobře se vstřebávají. Malá lahvička vám i při častém používání vydrží pěkně dlouho, protože stačí použít jen velmi malé množství.
Navíc je můžete použít nejen na vlasy, ale prakticky na celé tělo. Přidat můžete pár kapek kupříkladu do koupele. Při nesprávném použití vlasových olejů se ale dobrých výsledků nedočkáte.
Než začnete
Poradíme vám, jak na to, aby vaše vlasy byly opravdu korunou krásy. Úspěch začíná u správného výběru vlasového oleje. Volte vždy takový, který je určený pro váš typ vlasů.
Pamatujte, že všeho moc škodí – a to platí i pro oleje. Nejen pro množství − když to přeženete, místo krásných vlasů budete mít ošklivé, mastné provázky. Máte-li jemné vlasy, používejte olej jen na konečky.
Aby výsledkem nebyly zplihlé a mastné vlasy, je potřeba vědět, jak a kam olej správně aplikovat. Použijte jen opravdu malé množství, stačí pár kapek. Nejdříve je naneste do dlaně a rozetřete. Pak teprve olej vmasírujte po délce vlasů.
Jako zábal i maska
Můžete oleje nanášet do suchých i vlhkých (ne však mokrých) vlasů, nikdy ale ne ke kořínkům. Po použití oleje vlasy hned nestahujte do culíku či drdolu – naolejované vlasy jsou křehčí, a mohli byste si je tak poškodit.
Olej lze nanést na vlasy jako intenzivní zábal, který po několika minutách spláchnete vodou, nebo jako součást domácích vlasových masek, například v kombinaci s medem, vajíčkem, banány či avokádem. Výběr vlasových olejů je rozmanitý.
Arganový pro suché vlasy
Ideální, zejména pro suché a poškozené vlasy, je olej arganový. S vlasy dokáže při pravidelném používání přímo zázraky. Hydratuje, regeneruje, navrací jim vitalitu a lesk, posiluje vlasové vlákno, zmírňuje třepení a lámavost vlasů.
Před fénováním naneste do středních délek vlhkých vlasů, a zejména do konečků. Jen pár kapek arganového oleje usnadní vysoušení a ochrání vlasy před poškozením.
Kokosový pro poškozené vlasy
Sáhnout můžete i po voňavém kokosovém oleji, který vlasům dodá potřebnou vzpruhu. Intenzivně vyživuje poškozené vlasy, vrací jim jejich pevnost a lesk, při pravidelném používání zmírňuje maštění vlasů a třepení konečků.
Protože obsahuje antibakteriální látky, je vhodným prostředkem také proti tvorbě lupů.
Když si budete pravidelně dělat masáž vlasové pokožky kokosovým olejem, zmírníte nejen lupy, ale i padání vlasů – kokosový olej dokáže totiž pronikat hluboko do vlasových folikul a posilovat je.
Ricinový pro lámavé vlasy
Ricinový olej skvěle hydratuje a pravidelným používáním zmírňuje lámání, poškození a vysušování vlasů a podporuje jejich růst. Zábal z tohoto oleje můžete aplikovat také na pokožku hlavy, zmírní její pnutí a je účinným pomocníkem proti lupům.
Do vlhkých vlasů vetřete ricinový olej a jemně jej vmasírujte i do vlasové pokožky. Pak vlasy zabalte do ručníku nebo do igelitové fólie a nechte několik minut působit. Nakonec vlasy důkladně umyjte. Taková péče vlasům prospěje, budou zdravé, lesklé a krásné.
Víte, že…
•… kokosový olej obnovuje vlasy poškozené sluncem i mořskou vodou?
•… ricinový olej pomáhá také růstu řas a obočí?
Dobré rady:
• Pokud máte velmi citlivou pokožku, sáhněte po arganovém, šípkovém, mandlovém nebo meruňkovém oleji.
• Používejte jen 100% přírodní oleje.