Tmavé odstíny potlačují, světlé zvýrazňují. Toho využívají i kadeřníci. Seznamte se s metodou zvanou contouring. I vaše vlasy umí čarovat.
Contouring znáte nejspíš jako tvarování obličeje pomocí světlých a tmavých odstínů make-upu, pudru nebo bronzeru. Díky šikovnému stínování tak lze dosáhnout například optického zmenšení velkého nosu, zamaskování příliš vysokého čela nebo zúžení širší brady. Obličej se ale dá podobně vylepšit také pomocí contouringu vlasů.
Jako malířské plátno
Metoda kadeřnického contouringu pracuje se světlejšími a tmavšími odstíny jednotlivých pramenů vlasů, čímž se dosáhne zjemnění, nebo naopak zvýraznění některých rysů obličeje.
Pramínky musejí perfektně ladit nejen s barvou vašich vlasů, ale i pleti, proto je lepší svěřit se do rukou kadeřníka. Ten by měl také zohlednit tvar vašeho obličeje.
Obdélníkový obličej
Máte-li obličej ve tvaru obdélníku bez zaoblených linií, na vrchní část hlavy až po linii obočí aplikuje tmavší tak působí opticky kratší a pleť rozjasněná.
Čtvercový obličej
Pro tento typ obličeje je charakteristická čtvercová brada, silný krk a výrazná čelist. Tu je potřeba potlačit díky efektu stínů v konečcích vlasů.
Tmavší tóny se použijí na vlasy od spánků a u krk, což zjemní bradu a zúží krk. Na vrch hlavy a na konce vlasů se aplikují světlejší odstíny, které zjemní rysy tváře.
Trojúhelníkový obličej
Aby obličej se špičatou bradou působil zaoblenější, chce to vlasy trochu delší a nechat si je prosvětlit hlavně v délkách. Vrstvený střih ostrou bradu zakryje a celý obličej se zjemní.
Vlasy kolem obličeje se rozjasní pomocí světlých pruhů, a obličej bude působit oválnějším dojmem.