Léto pomalu končí a naše pokožka je krásně snědá a vypadá celkově tak nějak lépe. Co dělat, aby taková zůstala po celý rok?
Opálení zakrývá jemné nedostatky pokožky, jako jsou strie nebo pigmentové skvrny. Jenže už dva týdny po návratu od moře začíná opálení blednout, v tom horším případě se kůže rychle olupuje.
Mazat a mazat
Opálená kůže má sklony k vysoušení, proto ji pravidelně vyživujte a hydratujte tělovým mlékem. Ideální je pořídit si také speciální mléko určené k péči po opalování.
Obsahuje totiž zklidňující složky, které zmírňují případné poškození pleti slunečními paprsky. Dnes se navíc prodávají taková mléka, která mají schopnost opálení udržet a prodloužit.
Nebojte se peelingu
Jednou týdně proveďte také jemný peeling celého těla. Rozhodně se nemusíte bát, že byste tímto „obrušováním“ připravila pokožku o bronzový odstín. Ve skutečnosti je to přesně naopak.
Kůže se zbaví odumřelých částí a opálení se tak ještě více zvýrazní.
Navíc na takhle ošetřenou kůži budou lépe působit všechna vyživující mléka, oleje i ochranné krémy, protože účinným látkám nebudou v cestě bránit žádné odumřelé kožní buňky.
Dejte pozor na chlor
Pokud je to jen trochu možné, vyhněte se bazénům s chlorovanou vodu a horké sprše. Kůže se pak totiž ještě více vysušuje a urychluje se její olupování.
Doplňte karotenoidy
Kromě dodržování správného pitného režimu vám pomohou udržet opálení také přírodní barviva karotenoidy. Napomáhají zhnědnutí pokožky a jsou také silnými antioxidanty.
Jejich hlavní funkcí je však chránit kožní buňky a napravovat v hlubších vrstvách kůže škody, které napáchaly sluneční paprsky.
Nejznámější z této skupiny je beta-karoten (provitamin A), který je třeba v rajčatech, mrkvi, červené a žluté paprice, mangu či batátech.
Samoopalováky
Vypomoct si můžete také samoopalovacími přípravky. Můžete zvolit i ty s postupným účinkem, díky čemuž si opálení budete udržovat delší dobu. Díky jejich ne tak výraznému účinku se nemusíte bát žádných nevzhledných fleků.