V zimě je péče o vlasy ještě důležitější než v létě. Co dělat, abyste se vyhnula vypadávání a příliš suchým konečkům? Poradíme vám, jak se nejlépe bránit, čemu se vyhýbat, a hlavně co používat za oleje, kondicionéry a další péči.
Vítr, zima, déšť a sníh – to všechno vlasy oslabuje, zvláště když stále přecházíte z vytopených místností ven do mrazu. Co s tím?
Jak vlasy bránit před zimou?
Důležité je, abyste se snažila dělat všechno pro to, aby se vlasy ještě víc neoslabovaly.
Vyživení jim v tuto roční dobu bere nejen foukání fénem, ale také topení, časté mytí kvůli nošení čepice, pod kterou se vlasy ještě rychleji mastí, a navíc může trpět i pokožka hlavy. To ovšem neznamená, že byste měla přestat nosit čepice.
Jen musíte dát v zimě svým vlasům větší péči. Šampon je sice v zimě důležitý, ale rozhodně si s ním nevystačíte. Pořiďte si proto kondicionér nebo olej, který nebudete muset oplachovat.
Díky tomu ho pak můžete použít, kdykoli budete potřebovat, třeba i uprostřed dne v práci. A navíc po jeho použití nemusíte vlasy znovu namáčet. Proč jsou tyto přípravky důležité?
Hlavní pozitivum je, že kolem vlasu vytvoří ochrannou vrstvu, čímž zmírní prudké změny teplot, stejně jako důsledky tepelné úpravy vlasů v podobě fénování či žehlení, které v zimě vlasům hodně škodí.
Oleje a kondicionéry
Kondicionér a olej nanášejte zásadně jen do konečků, případně na spodní dvě třetiny vlasů. U kořínků to není potřeba, akorát byste vlasy mastila. Vyhněte se také častému mytí vlasů.
Když to uděláte, možná budete mít dostatek času na to, abyste je jednou za čas nechala volně uschnout. V případě, že máte dlouhé vlasy, určitě vám vadí, když si sundáte šálu, nebo když si vezmete péřovou bundu a vaše vlasy poletují jako šílené.
Čím víc se je snažíte uhladit, tím se to zhoršuje. Co tedy s tím?
Speciální péče
Vůbec nejideálnější řešení pro vaše vlasy bude, když jim minimálně jednou za měsíc dopřejete speciální vyživující kúru u kadeřnice. Pokud na to nemáte čas a nechce se vám utrácet peníze, nanést masku zvládnete i doma a výsledek bude takřka totožný.
Abyste ještě více podpořila vstřebávání účinných látek, ve chvíli, kdy maska působí, omotejte si vlasy nahřátým ručníkem, teplo totiž zvyšuje její efekt. Výsledkem budou lesklé a pevné vlasy, které zůstanou krásné i po zimních dnech.
Neposedné elektrizující vlasy už budou minulostí
Jako první pomoc zkuste použít olejíček ve spreji, nebo termální vodu. Obojí můžete nosit v kabelce a kdykoli vlasy jemně pokropit. Jestli máte vlnité vlasy, nejspíše vás trápí jiný problém – krepatění.
Abyste se jej zbavila, vlasy češte a upravujte co nejméně. Nejlépe před mytím a těsně po něm je jen prohrábněte prsty. Nakonec je ošetřte speciálním olejíčkem. Věřte, že tak vaše vlasy zůstanou krásné.