V cem hlavne spocívá jeho síla? Predevším v antioxidacních úcincích, kterých má nejvíce ze všech druhu ovoce. Vedle napríklad zeleného caje má jablko trikrát až ctyrikrát vyšší hodnotu antioxidacních látek a dokáže odstranit z tela i radioaktivitu.
Krome toho je každý plod plný vitaminu A, B, C, E aduležitých minerálních látek, jako je vápník, draslík, železo, horcík ci sodík. U nás je však stále mezi exotickým ovocem spíše prehlížené! Rekneme vám, proc tuto statistiku stojí za to zmenit!
1. Pohlazení pro vaši plet Z vylisovaných semínek se získává olej, který pomáhá zlepšit vaši pokožku. Používat ho mužete jak na oblicej, tak na zbytek tela.
Díky tomuto oleji z granátového jablka se plet daleko lépe vyrovnává s každodenními nepríznivými vlivy jako je kourení, smog, stres ci UV zárení. V nem obsažené kyseliny citronová, jablecná a štavelová napomáhají redukci pih a dalších kožních skvrnek.
2. Vyhladí prípadné vrásky
Nejlepším pomocníkem je práve pro starší plet, která trpí vysušováním a chybí jí pružnost..
Pravidelným používáním tohoto oleje bude vaše pokožka vyhlazená, prirozene hydratovaná a více elastická. Nemáte zrovna doma olej z granátového jablka, ale toužíte vyzkoušet jeho úcinky?
Smíchejte trochu smetany s jednou lžickou granátové štávy a vzniklou masku naneste na pár desítek minut na oblicej.
Nejprve však vyzkoušejte malé množství na hrbetu ruky, aby se vám na obliceji neobjevila alergická reakce.
3. Pomáhá také v hubnutí!
Máte problémy s váhou? Pridejte si cas od casu do salátu pár smínek granátového jablka nebo z nich uvarte výtecnou omácku k masu. Má totiž velmi nízkou kalorickou hodnotu, posiluje metabolismus, zlepšuje trávení a odstranuje toxiny.
Vaše telo tak nebude zbytecne pribírat kila navíc, která by se vám uložila do tukových zásob.
V gruzínské kuchyni se napríklad bez zrnek granátového jablka zkrátka neobejdou. Pridávají ho do témer každého jídla mimo jiné z duvodu lepšího krevního tlaku, ostrejšího zraku a dlouhovekosti. Také u nás už ho v dnes seženete v každém vetším supermarketu.
.