Naši předkové si uměli s nepříjemným zápachem rychle a snadno poradit. Zkuste to taky a uvidíte, jak jednoduché a levné to je.
Aby z vás nebyl cítit alkohol, snězte jablko. Po požití cibule či česneku se napijte mléka. Pomůže také rozžvýkání kávového zrna nebo doušek silné černé kávy. Starosti s rybím dechem vás zbaví plátek citrónu. Stačí jej chvíli povalovat v ústech.
Zápachu na rukou se také zbavíte citrónem. Zápach od cibule nebo slanečku na nožích odstraňte navlhčenou solí, kterou nůž potřete.
Bylinky a sůl
Na nepříjemný dech z cigaret zabírají bylinky. Žvýkejte mátu, petrželovou nať, eucalyptus nebo kardamon.
Pro odstranění pachu z úst pijte čaj z šalvěje a máty po dobu 3 týdnů, pak si dejte pauzu týden a pak jej znova pijte 3 týdny dokud pach nezmizí.Zápach potu odstraníte omývání vlažnou vodou s trochou octa.
Pokud vám zapáchají boty a spreje nezabírají, vysypte boty jednou solí a nechte přes noc působit.
Voňavý domov
Nepříjemné odéry v lednici do sebe vtáhne rozkrojená cibule.Samozřejmě ji pak už nejezte! Pachu v kuchyni se zbavíte povařením aromatických bylin v otevřeném hrnci. Máta, šalvěj, levandule, dobromysl, heřmánek a mateřídouška pachy pohltí.
Pokud neholdujete bylinkám, stejnou práci udělá i povařená voda s octem.Pokud postavíte do skříňky, ve které uchováváte potraviny, nádobku s rozmělněným dřevěným uhlím, bude pohlcovat taky vedlejší pachy.
Nepříjemného odéru v bytě se můžete zbavit také citrónovou šťávou, kterou v misce položíte na rozehřáté topení.Na teplé topení můžete také rozložit pomerančovou kůru. Ucpané odpadní roury vyčistíte tak, že je prolijete vařící vodou s trochou sody. .