Takto bývá nazývána. Je neuvěřitelná svou schopností přežívat v extrémně nepříznivých pouštních podmínkách, ale také svým darem léčit.
Hlavní léčivou složkou rostliny je gel a šťáva z listů. Lze je získat v sušené, konzervované nebo čerstvé podobě.Pro léčebné účely se používá aloe od tří do pěti let stará a před utržením se musí 10 dní zalévat.
Drogou je šťáva, která vytéká z listů a na vzduchu rychle tuhne. Této šťávě se říká sabur, a je pouze částečně rozpustná ve vodě.Aloe se proto standardně rozpouští v různých lihovodních roztocích.
Pozor na jedovatost
Zastánci aloe považují rostlinu za všelék, její odpůrci zase v rozpacích krčí rameny nad její jedovatostí.
Aloe vera je sice jedovatá, ale k poškození zdraví nemůže dojít, pokud dodržujeme předepsané dávkování.Drogu lze využít jako skvělé projímadlo, jako antibiotikum, při léčení plicní TBC, cévních chorobách, břišním tyfu, žaludečním a dvanácterníkovém vředu, léčí anemii a upravuje chuť k jídlu.
V poslední době se objevila i řada nadějných zpráv o léčení rakoviny zažívacího traktu touto rostlinou.Významné je i vnější použití aloe na popáleniny, aplikuje se na hnisavé a špatně se hojící rány, ekzémy a léčí se jí parodontóza. Všechny léky z aloe je nutné při vnitřním použití zapít dostatečně vodou.
Pomůže při kocovině
Aloe vera snižuje krvácení a zvyšuje normální buněčné množení, čímž urychluje hojení.
Rozbíjí a stravuje mrtvou tkáň, pomáhá tedy z organizmu odplavovat jedovaté látky, je považována za nejúčinnější přírodní detoxikační prostředek.Proto dokáže výrazně podporovat boj proti potravinové alergii, jaterním potížím, poruchám látkové výměny a je účinná proti kocovině. .