Podzimní počasí se vyznačuje nestálostí, což naší pleti ani trochu neprospívá.
Navíc je potřeba po létě, kdy jsme si na obličej nanášeli různé krémy a mléka na opalování, pleť správně vyčistit a odstranit odumřelé buňky. Připravíme ji tak pro další péči, aby byla krásná i během nevlídných plískanic.
Minutový peeling umí zázraky
Nejprve tedy provedeme důkladný peeling celého obličeje tak, abychom odstranili přebytečné buňky a umožnili přípravkům dostat se tam, kam mají. Peeling si můžeme připravit doma anebo jej zakupíme v drogerii.
Zhruba minutu masírujte pomalými krouživými pohyby obličej a nezapomeňte ani na tzv.
T-zónu, tedy čelo, nos a bradu, která bývá u většiny problematická. Minutový peeling barevně sjednotí vaši pleť, vyčistí ji do hloubky a připraví ji na další ošetření, aby se do ní dostaly krémy či séra.
Výživu nesmíte podceňovat
Jakmile je pokožka důkladně vyčištěná, můžeme přistoupit k její výživě. Zatímco v létě šlo zejména o to, aby byla naše pleť dostatečně hydratovaná, před příchodem zimy bychom měli zajistit, aby se jí dostalo všech látek, vitaminů a minerálů, jež potřebuje.
Dopřejte jí tedy třeba výživnou masku, kterou dnes již pořídíte v jakékoli drogerii. Změnit bychom měli také denní krém. V létě se totiž používají hlavně ty hydratační a takové, které omezují tvorbu mazu.
Naproti tomu na podzim je třeba pořídit krémy, jež poskytují pleti potřebnou výživu. Některé kosmetické firmy nabízejí dokonce speciální produkty které bojují s nepříznivými výkyvy počasí, což je přesně případ podzimu.
Hloubková hydratace
Někdy se může stát, že se výživná maska zcela nevsákne. Pak je třeba ji z obličeje odstranit. Většina žen to provádí obyčejnou vodou z kohoutku, vhodnější je ale pleťová voda. Nejen pro tento účel vybírejte produkt, který neobsahuje alkohol.
Ponechá vaši pleť krásně rozzářenou, ne matnou. Na odstranění zbytků masky použijte vatový tampon. Na závěr, po smytí masky, doporučujeme použít ještě pro rozjasnění hydratační sérum, které zajišťuje hloubkovou hydrataci.
Pokožka je zrcadlem jídelníčku
Podzim se vyznačuje kratšími dny a úbytkem slunečního svitu. Vzhledem k tomu, že je venku chladněji, zavíráme se častěji do nevětraných prostor, což pleti neprospívá.
Potřeba je ale také myslet na správnou životosprávu, která se na stavu naší pokožky rovněž zobrazuje. Snažte se proto dopřávat si co nejvíce čerstvou zeleninu a ovoce, stravu bohatou na vlákninu a nezapomeňte na dostatečný pitný režim. Neméně důležitý je kvalitní také spánek.
Bylinkové napařování
Napařováním obličeje uvolňujete zejména ucpané póry neboli komedony. V důsledku tepla se kůže prokrvuje a roztahuje, tedy dochází i k otevírání všech pórů. A ty, jež jsou ucpané, uvolňují přebytečný maz.
Díky tomu je tato procedura vhodná zejména pro ty z vás, kteří mají mastnou až smíšenou pleť. Pokud máte suchou pleť, přistupujte k napařování obezřetně a používejte tuto proceduru méně. Po ní pak aplikujte výživný krém.
Pozitivních výsledků dosahuje tato procedura zejména u komedonů. Komedon je ucpaný pór. Poznáte jej podle černých teček, nejčastěji v oblasti nosu. Komedony jsou primárním projevem akné, ovšem nejsou zánětlivé, ale mohou způsobit pozdější vznik zánětu. .