Ano, tušíte správně. Jde o mořské řasy. V mořích a oceánech plní tyto zelené rostlinky funkci čističky. A přesně tak působí, i když je budete konzumovat. A nejen to…
Ne nadarmo jsou v asijské kuchyni tak oblíbené. Při správné úpravě jsou mořské řasy chutné a v těle do sebe nasávají toxiny. Jsou vynikajícím zdrojem jódu, který chrání štítnou žlázu nejen před viry, ale také radiací.
Chrání před rozvojem Alzheimerovy choroby, epilepsie, rakoviny, ADHD a zlepšují psychiku. Navíc jsou skvělé při hubnutí.
Druhy mořských řas
Řasu Wakame můžete konzumovat i syrovou a její chuť připomíná ústřice. Co se týče léčivých účinků, čistí krev a posiluje krevní oběh. Řasa Nori je bohatá na bílkoviny a používá se na výrobu oblíbeného sushi.
Má skvělou chuť, snižuje cholesterol, pomáhá rychleji hojit rány a také příznivě působí na mozkovou činnost. Řasa Kombu obsahuje nejvíc jódu ze všech druhů, takže se hodí na poruchy štítné žlázy, ale poradí si i s nadýmáním.
Mořský mech zase oceníte v kuchyni. Přidává se do omáček, polévek, ale i salátů a míchaných vajec. A pak je tu ještě řasa Dulse, kterou můžete využít jako zajímavé koření do různých pokrmů.
Detoxikační koupel a maska
Řasy samozřejmě našly uplatnění i v kosmetickém průmyslu. Zajišťují pokožce hydrataci, podporují regeneraci, vyhlazují pokožku a mají také anti-age účinky.
Z prášku, který už seženete i ve většině drogerií, si můžete udělat třeba masku na obličej. Stačí jen přidat trochu medu a řeckého jogurtu.
Nebo vyzkoušejte regenerační a léčivou koupel, která vytáhne z těla všechny škodliviny, a ještě příjemně zrelaxujete celé tělo i unavenou mysl.
Řasy v kuchyni používam furt! Majú skvělý chuťový profil a sú zdravý. Desně podporujou imunitu.
Já řasy miluju! Taky si jimi občas zpestřím jídelníček. Fakt věřím, že mají spoustu benefitů pro zdraví.