nejsem sama
Úvod
Krása a zdraví
Recepty
Nápady
Magický svět
Cestování
Partnerské vztahy
Příběhy
Domů     Vydejte se za čerty
Vydejte se za čerty
Mikulášové, andělé a hlavně čerti od těch roztomilých až po ty strašlivé jsou tu!

Strašidelné průvody čertů se staly oblíbenou tradicí i u nás. Do průvodu se můžete zařadit i vy a vydovádět se. Kam letos vyrazit za pekelníky?

Už jste zkusili trapírnu?

Do strašidelného Pekla Čertovina v Hlinsku se můžete vydat nejen na Mikuláše, ale po celý rok. Čeká vás tu čtvrt kilometru chodeb, výborné jídlo, zajímavé prohlídky i nevšední ubytování.

Provázet vás tu bude banda čertů, kteří vás tu seznámí s pekelnou pražírnou kávy či pekelnou botanickou zahradou a ochutnat můžete i drink od nejkrásnější čertice.

Uvidíte tu i čertí školu či trapírnu, nebo se projdete chodbičkou sedmi smrtelných hříchů a od samotného knížete Lucifera se dozvíte, jak to s vaší hříšnou duší dopadne.

Neměli byste rozhodně minout ani zdejší Pekelný šenk. Vznik čertovinského pekla se prý datuje do roku 666, když při cestě z Ameriky do Austrálie ďábelská posádka ztroskotala nedaleko Hlinska.

Za úžasnou ohnivou show, doprovázenou strašlivými čerty krampusáky, se 8. prosince vydejte do Pomezí v Pardubickém kraji.

Sokolov: I letos projde městem průvod drsných čertů, který tu je už tradicí. Lindava: Ke sklářským starým hutím čerti patřili odjakživa. Český Krumlov: Na strašidelný pekelný průvod narazíte i tady. Plzeň: Kromě průvodu si tu můžete prohlédnout muzeum strašidel. Čertovka: Na pražské Čertovce se to čerty hemžilo vždycky. Rožnov pod Radhoštěm: Pekelníci tu běhají už mnoho let Valašskou dědinou. Šanov: Kromě průvodu tu na vás čekají také čertovské trhy. Pomezí: Oči vám budou přecházet také z ohnivé show. Riegrovy sady: Úžasný průvod krampusáků potkáte na Vinohradech. Kbely: Oslava rohatých se uchytila i zde, čekají vás tu nejen čerti, ale také kulturní program. Dačice: Tady vás čeká hlavně Mikuláš a čerti v laskavější podobě. Borovany: Jak to chodí v pekle se dozvíte zde, tady zažijete skutečnou Peklománii. Přerov: Mikulášský průvod na náměstí později vystřídá běsnění čertů. Hlinsko: Peklo Čertovina, tady vás čeká zábava pro celou rodinu. A najdete tu i pekelný hotel.

Za čertovou babičkou

Co všechno můžete čekat v Pekelných dolech u Lindavy na severu Čech na akci Mikuláš 2023? Peklem se tu rozléhá temná hudba a řinčením řetězů, občas se zachechtá nějaký čert, občas zakřičí nějaký hříšník.

A všude je pekelná výzdoba.

Při vstupu do podzemí dostanou děti na cestu peklem peříčko, protože jak je známo, čerti se peří bojí. Čerti tu všechny hříšníky zváží na pekelné váze hříchů, pak se rozhodne, jestli půjdou do mučírny nebo k čertově babičce.

U čertovy babičky si děti ozdobí perníčky a  pokračují peklem až k Luciferovi. Ten jim promluví do duše a ty zlobivé odsoudí k 300 letům na čertím hnojišti.

Druhá adventní neděle patří už tradičně čertům také v Sokolově. Zlobivá dítka by si tady měla dávat pozor 10. prosince od 17 hodin. Zajímavé oslavy jsou také v Plzni, kde se můžete navíc podívat do Muzea strašidel.

Zkuste pekelný tobogan

I v Českém Krumlově budou čerti pouštět hrůzu. Ve spojení s čerty se tu dokonce říká: Kdo se bojí, nesmí do Široké! Široká je totiž ulice vyhlášená svým čertím průvodem zlých krampusáků, kteří i letos budou pouštět hrůzu.

Na Českokrumlovsku se pořádal úplně první průvod čertů krampusáků u nás. Bylo to v nedalekém městečku Kaplice. V nedalekých Borovanech najdete zajímavou expozici Peklománii.

Během prohlídky tu zjistíte, jak vypadá život čertů. Uvidíte, co se musí naučit čerti ve škole, seznámíte se s čertovskou mučírnou, prohlédnete si čertovské muzeum a můžete sjet pekelný tobogan.

Od poloviny listopadu do poloviny prosince tu ožívají všechna zákoutí pekla živými čerty. Svatý Mikuláš se v doprovodu Anděla a dovádění čertíků setká 5.12. od 17 hodin už tradičně s dětmi také v Dačicích.

Na Čertovce čertí banda

Už slavné Pražské pověsti napovídají, kde v naší matičce stověžaté hledat čertí chásku. Od nepaměti se to jimi hemží na Čertovce. S nimi zde v úterý 5. 12. můžete plout na lodičkách až do pekla.

Během půlhodinové plavby vyslechnete od čertů strašidelné pověsti a příběhy plné ohně. Anděl a Mikuláš pak hodné děti odmění. Pokud na vás budou čeští čerti moc hodní, zamiřte o několik dní později, v sobotu 9.12., do Riegrových sadů.

Tam na vás vyběhnou děsiví krampusáci, kteří se do zdejšího parku vrací už po třetí. Můžete se těšit na průvod krampus skupin z Čech, Rakouska a Německa.

Dáte si tu něco dobrého, zahřejete se u ohňů a užijete si sobotní podvečer s hudbou. Čertím průvodem budou žít také pražské Kbely, a to v pátek 8.12. Průvod čertů bude doprovázen také patřičně řinčivým koncertem.

Rohatí ve skanzenu

Dřevěné městečko i Valašská dědina v Rožnově pod Radhoštěm ožijí Vánočním jarmarkem o víkendu 9. a 10.12. Chybět nebude anděl, Mikuláš a samozřejmě čert. Můžete nakupovat u stánků i v chalupách, ve skanzenu narazíte také na zajímavé tradice.

Ovšem nejznámější je v tomto kraji nejspíš Šanovský čertí průvod, který se projde 9. prosince Šanovem -Červenou Vodou. Kromě čertů tu uvidíte také na kolo štěstí pro děti, čertovské trhy a můžete si vyzkoušet vyřezané čertí masky.

Pro mlsné jazýčky tu bude připravený svařák, guláš, wafle a další dobrůtky, které vás zahřejí. Podobné oslavy mají také v Přerově, kde se můžete těšit 5.12. na průvod i čerty krampusáky.

Bujaré oslavy Mikuláše najdete téměř všude, tradiční jsou zejména v Brně Mikuláš na Zelňáku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
sdílejte článek
Související články
Do Turecka lidé létají jak za historií a orientální atmosférou, tak také za šnorchlováním v průzračně čistém moři a ničím a nikým nerušenou relaxací na pláži s drinkem v ruce. Na výběr máte z nespočtu krásných letovisek, kde se nebudou nudit ani vaše vnoučátka, pokud budou cestovat na dovolenou s vámi. Nejkrásnější pláže v Alanyi Jedním z těch vůbec nejoblíbenějších tureckých letovisek je Alanya. Čeká vás na sedmdesát kilometrů pláží s tyrkysovým Středozemním […]
Najdete tu sopečné hory, dlouhé pláže i písečné duny. K výletu po oceánu si tu můžete vybrat loď s proskleným dnem, kopii plachetnice Kryštofa Kolumba nebo katamarán. Hlavní z Kanárských ostrovů, Gran Canaria, vás upoutá svou rozmanitostí. Ať už hledáte destinaci na aktivní dovolenou, chcete si vyhodit z kopýtka v nějakém baru, nebo si s rodinou odpočinout na pláži, tady si to […]
Krásné počasí přímo ponouká k podniknutí výletu! Co takhle si udělat nějakou dobrou svačinku a vyrazit tam, kde to navzdory letošním nenadálým mrazíkům voní po ovoci? Mandloňové sady v Hustopečích V roce 2012 vznikla v Hustopečích u Brna unikátní rozhledna, která se nachází v jedné z největších botanických rarit na Moravě – v mandloňových sadech. Měří 17 […]
Jaro nás pobízí nejen do kroku, ale možná i do skoku. Vydejte se na nějaký pěkný výšlap. Rozkvetlá země se vám předvede ve své svěží kráse. Úchvatné krápníkové jeskyně Nádherný kousek přírody leží nedaleko Brna. Slavná propast Macocha, jejíž hloubka je 138,4 metru, určitě stojí za návštěvu. Kouzelných krápníkových jeskyní je tu přes tisíc, ne všechny […]
reklama
Partnerské vztahy
Nevěrný jednou, nevěrný znovu?
Víte o minulosti nového partnera vážně všechno? Doporučujeme zaměřit se na jeho dosavadní vztahy a prošetřit, co bylo příčinou jejich selhání. Na začátku každého nového vztahu se mezi milenci pokaždé objeví otázka: Proč vlastně skončil jeho předešlý vztah? Logicky, všichni chtějí vědět důležité informace o svém partnerovi, znát jeho kostlivce ve skříni a udělat si obrázek o tom, co je případně může čekat. […]
Kdy má pauza svůj význam?
Může váš vztah uzdravit, když si od sebe odpočinete? Někdy je lepší dát si na čas pauzu než vztah ukončit rovnou. Záleží na tom, co od odloučení čekáte vy a také on. Jaká rizika i výhody vás čekají? Odloučení je pokaždé krajní krok, a tak k němu sáhněte až po zralé úvaze. Pauza může v krizové fázi vztahu dvěma rozhádaným lidem, […]
5 varování, že tohle ještě není ten pravý!
Potkala jste chlapa, z kterého jste nadšená. Rozumíte si, hoří mezi vámi vášeň… A  za pár měsíců je místo happy endu nečekaný konec. Ale proč? Asi jste správně nevyhodnotila některé jeho povahové rysy nebo osobnostní projevy, jimiž se přitom vůbec netajil. Mohlo jít o některé z pěti následujících. 1) Chce, aby se vše dělo podle něho. Je nesvůj, když […]
Vyžeňte svého ex z hlavy!
Po skončení vztahu si neustále přehráváte v hlavě, co vám ten mizera provedl, a nemůžete na to přestat myslet? Poradíme vám, jak zastavit ten otravný kolovrátek a osvobodit se. Tato metoda vám pomůže v případě nešťastné lásky, ale i v jakékoli jiné situaci, která vás nechce „opustit“ a stále se vám v myšlenkách vrací. Když myslíte na vlastní minulost, často si představujete, co jste mohla říci […]
Cestování
Objevujte krásná lázeňská města
Česko patří k zemím, které významně přispěly k rozvoji a celosvětovému významu lázeňství. Proto stojí za to naše překrásná lázeňská města navštívit! Na jaře je ten správný čas… Třeboň – Nikde nenajdete tolik rybníků Díky velkému bohatství vodních zdrojů je často nazývána „městem rybníků“. Třeboň a její okolí tvoří přírodní biosférickou rezervaci pod záštitou UNESCO. Historické jádro města, renesanční […]
Krásy skalních měst – Česká republika
Toužíte prozkoumat svět mohutných pískovcových věží, skalních stěn a krásných soutěsek? Skalní města jsou cílem mnoha turistů od nás i ze zahraničí. Kam zaplatíte vstupné, a kde můžete krásy přírody obdivovat zdarma? Pravčická brána Nejkrásnějším útvarem zdejší přírody a Národního parku České Švýcarsko je Pravčická brána, která se nachází asi 15 km od Děčína. Rozpětí celého oblouku má neuvěřitelných 26,5 […]
Katar je země lovců perel
Právě nyní je správný čas užít si moře v Perském zálivu. Najdete tu i další krásy jak na pobřeží, tak ve vnitrozemí. Také zajímavou historii a výtečnou kuchyni. Katar je považován za nejbohatší zemi světa, proto se jeho hlavnímu městu Dauhá říká někdy „druhá Dubaj“. Tady vám budou oči přecházet, a pokud si vyberete za dopravce do této země […]
Portugalsko je rajský kout – Evropa
Na Pyrenejském poloostrově se vedle Španělska nachází barevné Portugalsko, jehož pobřeží ohraničuje Atlantský oceán. Proč je skvělou volbou pro jarní prodloužený víkend i letní dovolenou? Země mořeplavců nabídne nejen chuť Pastéis de Nata – jednoho z nejlepších dezertů na světě. Můžete tu degustovat portská vína u legendární řeky Douro v Portu, objevovat krásnou  architekturu i přírodu. Vybere si tu zkrátka každý! Z hospůdek […]
Krása a zdraví
7 tipů, jak probudit metabolimus
Zrychlit metabolismus při hubnutí je snazší, než si myslíte. To je cesta, jak začít hubnout a zhubnout! Jak tedy zrychlit metabolismus, aby více spaloval? Po třicítce u žen klesá rychlost metabolismu o pět procent. To znamená pomalejší spalování a zvyšování váhy. Ale nemusí tomu tak být. Existují způsoby, jak metabolismus nastartovat a znovu dostat do vyšších obrátek. Existuje hned sedm tipů, které […]
Chcete být do plavek šik a štíhlá jako ten proutek?
Začíná vás děsit představa, že se blíží plavková sezona? Zhubnout za tak krátkou dobu lze, ale drastické diety nejsou zdravé. Jak dát tělo do léta do lajny a také si ho v lajně udržet? Přibírání na váze může mít mnoho příčin. Díky optimální hmotnosti se můžete vyhnout také mnoha problémům, které s nadváhou souvisejí. Energetický příjem Správně nastavený […]
Chytré nápady k bezva odličování
Asi všichni víme, že čištění obličeje dvakrát denně je pro krásnou pleť naprostý základ. Každá máme nějaký ten nešvar a možná se mnohé z nás zdá taková péče o obličej zbytečná. Prostě jen večer něco nakapeme na vatový tamponek, přejedeme jím oči a obličej, pak použijeme sérum a krém a čekáme zázraky. Pokud ale pleť důkladně neodlíčíte a nevyčistíte, sebeluxusnější […]
Jak se šikovně bránit cukrovce 2. typu?
Tento typ cukrovky byl označován jako „stařecká cukrovka“, ale to už neplatí. Choroba se u lidí s nezdravým stylem života objevuje nejvíce kolem padesátky. Cukrovka 1. typu je nevyléčitelné onemocnění, které se často objevuje v dětství nebo v dospívání. Cukrovka 2. typu se může rozvinout později a lze jí předcházet nebo ji zvládat zdravým životním stylem. Kila navíc škodí Přítomnost […]
Magický svět
Jak odhodit věčnou smůlu?
Asi znáte období, kdy se vám nic nedaří, vše vám padá z rukou a pokazí se všechno, co může. Co když se vás ale smůla drží déle? Zapracujte na tom magicky. Máme pro vás tipy, jak smůlu vyprovodíte ze dveří. Váš život se často podobá zebře, bílý úsek radostí střídá černé pásmo smůly a pak […]
Magický význam počasí: Čarujte v dešti!
Bouře, při níž lítají blesky, je vůbec nejsilnějším momentem, kdy lze získat magickou sílu. Není divu, že právě blesk byl v dávných dobách pro bohy symbolem moci a nadřazenosti. Podívejte se, která kouzla se vám vyplatí v letních dnech a na která je naopak lepší si počkat zase do zimy! Bouřka předpovídá budoucnost Už pradávné mocné čarodějky věřily, že […]
Karty nás varovaly před cestou na chatu
Na chatu jsme jezdili každou druhou sobotu a neděli. Střídali jsme se tam se sestrou a její rodinou. Vždy jsem si ale před cestou vyložila karty. Tehdy jsem s kartami začínala. Byla doba, kdy se nám tyto ezoterické disciplíny otvíraly jako nový svět. Nakoupila jsem si nejen vykládací karty ale také kyvadlo, abych si to všechno vyzkoušela. Inklinovala jsem […]
Magické rituály se solí
Každému dni v týdnu vládne jiná planeta, která na vás může mít silný vliv. Abyste oslabila negativní působení nebeských těles, a naopak posílila to pozitivní, je dobré naučit se dělat ochranná kouzla se solí. Přísloví Sůl nad zlato je víc než pravdivé. Sůl není jen královnou kuchyně, ale také důležitou ingrediencí k magickým obřadům po celý týden. Pondělí ovládá […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Nehoda měla šťastný konec
skutecnepribehy.cz
Nehoda měla šťastný konec
Milovala jsem sport. Nehledě na to, že jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství, rozhodla jsem se jít na kolečkové brusle. Otěhotněla jsem ve dvaceti, ale tehdejší přítel mě opustil. Rozhodla jsem se dítě si nechat, i za předpokladu, že s ním zůstanu sama. Měla jsem dost přátel a rodiče. Na miminko se všichni těšili. „Postaráme se o tebe i o malé,“ ubezpečovali
Babiččin hovězí guláš s dokonalým karlovarským knedlíkem
tisicereceptu.cz
Babiččin hovězí guláš s dokonalým karlovarským knedlíkem
Není nad to dát si porci guláše s knedlíkem a k tomu půllitr vychlazeného piva. Umíte si ale tuto českou klasiku připravit i doma? Guláš má neprávem pověst jídla náročného na přípravu, ovšem není tomu
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
8 nejobávanějších dobyvatelů Nového světa: Honba za zlatem, masakry a vražedná nenávist
historyplus.cz
8 nejobávanějších dobyvatelů Nového světa: Honba za zlatem, masakry a vražedná nenávist
Moctezuma přivítá Španěly květinami či zlatými dary a jedná s nimi s vybranou zdvořilostí. Nejspíš tak chce odhalit jejich slabosti, aby je mohl snáze porazit. Cortés je ale ostražitý a aztéckého vládce v jeho úmyslech předběhne…   Janovský mořeplavec Kryštof Kolumbus (asi 1451–1506) v roce 1492 definitivně objevil pro Evropany Ameriku. Záhy do Nového světa připlouvá mnoho španělských conquistadorů
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Telemedicína je užitečná nejen pro diabetiky
panidomu.cz
Telemedicína je užitečná nejen pro diabetiky
Tlak, tep a dokonce ani hladinu krevního cukru už nemusí lékař sledovat pouze v ordinaci, pomocí techniky si pacienta může zkontrolovat „na dálku“. Přes chytrý telefon či notebook. Každý obyvatel Česka navštíví průměrně jedenáctkrát za rok lékaře, oproti tomu v sousedním Rakousku je to polovina a ve Švédsku jde dokonce jen o tři kontakty ročně.
Zničí brzy lásku mezi Sandevou a Prachařem žárlivost?
nasehvezdy.cz
Zničí brzy lásku mezi Sandevou a Prachařem žárlivost?
Ačkoli jejich lásce zpočátku nikdo nedával velkou šanci, dnes jsou spolu herec Jakub Prachař (40) a herečka z Jedné rodiny Sara Sandeva (26) několik let. Až nedávno se ale ukázalo, že herečka na sta
Louis Vuitton oživuje kampaň Core Values s Rogerem Federerer a Rafaelem Nadalem
iluxus.cz
Louis Vuitton oživuje kampaň Core Values s Rogerem Federerer a Rafaelem Nadalem
Značka Louis Vuitton odhalila novou kapitolu ve své proslulé kampani Core Values v podání známé fotografky Annie Leibovitzové. Hvězdami inspirativní kampaně jsou dva z nejuznávanějších tenisových šamp
Australský zázrak: Lastura v zálivu
21stoleti.cz
Australský zázrak: Lastura v zálivu
Co patří mezi symboly Austrálie? Bezesporu klokan, koala, Jižní kříž, Vánoce na pláži a také budova opery v Sydney. Tato stavba je mnohými experty považována za jednu z nejpovedenějších, jakou kdy arc
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Poznáte příznaky mrtvice? Až 70 % Čechů ne! A do nemocnice přijedou pozdě…
epochaplus.cz
Poznáte příznaky mrtvice? Až 70 % Čechů ne! A do nemocnice přijedou pozdě…
Mrtvici každý rok v Česku prodělá zhruba 25 000 lidí. Je druhou nejčastější příčinou úmrtí, i když je u nás léčba mrtvice na špičkové úrovni. Zrovna na 15. května připadá Světový den proti mozkové mrtvici. Se snížením počtu případů přitom může pomoci znalost příznaků – právě ty nezná až 70 % Čechů, a proto se
Strašidelný ostrov Spike: Tajné dějiny, o kterých se dlouho nemluvilo!
enigmaplus.cz
Strašidelný ostrov Spike: Tajné dějiny, o kterých se dlouho nemluvilo!
V irském hrabství Cork se nachází ostrov Spike. Dlouhá staletí byla tato lokalita běžným smrtelníkům zapovězena, protože se zde nacházela strategická vojenská pevnost i obávané vězení. Co můžete čekat
0
Would love your thoughts, please comment.x