Nedostatek hořčíku, jinak také magnesia, totiž může za potíže, kterými se alespoň zkraje nikdo příliš vážně nezabývá. Vždyť kdo by si lámal hlavu s takovými banalitami, jako je podrážděnost, nervozita, nespavost a deprese.
To jsou přece typické součásti únavy, za kterou obvykle může přepracovanost.
Může za špatnou náladu
Jenže když to ani o dovolené není o mnoho lepší, teprve všichni začínají přemýšlet, kde se vlastně stala chyba.
Že by to mohlo souviset s nedostatkem hořčíku však napadne jen málokoho. Jak tedy poznat, že právě vám chybí hořčík? Úplně ze začátku se jeho nedostatek projevuje hlavně nechutenstvím, únavou, slabostí, bolestmi hlavy a podrážděností.
Když tento stav trvá déle, dostaví se i svalové křeče, brnění končetin, změny osobnosti a poruchy srdečního rytmu.
Skočte do lékárny
Protože lidské tělo tento minerál opravdu potřebuje, měl by se každý zaměřit na to, jak ho co nejefektivněji získat.
A také si uvědomit, že aby jeho organismus dokázal hořčík správně vstřebat, měl by být doplněný o vitamín E, C a vitamíny B2 a B6. Jednou z cest může být užívání potravinových doplňků, které jsou dnes běžně k sehnání v lékárnách a obchodech se zdravou výživou.
Pochutnejte si
Nebo, a to je určitě o mnoho lepší, se zaměřit na pestrou a vyváženou stravu, která ho tělu dodá v jeho přirozené podobě. Což je jistě skvělá zpráva. Vždyť kdo by si rád nepochutnal na kvalitní čokoládě, chutném ovoci, zelenině, a čerstvých rybách? Navíc tak udělá mnoho dobrého pro své zdraví.
Vždyť hořčík se spolu s vápníkem podílí na mnoha důležitých činnostech v lidském těle.
Prospěšný pro srdce
Pomáhá udržovat silné a zdravé kosti, podílí se na zajištění normálního krevního tlaku a srdečního rytmu a je také důležitý k výrobě energie.
Rovněž napomáhá správné funkci nervů i svalů. Zároveň prospěšně ovlivňuje hladiny vápníku, vitaminu D, zinku, draslíku a dalších živin v lidském těle. A co je také velmi důležité, účinně podporuje činnost imunitního systému.
.