Myslíte si, že smát se od srdce a nahlas je nevhodné? Bojíte se, že by vás mohli lidé považavat dokonce snad za podivína či za blázna? Je pravda, že denně potkáte jen málo takových odvážlivců. Přesto, buďte jedním z nich. Velmi vám to prospěje. Jak?
Žádné chmury na obzoru
Podle lékařů smích upravuje krevní oběh, pomáhá předcházet kardiovaskulárním chorobám, zlepšuje paměť, působí proti úzkosti a depresím, výrazně snižuje hladinu stresových hormonů a prospívá imunitnímu systému.
Už proto je mnohem lepší se smát třeba i bezdůvodně, než se mračit. Zejména v tomto pošmourném podzimním období trochu smích vůbec neuškodí.
Zlepší vaše vztahy
Smích je i společenskou záležitostí. Působí přitom téměř zázračně na lidi doma nebo v práci. Zlepšuje vzájemnou komunikaci a porozumění. Dodává chuť do práce.Smích je navíc vysoce nakažlivý, což je v tomto případě dobrá zpráva.
Lze díky tomu ve společnosti rozesmát i vyhlášeného škarohlída. A uvolnit tak očividné dusno. Podle odborníků je dokonce dobré se smát i tehdy, když vám do smíchu opravdu není. Tedy i v momentech největšího stresu.
Smích sice neodstraní problém, ale umožní vám dostat se do takového stavu, že v sobě naleznete novou energii k jeho řešení.
Pozor na jízlivce
Ovšem dobrý pozor si dejte na smích sarkastický, často hořký a škodolibý. Takový smích přímo škodí, snižuje sebeúctu, zvyšuje úzkost a deprese. A dokáže vyvolávat mezi lidmi zášť a nepřátelství. Chudákovi s tímto druhem humoru se zvesela zasmějte a rychle od něj pryč.