nejsem sama
Úvod
Krása a zdraví
Recepty
Nápady
Magický svět
Cestování
Partnerské vztahy
Příběhy
Domů     Prokletí starých předmětů
Prokletí starých předmětů
Starodávné předměty po předcích vám mohou přinést smůlu. Nevyplatí se riskovat!

Říká se, že starožitnosti a předměty z minulosti nesou zbytek energie původních majitelů. Pokud je máte doma, možná právě ony mohou za nedostatek peněz nebo vaši smůlu v lásce! Na co si dát pozor?

Staré věci vyzařují samy o sobě silnou energii. Máte doma starý kalendář, nože, houpací křeslo nebo věci, které už mají své nejlepší roky za sebou? Našla jste starodávný medailonek nebo zdědila předměty po babičce?

I když z něj máte jistě radost, ne vždycky se vyplácí si ho ponechat. Některé staré věci, jež si vezmete domů, totiž mohou přinášet smůlu. 

Dokážou prý přivolat duše zemřelých, které se v předmětu znovu usadí. Nebo v nich ještě stále jsou… V každém případě se nevyplácí riskovat a je lepší si takové starožitnosti raději nenechávat.

Houpací křeslo

Také se vám zdá scéna jako z hororu, když se houpací křeslo začne houpat samo od sebe? Rozhodně to není nábytek pro pověrčivé lidi.

Podle pověr zve staré prázdné houpací křeslo zlé duchy, aby se v něm usadili. Pokud se vám doma, kde jste si takové staré křeslo pořídila, dějí divné věci, není pochyb o tom, že máte v bytě o jednoho nájemníka víc…

Starých zrcadel se zbavte, tím spíš, jsou-li naprasklá.
Starých zrcadel se zbavte, tím spíš, jsou-li naprasklá.

Zrcadlo, pověz mi…

Podle některých pověr zrcadlem procházejí různé neživé bytosti. Zrcadla jsou považována za bránu do jiného světa. Od pradávna se věřilo, že z nich mohou vystupovat duchové a tajemné bytosti, nebo naopak lákat k sobě duše nemocných. S

amostatnou kapitolou je rozbité zrcadlo, které prý přináší sedm let smůly, a kdyby to nestačilo, tak i smůlu v manželství. Je objevené zrcátko po předcích ještě ke všemu rozbité?

Hrozí, že z vás vysaje dobrou náladu a způsobí rozepře v domácnosti. Podobně jako další staré věci má v sobě doslova ničivou sílu.

V případě starožitného zrcátka se tedy dvojnásob nevyplatí riskovat. Šance, že v něm bude schována energie původního majitele, je tak daleko vyšší.

Rozbité nádobí přináší hádky

Nejen podle feng-šuej, ale i podle našich mýtů jsou všechny rozbité předměty symbolem rozpadu a destrukce. Opatrně byste proto měla zacházet s hrnky a starožitným nádobím, které je někde, byť i jen trochu, uštípnuté nebo nalomené.

Máte pocit, že se začátkem používání čajového servisu vaší prababičky se s partnerem a dětmi více hádáte? Rozhodně nejde o náhodu. Rozbité věci totiž s sebou přinášejí časté hádky, neshody, disharmonii, nenávist, zradu i nepřátelství a nevraživost.

S mrtvými zvířaty vám z bytu zmizí štěstí.
S mrtvými zvířaty vám z bytu zmizí štěstí.

Duchové z dávných obrazů

Už indiánské kmeny věřily, že portréty lidí kradou duše. Podobizny a fotografie tak prý mohou přitahovat duše zemřelých. Ty pak mohou v obraze uvíznout a přes ně se dostat zpět do našeho světa.

Připravte se na to, že když si nalezený obraz příbuzného nebo známého pověsíte na zeď, může se vám začít zjevovat. Patrně se vám také začnou zdát noční můry a sny, přes které k vám budou vaši zesnulí promlouvat.

Doma vám pak mohou z ničeho nic začít se samovolně přemisťovat nebo padat různé předměty, a to včetně samotného obrazu, který je těchto negativních energií nositelem.

Staré hodiny značí pomíjivost

Pokud si potrpíte na starobylý design, vyplatí se spíše investovat do nových hodin, které staré časy pouze napodobují. Na zeď si ale raději starodávné hodiny nevěšte, ať už se vám jejich styl líbí sebevíc.

Hodiny, a to i ty malé, kapesní, jsou totiž v ezoterice symbolem neustálého chodu a pomíjivosti času. Vyvarujte se všech hodinek, které nejsou v chodu či jsou rozbité.

Neklidným duším mohou pomoci cestovat v čase a ty vás pak mohou strašit. Když se hodiny samy od sebe zastaví či spadnou, symbolizují podle pověr předzvěst nemoci, problémy, rány osudu nebo ohrožení života.

Vycpaná zvířata vyzařují zlo

Cítíte mrazení po těle, když se díváte na nebohá vycpaná zvířata nebo obří kožešiny, které slouží jako bizarní dekorace interiéru? Pokud je měl váš dědeček pověšené jako trofeje na stěnách a vy jste je našla na půdě, honem s nimi pryč.

Stejně tak naložte i se soškami, i kdyby byly z pravé slonoviny, koberečky z nejrůznějších kožešin či parožím. Všechny takovéto „ozdoby“ mohou podle pověr přinášet smůlu celé domácnosti.

Kromě toho z nich proudí zlo, které zvířatům kdysi nelítostní lidé způsobili. Pomineme-li fakt, že jistě nechcete podporovat kruté zacházení s nevinnými bytostmi, riskujete, že s mrtvými těly zvířat se z vašeho bytu vytratí i domácí štěstí.

Uvadlá rostlina nebo sušená květina

Cokoli mrtvého v domě přináší do domu negativní, doslova mrtvou energii. To platí i pro suché rostliny, které jste zapomněla zalít, ale i pro zvadlé pugéty květin. Není dobré schovávat v bytě jako dekoraci ani žádné vysušené květiny.

Poděděný deštník popuzuje strážce

Říká se, že nosit do domu staré předměty, které mají chránit před venkovním počasím, přináší také smůlu. Mohla byste tím totiž urazit duchovní strážce domova.

Naznačila byste jim, že jejich ochrana je nedostatečná. Proto nepřijímejte v rámci drobných dědických darů žádné deštníky a vždy si raději kupte nový, abyste si nerozhněvala své duchovní strážce.

Šperky po předcích

Ve starých špercích se skrývá energie původních majitelů, která na nové nositele většinou působí negativně a může nosit smůlu. Náušnice, řetízek, prsten, medailonek a další šperky jsou osobní předměty, které se propojují s energií svého nositele.

Čím starší jsou, tím nebezpečnější mohou být. Pro šperky z cenných kovů to platí dvojnásob. Nehledě na to, že jestli neznáte celou minulost těchto cenností, mohou být samovolně prokleté.

Například pokud je měl původní majitel na sobě zrovna ve chvíli, kdy se mu přihodilo něco špatného. Jestli byste chtěla nosit šperk po pratetě, napřed ho důkladně vyčistěte.

I tak si ale dávejte pozor při jeho nošení. Pokud se vám začnou dít zvláštní věci, raději ozdobu zase schovejte nebo dejte pryč.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
ludmila

Myslím si, že to není úplně pravda. Mám doma hodně věcí po prababičce a nikdy jsem si nevšimla nic zvláštního. Ale možná, že jen mám štěstí.

sdílejte článek
Související články
Věřila jsem, že to bude ideální prostředí pro psaní. Takové strašidelné doupě se jen tak nevidí! Jenže v noci se ta barabizna probudila k životu a já byla strachy bez sebe. Opřela jsem se vší silou do dveří a vzala za kliku. Při prvním kroku jsem klopýtla přes práh a při pádu do temného prostoru se mi na tvář přilepila […]
Osvěží, a navíc v sobě ukrývají magickou sílu díky svým ingrediencím. Pojďte si s námi trochu začarovat u dobrého, vychlazeného drinku! Budete překvapeni, jak jednoduché to je. Myslíte si, že si čarodějky dávají v létě také dovolenou? Ani náhodou. Připravte si pár kostek ledu, sáhněte po správné sklenici a připravte si nápoj, který vás ochrání před zlými duchy nebo přinese do […]
Nemohla to být náhoda. Zlé zjevení na dně šálku kávy se objevilo už dvakrát a dvakrát jsem poté oplakávala smrt někoho blízkého! Nedokážu vyjádřit ten zvláštní pocit, když se mi to stalo poprvé. Bylo mi asi třináct let. U obce, kde bydlím, se stalo vlakové neštěstí. Tehdy při něm zahynulo hodně lidí. Celý vagon motoráčku byl zdemolován. […]
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit […]
reklama
Partnerské vztahy
Syndrom náhle prázdného hnízda
Když se děti osamostatní a odcházejí z domova, můžete se cítit docela ztracená. Jejich pokoj je prázdný, lednička naopak plná. A všude je takové divné ticho. Jak se s tím vyrovnat a zařídit si nový život? Po odchodu dětí se vám změní život. Některé matky to uvítají s radostí a oddychnou si, ale jiné se potýkají s tíží a smutkem. Říká se […]
Syn je hypochondr a já to odnáším
Nejdříve jsem si myslela, že je jen líný a nechce se mu chodit do práce. Když ale začal nadávat na lékaře, že nemohou přijít na to, co mu je, pochopila jsem, že je situace mnohem horší. Každá maminka si od té doby, kdy se jí narodí děti, představuje, co z nich asi vyroste. Já jsem si děti […]
Vaše tělo mnohé napovídá. A nelže!
To nejlepší, co pro váš vztah můžete udělat, je neřešit, jaký je ten druhý, ale všímat si co nejvíc toho, jak se vedle něj cítíte vy sama! Jestli ve vás ten druhý vidí nějakou špatnou vlastnost, kterou vám vyčítá, je to velmi pravděpodobně právě ta, která ho štve na sobě samém! Možná se mu na sobě taky nelíbí, […]
Zvedněte si sebevědomí
Všechno, co prožíváte, začíná v hlavě. Způsob, jak vnímáte sama sebe, si utváříte už v dětství. Vyrovnaná žena se jen tak nehroutí, ta nejistá o sobě stále pochybuje. Je to i váš případ? Pomůžeme vám: Ženy s nízkým sebevědomím často uvěří manipulátorům, kteří jim říkají, že jsou neschopné a že za nic nestojí. Jsou velmi citlivé […]
Cestování
Italská královna – Sardinie
Pokud plánujete dovolenou, kdy si dopřejete plážovou zahálku, pak je pro vás Sardinie ideál­ní. Téměř 2000 km dlouhé pobřeží, fantasticky čisté moře a také zajímavé zbarvení písku od bílé až po zlatou či růžovou. Budete se tu cítit jako v ráji Na čtyři desítky sardinských pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka. Nejkrásnější pláž Sardinie je […]
Dubrovník: Město s kouzlem dávné historie
Na samém cípu chorvatského pobřeží se nachází nádherné město, které v sobě snoubí modernu a starou architekturu. Dubrovník se nachází v jižní Dalmácii a je považován za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Jeho historické centrum je dodnes obehnáno monumentálními hradbami. Uvnitř pak najdete nespočet obchůdků, kavárniček i tajuplných uliček, které přímo vybízí k tomu, abyste se v nich schovali před spalujícím letním […]
Chorvatsko, klenot Jadranu
Pro mnohé z nás je léto v Chorvatsku srdeční záležitostí. Sem Češi jezdí na dovolenou nejčastěji. Moře je tu krásně čisté a teplé, ceny stále ještě akceptovatelné a lidé pohostinní. Jadranské moře, které omývá chorvatské pobřeží, je považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě. Sytá modř, skály kolem malých zátok i nekonečně dlouhé pláže, hory na dohled a mnoho ostrůvků v moři dělá […]
Mallorca je ráj Středomoří
Na Mallorce vás zcela jistě uchvátí rozlehlé pláže a azurově modré moře, ale i fantastická okolní příroda a historické památky. Navíc je na ostrově krásně po celý dlouhý rok, takže plánování dovolené je o to jednodušší. Přestože největší z Baleárských ostrovů Mallorca spadá oficiálně pod Španělsko, rozdíly v porovnání s pevninským Španělskem jsou znatelné na první pohled. Na Mallorce se mluví místním nářečím katalánštiny, […]
Krása a zdraví
Znáte účinky levandulového oleje?
Levandulový olej má všestranné využití nejen v kuchyni či v kosmetice jako esenciální olej, ale je také lékem proti bolesti a zánětům. Levandule pomáhá snižovat vysoký krevní tlak, proto je dobré ji inhalovat. Vetřením oleje z levandule do spánků i vypitím levandulového čaje se zmírňují migrény a bolesti hlavy. Pro lepší spánek Levandule má zklidňující a relaxační účinky. Nejenže pomáhá při usínání, […]
Kroky ke zdraví a dlouhověkosti
Obyčejná chůze je jednoduchý a efektivní způsob, jak pečovat o své zdraví. Bez ohledu na věk či fyzickou kondici dokáže zlepšit celkovou kvalitu života. Projděte se do práce, na kávu nebo si třeba dopřejte svižnou procházku v přírodě. Můžete zkrátka chůzi lehce zakomponovat do běžného dne. Jak chodit správně Aby chůze fungovala, nestačí se jen tak loudat. Je […]
Posilujte svou imunitu
V novém miniseriálu vám přinášíme tipy na posílení imunity v průběhu celého roku. Dnes se zaměříme na zdraví prospěšné bylinky. Kouzelné bylinky umí zázraky a k udržení zdraví není lepších parťáků. Andělika lékařská Andělika pomáhá s trávením a proti nadýmání, při nechutenství a problémech se žaludkem. Ale také se jí dají vyhnat toxiny z těla, a to nejen běžné škodliviny, ale také jedy. Užívají […]
Mytí vlasů? Jděte s dobou!
Přáli byste si mít krásné lesklé vlasy, ale jako by jim pořád něco chybělo? Pečujete o ně, a pořád to není ono? Zkuste metodu CWC. Co se skrývá za písmeny CWC? Je zkratka anglických slov condicioner–wash–condicioner, tedy česky kondicionér– mytí–kondicionér. Spolu se správně vybranými vlasovými produkty touto metodou docílíte úžasných výsledků. Kondicionér, šampon, kondicionér Je to velmi […]
Magický svět
Kávová sedlina prozradí, co vás čeká a nemine
Existuje mnoho způsobů, jak alespoň trochu nahlédnout do své budoucnosti. Jedním z nich je i věštění z kávové sedliny, které zvládnete jednoduše sami doma. A jak je o něm už po staletí známo, příliš často se nemýlí. K mnoha postupům věštění si musíte pořídit nějaké speciální pomůcky. To ovšem neplatí o věštění z kávové sedliny, které má doslova staletou tradici. Ačkoli se jedná […]
Pod starým stromem byl zakopaný poklad
Rádi jsme sedávali na zahradě ve stínu toho košatého, starého stromu. Neměli jsme ani tušení, že se v jeho kořenech skrývá velké tajemství. Strážce byl ale děsivý! Lenošili jsme pod tím stromem často a rádi. Stál v koutě zahrady u plotu, za nímž tekl potůček. Byl to obrovský dub, který musel být starý snad tisíc let. Tyto stromy se […]
Zkusila jsem vyvolávat duchy, a to se mi vymstilo
Manžel mě opustil kvůli jiné ženě a já byla úplně na dně. Souhlasila jsem s tím, že se zúčastním podivné seance. Měla jsem v tom vztahu navrch! Manžel nebyl žádný velký krasavec, zatímco já si mohla vybírat. Majetný taky závratně nebyl. Měli jsme byt v osobním vlastnictví, dvě auta a chalupu. Nic víc! Abych si nezkazila život, svou postavu a dobré […]
Magie oblečení: Noste na sobě štěstí!
Už vás nebaví počítat každou korunu a toužíte po balíku peněz? Tak zkontrolujte, co máte v šatníku. Stará čínská magie praví, že jakmile máte ve skříni nepořádek, odhání to od vás peníze a přitahuje nesnáze. Pozor si dejte také na barvy, které každý den oblékáte. Mají svůj jasný význam. Bílá košile k vám navrátí peníze Bílá je […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
historyplus.cz
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
Pučisté v čele s majorem Kendžim Hatanakou horečně prohledávají Hirohitův císařský palác v Tokiu. Nemohou nalézt vytoužený úlovek a v nitru jindy zdvořilých Japonců už to pořádně vře. Půlnoc se zatím překulila do nového dne, kdy jejich vládce přizná světu hořkou válečnou porážku.   Na obloze nad japonskou Hirošimou se 6. srpna 1945 objevuje mohutný hřib.
Zdeněk Žák: „Mám staročeskou zahradu“
panidomu.cz
Zdeněk Žák: „Mám staročeskou zahradu“
Kdysi v seriálu Život na zámku byl za kovboje. Dnes má spoustu dětí i vnoučat a také koně. O ty se však stará hlavně jeho paní. Maminka Zdeňka Žáka učila v mateřské školce, otec byl nástrojařem, později konstruktérem. Zdeněk má mladšího bratra. Všichni bydleli v malém bytě v centru Prahy, v činžáku s pavlačemi do
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
iluxus.cz
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
Zážitkově gastronomická atrakce Večeře v oblacích patří k podzimní Praze stejně jako Karlův most či Pražský hrad. Nejen tyto dominanty české metropole si můžete při obědě či večeři prohlédnout z nevše
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
tisicereceptu.cz
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
Je pikantní, velmi jemná a odráží se v ní hned několik výrazných chutí. Suroviny 1 –2 kachní prsíčka 1  l zeleninového vývaru 1 balení rýžových nudlí 1 cm zázvoru 2 plechovky kokosového mlék
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
skutecnepribehy.cz
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
Zatvrdila jsem se a řekla si, že si už do života žádného chlapa nepustím. Potom jsem našla přede dveřmi kytici lučního kvítí. Všechno začalo tak, že jsem napochodovala ve Štěchovicích na parník. Doprovázel mě můj tehdejší kluk, a musela bych se hluboce zamyslet, abych si vzpomněla, jak se jmenoval. Měla jsem jich fůry. Byly to však samé
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
21stoleti.cz
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
Atacama se nachází v Jižní Americe, táhne se tisíc kilometrů podél Pacifiku od jižní hranice Peru po centrální část Chile. Prší zde jen velice zřídka, dle měření v jejím středu mezi roky 1570 až 1971
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
enigmaplus.cz
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
Na vesnickém hřbitově v San Bernardu v Kolumbii se už několik desítek let pohřbení nebožtíci sami od sebe mumifikují. Vědci si přitom marně lámou hlavu, co se to děje. Činí tak jeden nebožtík po druhé
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
nasehvezdy.cz
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
Charlie Sheen (58) si slávu užíval plnými doušky. Alkohol tekl proudem a bez drog a sexu nedokázal ani fungovat. Jednoho dne ale všechno zčistajasna skončilo – z úst lékařů si vyslechl, že je HIV pozi
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
epochanacestach.cz
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
Rozdíl teploty je značný. Zatímco venku zuří horké léto, při vstupu do jeskynního systému se výrazně ochlazuje. Ve vzduchu je vlhkost, dno jeskyně tvoří vodní hladina. Pohled ze stometrové hloubky propasti Macocha je neskutečný a nádherný. A mrazivý, když si uvědomíme, že tělo sebevraha dopadne na dno během pouhých čtyř vteřin. Píše se rok 1723.
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
epochaplus.cz
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
Počítače dnes používáme k mnoha transakcím od objednávání k jídla přes nákupy v obchodech až po ovládání bankovního účtu. Přitom jejich zabezpečení řada z nás věnuje menší pozornost než výběru zámku ke vchodovým dveřím a pojištění bytu. Zloději jsou však vždy napřed a již před dlouhou dobou se přesunuli i na internet. Vybílit kreditní kartu, kterou používáte k nákupům na
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
epochalnisvet.cz
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
Každý den člověku vypadne asi 100 vlasů. Mezi 100 000 zbývajícími je to celkem zanedbatelná ztráta. Řídnoucí ohon nebo první spálenina pokožky hlavy sluncem ale může signalizovat, že něco je v nepořádku. Zcela bez povšimnutí může dotyčný přijít až o 50 procent své kštice, než si uvědomí nesporný fakt: Začíná plešatět.   Muži se jí
Průsečík barev a designu
rezidenceonline.cz
Průsečík barev a designu
Interiér tak trochu extravagantního domu navrhla velmi kreativní designérka, jež hledala inspiraci v barvitém životním příběhu investorského páru, a vytvořila tak svěží a moderní platformu pro život uprostřed přírody. V městečku Itupeva v srdci brazilského státu São Paulo stojí rezidence, jež je více než jen obyčejným obydlím; je to místo setkávání velké rodiny, zasahující do
1
0
Would love your thoughts, please comment.x