Už se také těšíte na jaro? Snad nás letos zase nevypeče a to opravdové přijde. Každopádně je nyní nejvyšší čas dopřát pleti pořádnou předjarní očistu.
Čištění, hydratace a ochrana jsou těmi nejdůležitějšími kroky pro krásnou pleť. Není to nic složitého, pokud se jí věnujete celoročně, zvládnete to i teď jako nic.
Kosmetický úklid
Začněte velkým jarním úklidem všech kosmetických přípravků, které máte doma. Zkontrolujte dobu spotřeby, a pokud najdete prošlé produkty, bez milosti je vyhoďte. Přičichněte si ke všem kelímkům a lahvičkám a zkontrolujte jejich barvu.
Pokud voní jinak než obvykle nebo změnily barvu, šup s nimi do koše. Projděte svou kosmetickou taštičku a udělejte to samé s make-upem i šminkami. Důkladně vymyjte štětce nebo houbičky, kterými nanášíte make-up.
Nedejte šanci bakteriím, které se v nich usazují a můžou vám na tváři způsobit spoustu zdravotních a estetických nepříjemností. Obličej plný pupínků by vás určitě nepotěšil. Preventivně je důležité tyto pomůcky čistit každé dva týdny.
Sloupněte zimní vrstvy
Zima je pro pleť náročné období. Střídavý pobyt v mrazivých teplotách a v přetopených místnostech jí dá zabrat, je vysušená, unavená a bez lesku.
Prvním krokem k hladší a zářivější pokožce je zbavení se vrstvy suchých odumřelých kožních buněk a hloubkové vyčištění. Dopřejte si pleťový peeling doma nebo na kosmetice.
Pro větší účinnost, odstranění pigmentových skvrn a zklidnění podrážděných míst můžete zkusit i chemický nebo laserový peeling.
Zavlažujte
Aby pleť vypadala svěže a zdravě, neobejde se bez dokonalé hydratace. A to nejen vnější, ale i vnitřní. Pijte vodu nebo bylinkové čaje a hutné zimní krémy nahraďte lehčími hydratačními.
Pořiďte si pleťové sérum, které se postará nejen o intenzivní výživu, ale i i omezení vrásek. Účinné jsou i biotechnologické emulze, které po čtyřiadvacet hodin postupně dodávají vlhkost a brání jejímu nadměrnému uvolňování z pokožky.
Podpora detoxikace
V období jarní péče je potřeba přidat i něco navíc. Skvělé jsou například rychle působící pleťové masky, které za pár minut vyčistí pleť do hloubky, odstraní odumřelé kožní buňky, navážou nečistoty a částečky prachu, stahují póry a pleť zklidní.
Dají se použít ráno i večer. Klasické pleťové masky od čistících přes regenerační až po vyživující je vhodné používat jednou až dvakrát do měsíce podle typu pleti.
Zmírněte vrásky
Nadměrné vystavování slunečnímu záření je jedním z nejškodlivějších faktorů pro vznik vrásek. Už od jarních měsíců při pobytu venku, ať už jen cestou do práce, nebo na procházce, používejte na tvář krémy s ochranným faktorem.
Omezíte tak tvorbu hlubokých vrásek a zabráníte i vzniku pigmentových skvrn. Pro prevenci vrásek po 50. roku věku si můžete vyrobit i rýžovou masku – rýže totiž obsahuje skvalen a kyselinu linolenovou, které stimulují v pleti tvorbu kolagenu.
V neosolené vodě uvařte 3 lžíce rýže doměkka, sceďte a vodu uchovejte. K rýži přidejte lžící mléka a lžíci medu a vše rozmačkejte vidličkou. Vzniklou kaši naneste na obličej a nechte 15 minut působit.
Pak masku setřete ubrouskem a obličej omyjte vlažným rýžovým odvarem a osušte. Nakonec použijte krém.
Dobré rady
Nezapomínejte ani na rty, občas jim dopřejte peeling a namažte je vrstvičkou medu.
Před spaním pleti prospěje i krátká procházka na čerstvém vzduchu.
Víte, že…
Vznik vrásek je z 20 % dán geneticky, 80 % jich můžete ovlivnit správným životním stylem a péčí.
Zdraví pleti prospěje i dostatečný spánek, přiměřený pohyb a pestrá strava.