nejsem sama
Úvod
Krása a zdraví
Recepty
Nápady
Magický svět
Cestování
Partnerské vztahy
Příběhy
Domů     Pivovary a pivní lázně – Česká republika
Pivovary a pivní lázně – Česká republika

Existuje snad pro našince typičtější libůstka, než je pivo? Pokud ale vychlazenému půllitru zrovna neholdujete, zkuste se do zlatavého moku naložit. Má totiž přímo blahodárné účinky pro tělo i vlasy!

Pivní lázně Bernard v Praze

Víte, jak spolehlivě dostanete muže do lázní Bernard v samém centru metropole? Zdůrazněte, že kromě dokonalé relaxace a odpočinku na vyhřívaném lůžku dostane ještě neomezenou konzumaci piva!

Zdejší relaxační procedury jsou rozděleny do několika částí a dohromady trvají asi hodinu, pokud si neobjednáte jinak. K dispozici jsou také pivní lázně až pro 12 osob, jestliže si budete chtít užít výjimečný večer po boku přátel.

Pivo Bernard je vyráběno tradičním způsobem a působí na tělo přímo blahodárně. Dokonce byste se neměli dalších dvanáct hodin sprchovat, abyste zůstali co nejdéle „znovuzrození“. A až budete odcházet, dostanete lahvinku piva Bernard domů!

Pivní lázně Bernard v Praze - I když zrovna kralujete v pivní díži, tak si tady pivo snadno načepujete i sama. Plzeňské pivovary - Pivní lázně pomáhají s vyrážkou i celulitidou! Plzeňské pivovary - Dopřejí vám tu relaxační procedury včetně masáže. Gambrinus byl král, který prý začal vařit pivo jako první. Rožnovské pivní lázně - Pomocí piva se dostávají z těla pryč škodlivé látky. Rožnovské pivní lázně - Skvělé jídlo si užijete v restauraci Humna. Plzeňské pivovary - Pivovar patří mezi hlavní turistické cíle Plzně. Pivo s moravským srdcem -Právo vařit pivo udělil Brnu král Václav I. roku 1243. Královské pivo v Krušovicích - Pivo v dárkovém balení si z Krušovic samozřejmě i odvezete. Královské pivo v Krušovicích - V jednom z nejstarších pivovarů Česka se seznámíte i s historií vaření piva. Královské pivo v Krušovicích - V Krušovicích na Rakovnicku žije jen pár stovek obyvatel. Pivovar a pivní lázně Luční bouda - Pivo Paroháč, které se tu vaří a čepuje, dostalo název podle jelena žijícího v okolí horské chaty. Pivovar a pivní lázně Luční bouda - Na Luční boudě vás čeká dokonalý relax! Nechybí tu sauna ani větší oddechová zóna.

Rožnovské pivní lázně

Vůbec jedněmi z prvních u nás byly Rožnovské pivní lázně na Valašsku, které skloubily prvky alternativního léčitelství, vycházejícího z prastarých praktik dávných Egypťanů, a fyzioterapeutické postupy.

Dosahují tak skvělých výsledků. Vykoupat se tu můžete ve viktoriánských měděných vanách v pivovarských sklepeních. Zdejší zdi stály už za Přemysla Otakara II. a dočkáte se tu aromaterapie, masáží či peelingu.

Nechybí ani masáž baňkami, lávovými kameny nebo omývání kokosovým mlékem a zábaly z banánových listů.

Dopřát si můžete i koupel v kvasnicovém pivu s přídavky bylin nebo soli z Mrtvého moře. Pokud zatoužíte po dokonalém zážitku, zajděte ještě do solné křišťálové jeskyně.

Plzeňské pivovary

Na výlet za pivem Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast nebo Velkopopovický kozel vyrazte do Plzně. Místní tradice přetrvává už od roku 1842 a detailní receptura ležáků zůstává dodnes utajena.

Pivo proslulo nejen zlatavou barvou a chutí, ale také originálním kmenem kvasnic. Od roku 1991 tu také vaří nealkoholický Birell. K Plzeňskému Prazdroji patří tradiční bednářské řemeslo, které jako jediný pivovar na světě stále udržuje.

Vydat se tu můžete na různé prohlídky, ochutnáte místní zlatavé moky nebo si zkusíte techniky čepování piva a jak nejlépe hasit žízeň. Nudit se tady rozhodně nebudete!

Pivo s moravským srdcem

Pivovar Starobrno v moravské metropoli má své počátky už ve 13. století – tehdy udělil Václav I. městu královská privilegia, přičemž jedním z nich bylo vařit pivo.

Od roku 2003 pivovar vlastní HEINEKEN. Pokud dorazíte na prohlídku, průvodce vás seznámí s historií vaření piva, s fázemi výroby i surovinami.

Projdete si varnu, prostory, kam ústí cylindrokonické tanky ke kvašení piva, nebo zjistíte, jak se plní PET lahve, aby splňovaly potřebné náležitosti. Na závěr čeká všechny dospělé degustace přímo v ležáckém sklepě pivovaru. Dorazit sem můžete ve všední dny i o víkendu.

Královské pivo v Krušovicích

Na půli cesty mezi Prahou a Karlovými Vary se nachází Královský pivovar Krušovice, kde návštěvníky rádi seznámí s výrobou piva, historií pivovaru a dalšími zajímavostmi.

Pivo se tu prokazatelně vaří od roku 1581, pravděpodobně to ale bylo ještě mnohem dříve. Prohlédnete si varnu a prostory, kde dochází ke kvašení piva, a to včetně stáčírny, nebo uvidíte sbírku všech krušovických sklenic od roku 1990.

O exkurze zde je velký zájem, a tak se musíte dopředu objednat. Pravidelné prohlídky bez předchozí rezervace se konají každé pondělí a sobotu od 11 a 13 hodin, nikdo vám však nezaručí, že budete mít zrovna štěstí.

Pivovar a pivní lázně Luční bouda

Chystáte se do Krkonoš? Pivovar na Luční boudě je nejvýše položeným pivovarem ve střední Evropě. Vaří tu zlatavý mok Paroháč.

V lázních vás čeká koupel v pivě, jejíž hlavní složkou je pramenitá voda z toku Labe o teplotě 34–37 °C, obohacená o živé kultury pivovarských kvasnic a směs drcených bylin.

Doporučená doba pivní koupele je přibližně 30 minut a poté si odpočinete na lůžku v zábalu, díky kterému se organismus dokonale zharmonizuje.

Tehdy se dokončuje fáze pocení a mysl uvolňuje hormony štěstí. Závěrem procedury si užijete uvolňující masáž šíje – a navíc po celou dobu můžete neomezeně konzumovat Paroháče z dokonale vychlazeného soudku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
vesela24

No tak tohle je něco pro měho chlapa, určitě by mu to udělalo radost. A já bych mohla zkusit ty pivní lázně, když to tak krásně píšou. Mohla bych být pak jako znova narozená s krásnejma vlasama 😀

monika

Ty, tohle vypadá super! Už dlouho jsem se nevydala na žádnej výlet, ale člověk by neměl zůstat lenošit doma, že? Třeba bych se na jedny z těch pivních lázní mohla vydat. Láká mě to!

sdílejte článek
Související články
Pokud plánujete dovolenou, kdy si dopřejete plážovou zahálku, pak je pro vás Sardinie ideál­ní. Téměř 2000 km dlouhé pobřeží, fantasticky čisté moře a také zajímavé zbarvení písku od bílé až po zlatou či růžovou. Budete se tu cítit jako v ráji Na čtyři desítky sardinských pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka. Nejkrásnější pláž Sardinie je […]
Na samém cípu chorvatského pobřeží se nachází nádherné město, které v sobě snoubí modernu a starou architekturu. Dubrovník se nachází v jižní Dalmácii a je považován za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Jeho historické centrum je dodnes obehnáno monumentálními hradbami. Uvnitř pak najdete nespočet obchůdků, kavárniček i tajuplných uliček, které přímo vybízí k tomu, abyste se v nich schovali před spalujícím letním […]
Pro mnohé z nás je léto v Chorvatsku srdeční záležitostí. Sem Češi jezdí na dovolenou nejčastěji. Moře je tu krásně čisté a teplé, ceny stále ještě akceptovatelné a lidé pohostinní. Jadranské moře, které omývá chorvatské pobřeží, je považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě. Sytá modř, skály kolem malých zátok i nekonečně dlouhé pláže, hory na dohled a mnoho ostrůvků v moři dělá […]
Na Mallorce vás zcela jistě uchvátí rozlehlé pláže a azurově modré moře, ale i fantastická okolní příroda a historické památky. Navíc je na ostrově krásně po celý dlouhý rok, takže plánování dovolené je o to jednodušší. Přestože největší z Baleárských ostrovů Mallorca spadá oficiálně pod Španělsko, rozdíly v porovnání s pevninským Španělskem jsou znatelné na první pohled. Na Mallorce se mluví místním nářečím katalánštiny, […]
reklama
Partnerské vztahy
Syndrom náhle prázdného hnízda
Když se děti osamostatní a odcházejí z domova, můžete se cítit docela ztracená. Jejich pokoj je prázdný, lednička naopak plná. A všude je takové divné ticho. Jak se s tím vyrovnat a zařídit si nový život? Po odchodu dětí se vám změní život. Některé matky to uvítají s radostí a oddychnou si, ale jiné se potýkají s tíží a smutkem. Říká se […]
Syn je hypochondr a já to odnáším
Nejdříve jsem si myslela, že je jen líný a nechce se mu chodit do práce. Když ale začal nadávat na lékaře, že nemohou přijít na to, co mu je, pochopila jsem, že je situace mnohem horší. Každá maminka si od té doby, kdy se jí narodí děti, představuje, co z nich asi vyroste. Já jsem si děti […]
Vaše tělo mnohé napovídá. A nelže!
To nejlepší, co pro váš vztah můžete udělat, je neřešit, jaký je ten druhý, ale všímat si co nejvíc toho, jak se vedle něj cítíte vy sama! Jestli ve vás ten druhý vidí nějakou špatnou vlastnost, kterou vám vyčítá, je to velmi pravděpodobně právě ta, která ho štve na sobě samém! Možná se mu na sobě taky nelíbí, […]
Zvedněte si sebevědomí
Všechno, co prožíváte, začíná v hlavě. Způsob, jak vnímáte sama sebe, si utváříte už v dětství. Vyrovnaná žena se jen tak nehroutí, ta nejistá o sobě stále pochybuje. Je to i váš případ? Pomůžeme vám: Ženy s nízkým sebevědomím často uvěří manipulátorům, kteří jim říkají, že jsou neschopné a že za nic nestojí. Jsou velmi citlivé […]
Cestování
Nejkrásnější ostrovy – Řecko
Letní dovolená na kterémkoli z řeckých ostrovů je takovou sázkou na jistotu. Počasí tu nezklame nikdy a zdejší pláže jsou vesměs excelentní. Santorini Pláže na ostrově Santorini jsou jedinečné. Mají různobarevné odstíny od černé po červenou a bílou. Moře je až indigově modré a láká ke koupání. Pláž Perissa je jednou z nejdelších na ostrově […]
Starobylé Turecko – Evropa
Turecko nabízí rozmanité možnosti pro strávení letní dovolené. Luxusní hotelové resorty nabízí skvělé služby, ale místní městečka a letoviska také mnoho památek k poznávání. Letní dovolená v Turecku je další oblíbenou záležitostí českých turistů. Příjemné počasí tu panuje od května až do října, v letní sezoně tu je 12 hodin slunečního svitu a prakticky žádný déšť. Klasika, která neomrzí Oblíbenou […]
Kouzelné řecké ostrovy
Dokonalé pláže, krásná příroda, zajímavé památky a méně turistů. Tady navíc i trochu ušetříte a dovolená bude i tak úžasná! Zkuste něco nového a přitom řeckého! Krásný výhled Portara Zde najdete opravdu nádherné pláže s tyrkysovým Egejským mořem, malebné typické řecké vesničky i bohatou historii, zejména tu antickou. Na ostrově Naxos si užije ideální dovolenou ten, kdo touží po dobrém odpočinku a hlavně klidu. […]
Ochutnejte snové kouzlo Malediv
Máte-li hluboko do kapsy, tahle luxusní jihoasijská destinace vám zřejmě zůstane zapovězena. Tedy pokud si netroufnete na velké dobrodružství a nevydáte se na exotické Maledivy na vlastní pěst. Podaří-li se vám vychytat letenky, sen se může stát velmi rychle skutečností. Souostroví Maledivy na jihu Asie v Indickém oceánu tvoří řetězec 19 korálových atolů s celkem […]
Krása a zdraví
Kroky ke zdraví a dlouhověkosti
Obyčejná chůze je jednoduchý a efektivní způsob, jak pečovat o své zdraví. Bez ohledu na věk či fyzickou kondici dokáže zlepšit celkovou kvalitu života. Projděte se do práce, na kávu nebo si třeba dopřejte svižnou procházku v přírodě. Můžete zkrátka chůzi lehce zakomponovat do běžného dne. Jak chodit správně Aby chůze fungovala, nestačí se jen tak loudat. Je […]
Posilujte svou imunitu
V novém miniseriálu vám přinášíme tipy na posílení imunity v průběhu celého roku. Dnes se zaměříme na zdraví prospěšné bylinky. Kouzelné bylinky umí zázraky a k udržení zdraví není lepších parťáků. Andělika lékařská Andělika pomáhá s trávením a proti nadýmání, při nechutenství a problémech se žaludkem. Ale také se jí dají vyhnat toxiny z těla, a to nejen běžné škodliviny, ale také jedy. Užívají […]
Mytí vlasů? Jděte s dobou!
Přáli byste si mít krásné lesklé vlasy, ale jako by jim pořád něco chybělo? Pečujete o ně, a pořád to není ono? Zkuste metodu CWC. Co se skrývá za písmeny CWC? Je zkratka anglických slov condicioner–wash–condicioner, tedy česky kondicionér– mytí–kondicionér. Spolu se správně vybranými vlasovými produkty touto metodou docílíte úžasných výsledků. Kondicionér, šampon, kondicionér Je to velmi […]
Pomóc, mám boreliózu!
Máte ráda procházky přírodou, toulky lesem nebo odpolední pikniky v parku? Pokud ano, je načase seznámit se s boreliózou, zákeřnou nemocí, která číhá i tam, kde byste to vůbec nečekala. Ptáci zpívají, květiny kvetou, a vy se rozhodnete, že je čas na procházku v přírodě. Vše vypadá idylicky až do okamžiku, kdy objevíte malého, nenápadného […]
Magický svět
Jak jsem ve starém domě vymyslela hororový příběh
Věřila jsem, že to bude ideální prostředí pro psaní. Takové strašidelné doupě se jen tak nevidí! Jenže v noci se ta barabizna probudila k životu a já byla strachy bez sebe. Opřela jsem se vší silou do dveří a vzala za kliku. Při prvním kroku jsem klopýtla přes práh a při pádu do temného prostoru se mi na tvář přilepila […]
Letní nápoje, které umějí čarovat
Osvěží, a navíc v sobě ukrývají magickou sílu díky svým ingrediencím. Pojďte si s námi trochu začarovat u dobrého, vychlazeného drinku! Budete překvapeni, jak jednoduché to je. Myslíte si, že si čarodějky dávají v létě také dovolenou? Ani náhodou. Připravte si pár kostek ledu, sáhněte po správné sklenici a připravte si nápoj, který vás ochrání před zlými duchy nebo přinese do […]
Kávová sedlina skrývala tajemství
Nemohla to být náhoda. Zlé zjevení na dně šálku kávy se objevilo už dvakrát a dvakrát jsem poté oplakávala smrt někoho blízkého! Nedokážu vyjádřit ten zvláštní pocit, když se mi to stalo poprvé. Bylo mi asi třináct let. U obce, kde bydlím, se stalo vlakové neštěstí. Tehdy při něm zahynulo hodně lidí. Celý vagon motoráčku byl zdemolován. […]
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
historyplus.cz
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
Pučisté v čele s majorem Kendžim Hatanakou horečně prohledávají Hirohitův císařský palác v Tokiu. Nemohou nalézt vytoužený úlovek a v nitru jindy zdvořilých Japonců už to pořádně vře. Půlnoc se zatím překulila do nového dne, kdy jejich vládce přizná světu hořkou válečnou porážku.   Na obloze nad japonskou Hirošimou se 6. srpna 1945 objevuje mohutný hřib.
Zdeněk Žák: „Mám staročeskou zahradu“
panidomu.cz
Zdeněk Žák: „Mám staročeskou zahradu“
Kdysi v seriálu Život na zámku byl za kovboje. Dnes má spoustu dětí i vnoučat a také koně. O ty se však stará hlavně jeho paní. Maminka Zdeňka Žáka učila v mateřské školce, otec byl nástrojařem, později konstruktérem. Zdeněk má mladšího bratra. Všichni bydleli v malém bytě v centru Prahy, v činžáku s pavlačemi do
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
iluxus.cz
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
Zážitkově gastronomická atrakce Večeře v oblacích patří k podzimní Praze stejně jako Karlův most či Pražský hrad. Nejen tyto dominanty české metropole si můžete při obědě či večeři prohlédnout z nevše
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
tisicereceptu.cz
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
Je pikantní, velmi jemná a odráží se v ní hned několik výrazných chutí. Suroviny 1 –2 kachní prsíčka 1  l zeleninového vývaru 1 balení rýžových nudlí 1 cm zázvoru 2 plechovky kokosového mlék
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
skutecnepribehy.cz
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
Zatvrdila jsem se a řekla si, že si už do života žádného chlapa nepustím. Potom jsem našla přede dveřmi kytici lučního kvítí. Všechno začalo tak, že jsem napochodovala ve Štěchovicích na parník. Doprovázel mě můj tehdejší kluk, a musela bych se hluboce zamyslet, abych si vzpomněla, jak se jmenoval. Měla jsem jich fůry. Byly to však samé
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
21stoleti.cz
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
Atacama se nachází v Jižní Americe, táhne se tisíc kilometrů podél Pacifiku od jižní hranice Peru po centrální část Chile. Prší zde jen velice zřídka, dle měření v jejím středu mezi roky 1570 až 1971
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
enigmaplus.cz
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
Na vesnickém hřbitově v San Bernardu v Kolumbii se už několik desítek let pohřbení nebožtíci sami od sebe mumifikují. Vědci si přitom marně lámou hlavu, co se to děje. Činí tak jeden nebožtík po druhé
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
nasehvezdy.cz
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
Charlie Sheen (58) si slávu užíval plnými doušky. Alkohol tekl proudem a bez drog a sexu nedokázal ani fungovat. Jednoho dne ale všechno zčistajasna skončilo – z úst lékařů si vyslechl, že je HIV pozi
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
epochanacestach.cz
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
Rozdíl teploty je značný. Zatímco venku zuří horké léto, při vstupu do jeskynního systému se výrazně ochlazuje. Ve vzduchu je vlhkost, dno jeskyně tvoří vodní hladina. Pohled ze stometrové hloubky propasti Macocha je neskutečný a nádherný. A mrazivý, když si uvědomíme, že tělo sebevraha dopadne na dno během pouhých čtyř vteřin. Píše se rok 1723.
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
epochaplus.cz
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
Počítače dnes používáme k mnoha transakcím od objednávání k jídla přes nákupy v obchodech až po ovládání bankovního účtu. Přitom jejich zabezpečení řada z nás věnuje menší pozornost než výběru zámku ke vchodovým dveřím a pojištění bytu. Zloději jsou však vždy napřed a již před dlouhou dobou se přesunuli i na internet. Vybílit kreditní kartu, kterou používáte k nákupům na
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
epochalnisvet.cz
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
Každý den člověku vypadne asi 100 vlasů. Mezi 100 000 zbývajícími je to celkem zanedbatelná ztráta. Řídnoucí ohon nebo první spálenina pokožky hlavy sluncem ale může signalizovat, že něco je v nepořádku. Zcela bez povšimnutí může dotyčný přijít až o 50 procent své kštice, než si uvědomí nesporný fakt: Začíná plešatět.   Muži se jí
Průsečík barev a designu
rezidenceonline.cz
Průsečík barev a designu
Interiér tak trochu extravagantního domu navrhla velmi kreativní designérka, jež hledala inspiraci v barvitém životním příběhu investorského páru, a vytvořila tak svěží a moderní platformu pro život uprostřed přírody. V městečku Itupeva v srdci brazilského státu São Paulo stojí rezidence, jež je více než jen obyčejným obydlím; je to místo setkávání velké rodiny, zasahující do
2
0
Would love your thoughts, please comment.x