Čím to je, že některé ženě vydrží oholení několik dní, zatímco vy máte hned druhý den nohy téměř jako struhadlo? Možná je na vině špatná technika holení.
Ověřte si, zda při tomto zkrášlujícím a na první pohled banálním úkonu děláte vše správně.
Nejprve peeling
Peeling nepatří jen na obličej. Nejprve nohy zbavte starých kožních buněk a až pak se chopte žiletky. Ideální je ta s výměnnými hlavicemi, které jsou kvalitnější a vydrží déle ostré.
K holení používejte pěnu nebo gel na holení, které zvyšují kluznost holicích strojků a podtrhují výsledný efekt.
Trik s chloupky
Nikdy si neholte nohy nasucho nebo hned, jak vlezete do sprchy. Nejprve nechte pokožku nahřát teplou vodou. Póry se roztáhnou a uvolní tak chloupky, které vlivem tepla nepatrně povylezou ze svých úkrytů. Oholení pak vydrží mnohem déle a půjde vám snáz.
Vystřídejte teplotu
Na závěr oholené nohy osprchujte studenou vodou, abyste podpořila vznik tzv. „husí kůže“. Ta posune folikul chloupku blíž k horní vrstvě kůže a umožní tak dodatečně oholit i tu část chloupku, která by se jinak ukázala až za dva až tři dny.
Uzavření pórů
Po holení se vždy nezapomeňte namazat. Ideální jsou krémy určené pro čerstvě oholenou pokožku, které uzavřou póry a zamezí vzniku zarůstajících chloupků.
Pokožku, která je od žiletky místy více či méně podrážděná, hydratují a výsledkem budou perfektně oholené, hladké a krásné nohy, které budou přímo vábit k pohlazení.