Kruhy pod očima, pupínky, červené žilky – s korektorem zvládnete zamaskovat všechny nedokonalosti.
Pro zakrytí kruhů použijte korektor o odstín světlejší, než je vaše barva pleti, opticky ji rozjasní.
Kromě pleťových odstínů existují i růžové, žluté a zelené a každý řeší jiný problém. Zelené pomáhají neutralizovat začervenalá místa, třeba pupínky či rozšířené žilky.
Žluté maskují nafialovělé kruhy pod očima nebo žilky zbarvené do modra či fialova. Růžový skryje našedlé kruhy pod očima a drobné hnědé pigmentové skvrny.

Vyberte si konzistenci
Zvolíte si tekutý, pěnový, nebo tuhý korektor? Záleží na jejich použití. Tuhé korektory se hodí spíš na nedostatky pleti, na kruhy pod očima jsou moc hutné, mohou pleť vysušit a zvýraznit vrásky, na ně použijte raději tekuté nebo pěnové.
Na pupínky můžete použít jak tekuté, tak tuhé – ty se často vyrábějí i s přísadou antibakteriální složky, která pupínky vysuší a ochrání před zanícením.
Tekuté a pěnové korektory si navíc můžete na hřbetu ruky smíchat s make-upem, a vytvořit si tak odstín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Jak je nanášet
Korektory můžete použít rovnou na podkladový krém nebo bázi, ideální je ale použít je až po nanesení make-upu – nedokonalosti tak budou maskovány hned dvojitou vrstvou.
Pokud jsou v tyčince, nanášejte je přímo, tekuté zase štětcem nebo prsty. Neroztírejte je ale jako make-up, do pokožky je jen lehce vklepejte do ztracena, docílíte tak přirozenějšího vzhledu.
I u korektorů platí, že méně je více, začněte proto raději s malým množstvím a podle potřeby ho přidejte. Nakonec vše zafixujte transparentním nebo barevným pudrem.
Jako právnička jsem často unavená a kruhy pod očima jsou téměř mým věčným problémem. Rady ohledně používání správných odstínů korektorů pro různé situace se mi budou hodit. Díky!
Jé, super tipy na zamaskování nedokonalostí! To bych přesně potřebovala na nějakej ten pupínek, co se mi občas objeví před cestou. Díky za to!