Téměř každá žena touží po hladké pokožce. Chloupků se můžete zbavovat žiletkou, holicím či epilačním strojkem, vosky a krémy; výsledek je ale jen dočasný a proceduru musíte opakovat.
Jak funguje pulzní světlo Je tu ale ještě jeden způsob, takzvaná fotoepilace neboli IPL. Ta využívá působení intenzivního pulzního světla, které zahřátím vlasové cibulky odstraní buňky, které obsahuje, takže v tom místě už chloupek neporoste.
Můžete se na ni objednat do kosmetického salonu, nebo si pořídit domácí přístroj. Nic není stoprocentní Fotoepilace je vhodná pouze pro lidi se světlou pletí a tmavými chloupky, na ty blond, rezavé či šedé nefunguje.
Existují ale i další kontraindikace – například těhotenství, nemoci srdce, štítné žlázy, užívání některých léků… Proto vše nejdřív zkonzultujte s odborníky. Opakování je nezbytné Nečekejte ale okamžitý výsledek.
IPL paprsky umí zasáhnout jen chloupky v růstové fázi, tedy jen 20–30 procent. Ostatní dorůstají v cyklech, proto je potřeba proceduru opakovat.
K dosažení trvalého odstranění chloupků se v prvním roce doporučuje sedm až osm opakování, v následujících letech pak stačí jen dvě.
Už po čtyřech použitích by ale mělo dojít k redukci růstu chloupků – ty jsou viditelně tenčí, rostou velmi pomalu, až vymizejí. .