nejsem sama
Úvod
Krása a zdraví
Recepty
Nápady
Magický svět
Cestování
Partnerské vztahy
Příběhy
Domů     Kouzelné řecké ostrovy
Kouzelné řecké ostrovy
Myslíte, že už vás žádný řecký ostrov nemůže překvapit? Zkuste ty menší a uvidíte!

Dokonalé pláže, krásná příroda, zajímavé památky a méně turistů. Tady navíc i trochu ušetříte a dovolená bude i tak úžasná! Zkuste něco nového a přitom řeckého!

Krásný výhled Portara

Zde najdete opravdu nádherné pláže s tyrkysovým Egejským mořem, malebné typické řecké vesničky i bohatou historii, zejména tu antickou. Na ostrově Naxos si užije ideální dovolenou ten, kdo touží po dobrém odpočinku a hlavně klidu.

Navštívit tu můžete významné a kdysi slavné starověké chrámy, jako je chrám Dionýsa nebo chrám bohyně Demeter. Také ale musíte vidět impozantní bránu Portara – tento zbytek Apollonova chrámu je symbolem ostrova a jeho nejslavnější památkou.

Nachází se na vrcholu pahorku a budete mít od něj úžasný výhled na moře i okolní krajinu. Nenechte si ujít též tradiční řeckou kuchyni v místních tavernách.

Pokud zatoužíte po plážích, těmi nejkrásnějšími jsou Agios Prokopios, pláž Plaka a Hawaii Beach. Zejména tato pláž s bílým pískem a tyrkysovou vodou bude nezapomenutelným zážitkem.

Kythira, Kapsali: Od malého majáku je krásný výhled na pláž lemovanou tavernami a obchůdky. Naxos, Plaka: Nekonečně dlouhá pláž na západním pobřeží. Kythira, Chora: V malém městečku najdete na skále významný Chrám svatého Spasitele. Kythira, Fyri Ammos: Pláž je oblíbená, ale také zajímavá načervenalým pískem. Kalymnos, Pothia: Přístav poblíž hlavního města nabízí pěkné povyražení. Kalymnos, Kantouni : Krásný klášter nad pláží stojí za náročný výšlap. Kalymnos, Massouri: Krásné město s řeckou atmosférou a příjemnou velkou pláží. Limnos, Myrina: Hlavní město ostrova s pláží je magnetem pro všechny turisty. Naxos, Agios Prokopios: Pláž je oblíbená pro svůj jemný písek a velmi pozvolný vstup do moře. Gidaki, Afales: Ve stínu vysokých útesů nabízí turistům i místním koupání v tyrkysové vodě. Naxos, Apollonův chrám: Zbytek slavného chrámu vypadá jako velká brána. Limnos, Plati: Patří mezi nejkrásnější pláže celého Řecka. A blízko najdete hodně restaurací a taveren. Ithaka, Gidaki: Je tou nejzajímavější pláží ostrova, kam se ovšem dostanete pouze lodí.

Tradiční houbičky

Nádherný ostrov s malými a tichými zátokami, to je Kalymnos. Tady budete obdivovat písečné i oblázkové pláže a vodu, neuvěřitelně průzračnou a čistou.

Naleznete tu zbytky starých sídel a setkáte se s tradicí sběru mořských hub, které se dobývaly z hlubin moře a užívaly se jako mycí houby. Ostrov se tímto sběrem proslavil.

Mořské houby se sbírají i dnes, ale sběr je už hodně omezen, protože hub je málo. V hlavním městě ostrova, což je Pothia, je ale několik obchodů, kde se houby nabízejí jako zajímavost pro turisty.

Do města vyrazte i za historií. Najdete tu například archeologické muzeum a nad přístavem se hrdě tyčí nepřehlédnutelný klášter Agios Savas.

Mezi nejproslulejší pláže patří Akti, Arginonta či oblázková pláž Palionissos. Krásné jsou ale také pláže v oblíbených letoviscích Massouri a Kantouni.

Opředená legendami

Ostrov, známý z řeckých pověstí, leží uprostřed Jónského moře. Ithaka vám nabídne blažený klid, prostý davů turistů, pláže s jemným pískem, křišťálově čistou vodu a okolní krajinu plnou zeleně i skalisek.

Některé odlehlejší pláže potěší hlavně ty, kteří rádi objevují divokou přírodu. Nejznámějšími plážemi jsou Dexa, oceněná modrou vlajkou, Gidaki, která je přístupná jen lodí, a divoká pláž Afales.

Pokud máte duši dobrodruha, pak se vydejte na pláž Polis s potopeným antickým městem a archeologickým nalezištěm.

Hlavní město Vatha bude dobrým cílem výletu, leží v krásné zátoce a má na dosah malý ostrůvek Lazareto. Už název napovídá, že v minulosti sloužil jako karanténa nově příchozích na ostrov.

Bylinka věčného života

Leží mezi Egejským a Jónským mořem, a je legendami opředený v souvislosti s bohyním krásy Afroditou, která se zde údajně narodila. Podél celého pobřeží najdete mnoho pláží vhodných ke koupání a relaxaci.

Není problém najít pláže i zcela opuštěné, kde si můžete užít naprostého soukromí. K nejvíce oblíbeným patří Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Chora, Kapsali a Fyri Ammos.

Za obhlídku určitě stojí exponáty v některém ze dvou hlavních muzeí, které tu jsou. A též několik hradů tu láká na výlet do dávných věků, třeba Avlemonas Milopotamos.

Objevíte tu řadu kostelů, klášterů a kaplí. Jeden z nich se dokonce nachází uvnitř jeskyně.

Můžeme tu obdivovat olivové a mandlové háje, přivonět si k léčivým bylinkám a koření, potěšit zrak pohledem na kvetoucí orchideje a tulipány. Raritou tu je malá květinka, které místní říkají „věčný život“.

Dejte si sýr a ouzo

Ostrov Limnos se pyšní pestrým pobřežím bohatým na kouzelné zátoky a písčité pláže. Objevíte tu jedny z nejkrásnějších pláží v Egejském moři.

Je jich tu kolem stovky, některé pokrývá písek, jiné zase hladké oblázky. Populární pláží je Plati, leží jen dva kilometry od hlavního města Myriny.

Další oblíbené pláže jsou Afales a Riha Nera. Můžete tu relaxovat, ale i řádit na vodních lyžích či motorovém člunu a v tavernách u pláže ochutnat rybí delikatesy.

Na své si přijdou i obdivovatelé historie, archeo­logické muzeum tu nechybí. Také katedrála Agia Triada v centru hlavního města stojí za návštěvu.

Koho při pobytu na tomto ostrově omrzí pláže a přístavy, ten se může vydat do vnitrozemí. Ve Varosu můžete koupit výtečné sýry, v Agios Dimitrios zase popíjet víno nebo řecké ouzo.

Dovolenou letecky na 8 dní v tříhvězdičkovém hotelu s polopenzí pořídíte již od 12 690 Kč.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
nikolanemcova

Jako vážně, Řecko má taky klidný ostrovy? To je přesně co bych potřebovala, uniknout od všeho. Teda až na ty delikatesy v tavernách, to bych si fakt nenechala ujít!

sarka

Tak tohle je sen. Řecko miluju, ale většinou je všude tolik lidí. Na tyhle ostrovy bych jela hned, vypadaj tak pohodově. A ty fotečky pláží co tam maj v článku, no prostě bomba. Musim to nějak zařídit s kamarádkama.

gabrielasykorova

Článek je sice inspirativní, ale zajímala by mě více specifika, třeba jaké jsou možnosti dopravy na tyto méně známé ostrovy, případně doporučení konkrétních ubytování. Přesto musím uznat, že takový přehled méně turistických destinací je přesně to, co mnoho lidí hledá.

sarkavesela

Wow, ten článek mě fakt dostal! Řecko mám dlouho na seznamu snů a teď jsem seže dozveděla o těch nádherných ostrovech, který ani nejsou tak přeplněný turistama. Hned bych si balila kufry. Ty pláže a to moře, už to vidím. Musím to zařídit!

frantiskacerna

Hele, tak tohle vypadá super. Už dlouho mám v plánu se podívat do Řecka a ty ostrovy vypadaj tak lákavě. Myslím že ten Naxos by mohl bejt přesně pro mě, miluju klid a pohodu. A ty pláže, to musí bejt nádhera.

sdílejte článek
Související články
Pokud plánujete dovolenou, kdy si dopřejete plážovou zahálku, pak je pro vás Sardinie ideál­ní. Téměř 2000 km dlouhé pobřeží, fantasticky čisté moře a také zajímavé zbarvení písku od bílé až po zlatou či růžovou. Budete se tu cítit jako v ráji Na čtyři desítky sardinských pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka. Nejkrásnější pláž Sardinie je […]
Na samém cípu chorvatského pobřeží se nachází nádherné město, které v sobě snoubí modernu a starou architekturu. Dubrovník se nachází v jižní Dalmácii a je považován za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Jeho historické centrum je dodnes obehnáno monumentálními hradbami. Uvnitř pak najdete nespočet obchůdků, kavárniček i tajuplných uliček, které přímo vybízí k tomu, abyste se v nich schovali před spalujícím letním […]
Pro mnohé z nás je léto v Chorvatsku srdeční záležitostí. Sem Češi jezdí na dovolenou nejčastěji. Moře je tu krásně čisté a teplé, ceny stále ještě akceptovatelné a lidé pohostinní. Jadranské moře, které omývá chorvatské pobřeží, je považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě. Sytá modř, skály kolem malých zátok i nekonečně dlouhé pláže, hory na dohled a mnoho ostrůvků v moři dělá […]
Na Mallorce vás zcela jistě uchvátí rozlehlé pláže a azurově modré moře, ale i fantastická okolní příroda a historické památky. Navíc je na ostrově krásně po celý dlouhý rok, takže plánování dovolené je o to jednodušší. Přestože největší z Baleárských ostrovů Mallorca spadá oficiálně pod Španělsko, rozdíly v porovnání s pevninským Španělskem jsou znatelné na první pohled. Na Mallorce se mluví místním nářečím katalánštiny, […]
reklama
Partnerské vztahy
Syndrom náhle prázdného hnízda
Když se děti osamostatní a odcházejí z domova, můžete se cítit docela ztracená. Jejich pokoj je prázdný, lednička naopak plná. A všude je takové divné ticho. Jak se s tím vyrovnat a zařídit si nový život? Po odchodu dětí se vám změní život. Některé matky to uvítají s radostí a oddychnou si, ale jiné se potýkají s tíží a smutkem. Říká se […]
Syn je hypochondr a já to odnáším
Nejdříve jsem si myslela, že je jen líný a nechce se mu chodit do práce. Když ale začal nadávat na lékaře, že nemohou přijít na to, co mu je, pochopila jsem, že je situace mnohem horší. Každá maminka si od té doby, kdy se jí narodí děti, představuje, co z nich asi vyroste. Já jsem si děti […]
Vaše tělo mnohé napovídá. A nelže!
To nejlepší, co pro váš vztah můžete udělat, je neřešit, jaký je ten druhý, ale všímat si co nejvíc toho, jak se vedle něj cítíte vy sama! Jestli ve vás ten druhý vidí nějakou špatnou vlastnost, kterou vám vyčítá, je to velmi pravděpodobně právě ta, která ho štve na sobě samém! Možná se mu na sobě taky nelíbí, […]
Zvedněte si sebevědomí
Všechno, co prožíváte, začíná v hlavě. Způsob, jak vnímáte sama sebe, si utváříte už v dětství. Vyrovnaná žena se jen tak nehroutí, ta nejistá o sobě stále pochybuje. Je to i váš případ? Pomůžeme vám: Ženy s nízkým sebevědomím často uvěří manipulátorům, kteří jim říkají, že jsou neschopné a že za nic nestojí. Jsou velmi citlivé […]
Cestování
Nejkrásnější ostrovy – Řecko
Letní dovolená na kterémkoli z řeckých ostrovů je takovou sázkou na jistotu. Počasí tu nezklame nikdy a zdejší pláže jsou vesměs excelentní. Santorini Pláže na ostrově Santorini jsou jedinečné. Mají různobarevné odstíny od černé po červenou a bílou. Moře je až indigově modré a láká ke koupání. Pláž Perissa je jednou z nejdelších na ostrově […]
Starobylé Turecko – Evropa
Turecko nabízí rozmanité možnosti pro strávení letní dovolené. Luxusní hotelové resorty nabízí skvělé služby, ale místní městečka a letoviska také mnoho památek k poznávání. Letní dovolená v Turecku je další oblíbenou záležitostí českých turistů. Příjemné počasí tu panuje od května až do října, v letní sezoně tu je 12 hodin slunečního svitu a prakticky žádný déšť. Klasika, která neomrzí Oblíbenou […]
Ochutnejte snové kouzlo Malediv
Máte-li hluboko do kapsy, tahle luxusní jihoasijská destinace vám zřejmě zůstane zapovězena. Tedy pokud si netroufnete na velké dobrodružství a nevydáte se na exotické Maledivy na vlastní pěst. Podaří-li se vám vychytat letenky, sen se může stát velmi rychle skutečností. Souostroví Maledivy na jihu Asie v Indickém oceánu tvoří řetězec 19 korálových atolů s celkem […]
Kalábrie úchvatná a malebná – Itálie
Není nad to užívat si na dlouhých písečných plážích a v zátokách si najít diskrétní místo jen pro sebe. Taková je dovolená v italské části Kalábrie. Pokud chcete zažít nefalšovanou italskou atmosféru, pak je pro vás Kalábrie tím pravým místem. Najdete ji v nejjižnější části země jako špičku pomyslné boty. Ač nepatří k nejbohatším regionům, […]
Krása a zdraví
Znáte účinky levandulového oleje?
Levandulový olej má všestranné využití nejen v kuchyni či v kosmetice jako esenciální olej, ale je také lékem proti bolesti a zánětům. Levandule pomáhá snižovat vysoký krevní tlak, proto je dobré ji inhalovat. Vetřením oleje z levandule do spánků i vypitím levandulového čaje se zmírňují migrény a bolesti hlavy. Pro lepší spánek Levandule má zklidňující a relaxační účinky. Nejenže pomáhá při usínání, […]
Kroky ke zdraví a dlouhověkosti
Obyčejná chůze je jednoduchý a efektivní způsob, jak pečovat o své zdraví. Bez ohledu na věk či fyzickou kondici dokáže zlepšit celkovou kvalitu života. Projděte se do práce, na kávu nebo si třeba dopřejte svižnou procházku v přírodě. Můžete zkrátka chůzi lehce zakomponovat do běžného dne. Jak chodit správně Aby chůze fungovala, nestačí se jen tak loudat. Je […]
Posilujte svou imunitu
V novém miniseriálu vám přinášíme tipy na posílení imunity v průběhu celého roku. Dnes se zaměříme na zdraví prospěšné bylinky. Kouzelné bylinky umí zázraky a k udržení zdraví není lepších parťáků. Andělika lékařská Andělika pomáhá s trávením a proti nadýmání, při nechutenství a problémech se žaludkem. Ale také se jí dají vyhnat toxiny z těla, a to nejen běžné škodliviny, ale také jedy. Užívají […]
Mytí vlasů? Jděte s dobou!
Přáli byste si mít krásné lesklé vlasy, ale jako by jim pořád něco chybělo? Pečujete o ně, a pořád to není ono? Zkuste metodu CWC. Co se skrývá za písmeny CWC? Je zkratka anglických slov condicioner–wash–condicioner, tedy česky kondicionér– mytí–kondicionér. Spolu se správně vybranými vlasovými produkty touto metodou docílíte úžasných výsledků. Kondicionér, šampon, kondicionér Je to velmi […]
Magický svět
Jak jsem ve starém domě vymyslela hororový příběh
Věřila jsem, že to bude ideální prostředí pro psaní. Takové strašidelné doupě se jen tak nevidí! Jenže v noci se ta barabizna probudila k životu a já byla strachy bez sebe. Opřela jsem se vší silou do dveří a vzala za kliku. Při prvním kroku jsem klopýtla přes práh a při pádu do temného prostoru se mi na tvář přilepila […]
Letní nápoje, které umějí čarovat
Osvěží, a navíc v sobě ukrývají magickou sílu díky svým ingrediencím. Pojďte si s námi trochu začarovat u dobrého, vychlazeného drinku! Budete překvapeni, jak jednoduché to je. Myslíte si, že si čarodějky dávají v létě také dovolenou? Ani náhodou. Připravte si pár kostek ledu, sáhněte po správné sklenici a připravte si nápoj, který vás ochrání před zlými duchy nebo přinese do […]
Kávová sedlina skrývala tajemství
Nemohla to být náhoda. Zlé zjevení na dně šálku kávy se objevilo už dvakrát a dvakrát jsem poté oplakávala smrt někoho blízkého! Nedokážu vyjádřit ten zvláštní pocit, když se mi to stalo poprvé. Bylo mi asi třináct let. U obce, kde bydlím, se stalo vlakové neštěstí. Tehdy při něm zahynulo hodně lidí. Celý vagon motoráčku byl zdemolován. […]
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
historyplus.cz
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
Pučisté v čele s majorem Kendžim Hatanakou horečně prohledávají Hirohitův císařský palác v Tokiu. Nemohou nalézt vytoužený úlovek a v nitru jindy zdvořilých Japonců už to pořádně vře. Půlnoc se zatím překulila do nového dne, kdy jejich vládce přizná světu hořkou válečnou porážku.   Na obloze nad japonskou Hirošimou se 6. srpna 1945 objevuje mohutný hřib.
Zdeněk Žák: „Mám staročeskou zahradu“
panidomu.cz
Zdeněk Žák: „Mám staročeskou zahradu“
Kdysi v seriálu Život na zámku byl za kovboje. Dnes má spoustu dětí i vnoučat a také koně. O ty se však stará hlavně jeho paní. Maminka Zdeňka Žáka učila v mateřské školce, otec byl nástrojařem, později konstruktérem. Zdeněk má mladšího bratra. Všichni bydleli v malém bytě v centru Prahy, v činžáku s pavlačemi do
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
iluxus.cz
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
Zážitkově gastronomická atrakce Večeře v oblacích patří k podzimní Praze stejně jako Karlův most či Pražský hrad. Nejen tyto dominanty české metropole si můžete při obědě či večeři prohlédnout z nevše
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
tisicereceptu.cz
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
Je pikantní, velmi jemná a odráží se v ní hned několik výrazných chutí. Suroviny 1 –2 kachní prsíčka 1  l zeleninového vývaru 1 balení rýžových nudlí 1 cm zázvoru 2 plechovky kokosového mlék
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
skutecnepribehy.cz
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
Zatvrdila jsem se a řekla si, že si už do života žádného chlapa nepustím. Potom jsem našla přede dveřmi kytici lučního kvítí. Všechno začalo tak, že jsem napochodovala ve Štěchovicích na parník. Doprovázel mě můj tehdejší kluk, a musela bych se hluboce zamyslet, abych si vzpomněla, jak se jmenoval. Měla jsem jich fůry. Byly to však samé
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
21stoleti.cz
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
Atacama se nachází v Jižní Americe, táhne se tisíc kilometrů podél Pacifiku od jižní hranice Peru po centrální část Chile. Prší zde jen velice zřídka, dle měření v jejím středu mezi roky 1570 až 1971
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
enigmaplus.cz
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
Na vesnickém hřbitově v San Bernardu v Kolumbii se už několik desítek let pohřbení nebožtíci sami od sebe mumifikují. Vědci si přitom marně lámou hlavu, co se to děje. Činí tak jeden nebožtík po druhé
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
nasehvezdy.cz
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
Charlie Sheen (58) si slávu užíval plnými doušky. Alkohol tekl proudem a bez drog a sexu nedokázal ani fungovat. Jednoho dne ale všechno zčistajasna skončilo – z úst lékařů si vyslechl, že je HIV pozi
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
epochanacestach.cz
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
Rozdíl teploty je značný. Zatímco venku zuří horké léto, při vstupu do jeskynního systému se výrazně ochlazuje. Ve vzduchu je vlhkost, dno jeskyně tvoří vodní hladina. Pohled ze stometrové hloubky propasti Macocha je neskutečný a nádherný. A mrazivý, když si uvědomíme, že tělo sebevraha dopadne na dno během pouhých čtyř vteřin. Píše se rok 1723.
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
epochaplus.cz
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
Počítače dnes používáme k mnoha transakcím od objednávání k jídla přes nákupy v obchodech až po ovládání bankovního účtu. Přitom jejich zabezpečení řada z nás věnuje menší pozornost než výběru zámku ke vchodovým dveřím a pojištění bytu. Zloději jsou však vždy napřed a již před dlouhou dobou se přesunuli i na internet. Vybílit kreditní kartu, kterou používáte k nákupům na
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
epochalnisvet.cz
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
Každý den člověku vypadne asi 100 vlasů. Mezi 100 000 zbývajícími je to celkem zanedbatelná ztráta. Řídnoucí ohon nebo první spálenina pokožky hlavy sluncem ale může signalizovat, že něco je v nepořádku. Zcela bez povšimnutí může dotyčný přijít až o 50 procent své kštice, než si uvědomí nesporný fakt: Začíná plešatět.   Muži se jí
Průsečík barev a designu
rezidenceonline.cz
Průsečík barev a designu
Interiér tak trochu extravagantního domu navrhla velmi kreativní designérka, jež hledala inspiraci v barvitém životním příběhu investorského páru, a vytvořila tak svěží a moderní platformu pro život uprostřed přírody. V městečku Itupeva v srdci brazilského státu São Paulo stojí rezidence, jež je více než jen obyčejným obydlím; je to místo setkávání velké rodiny, zasahující do
5
0
Would love your thoughts, please comment.x