Také si často po drsných hádkách říkáte, proč vás napadlo žít s chlapem a ještě si ho vzít za manžela? A jestli by vám nebylo samotné líp?
Jsou páry bez prstýnků spolu méně šťastní, než ti, co se vzali? V jednom psychologickém průzkumu vědci zjišťovali, jak spokojení jsou lidé se svým životem, ať už je pro ně nejdůležitější rodina nebo cokoli jiného.
Zkoumali odpovědi letitých manželů a samotářů. Zjistili, že i když je soužití dvou lidí často náročné a lidé se musí naučit dělat kompromisy a přijímat chyby druhého, faktor štěstí a spokojenosti je u vdaných a ženatých lidí daleko vyšší.
Větší klid, ale osamění
Ukázalo se, že ženaté a vdané čeká vyrovnanější stárnutí než ty osamělé. Svůj život hodnotí pozitivněji, a to jak v současnosti, tak i zpětně. Ti, kteří dobrovolně, nebo shodou náhod, zůstali žít sami,
přiznali, že mají sice větší klid, s nikým se nemusejí dohadovat o tisíce drobností, ale přiznali, že pocit osamění je bolí víc.
Existuje však i skupina párů, které spolu žijí, ale z osobních důvodů, se nikdy nevzali a žijí spolu celý život jen tak „na hromádce.“
Záruka spokojenosti
Jsou spolu druh a družka méně šťastní, než ti, co se vzali? Svatba není rozhodující. Jde o kvalitu soužití a schopnost vést rodinný život. Manželství dává ženě větší pocit bezpečí.
Když se rodina rozpadne, má žena nárok na část toho, co spolu s mužem vybudovali. Ale i v životě na hromádce spolu partneři žijí, vychovávají děti, pomáhají si. Ženy ale přiznávají, že jim v takovém vztahu schází jistota zabezpečení.
Takže až zas budete šílet z vašeho partnera, počítejte si v duchu do deseti a opakujte si, že ve dvou se to prostě lépe táhne!