nejsem sama
Úvod
Krása a zdraví
Recepty
Nápady
Magický svět
Cestování
Partnerské vztahy
Příběhy
Domů     Jakou hrají archandělé roli v našich životech?
Jakou hrají archandělé roli v našich životech?

Určitě jste slyšeli o úžasných bytostech, které mají v životě lidí důležitou roli. Archandělé jsou nebeští poslové, kteří nám mají pomáhat na cestách životem a při plnění našich úkolů. Každý z nich má navíc své specifické poslání.

Gabriel

Jeho jméno znamená „Boží síla“. Gabriel je andělem zvěstování, byl tím, kdo oznámil Panně Marii, že porodí Božího syna. Archanděl Gabriel je zmíněn v Novém zákoně jako andělský posel.

Gabriel Michael Ariel Rafael Uriel Metatron

Proto je Gabriel andělem porodů a naděje a bývá tradičně vzýván ženami, které touží počít dítě. Jeho úkolem je obnovování, oživenost a čistota. Pomáhá pochopit vize a pohledy do budoucna. Zvlášť nám pomáhá v dobách tíže, deprese a beznaděje.

Učí nás rozpoznat, která očekávání a skryté tužby brání naplnění života. Pokud se chcete pomocí archanděla Gabriela očistit, můžete si připravit rituální lázeň, do které nasypete svoji oblíbenou koupelovou sůl.

Zapalte bílou svíčku, přivolejte si archanděla Gabriela a představte si, že vaše starosti se rozpouštějí jako sůl ve vodě.

Slova pro přivolání: 

Archanděli Gabrieli, strážce rodinného štěstí, ukaž mi teď milosrdně, kudy cesta dál má vésti. Pros za naše velká přání, chraň nás zlého veškerého, ať neschází nám odhodlání, ať dosáhneme vysněného.

Michael

„Ten, jenž se podobá Bohu“ – to je překlad jména Michael. Je ochráncem Božího řádu, udržuje rovnováhu mezi póly a zasahuje do běhu života. Lidem dodává trpělivost a štěstí. Jeho posláním je vést nás a ochraňovat od nespravedlnosti.

Můžeme se k němu obrátit s prosbou v jakékoliv těžké situaci anebo když se cítíme sami a potřebujeme pomoc. Přivolejte archanděla Michaela tím, že zapálíte modrou svíčku.

Vezměte tenkou modrou nit a představte si, že je to lano, které spojuje vás a člověka, od jehož negativní energie a vlivu se chcete odpoutat.

Nit pak můžete přepálit nebo roztrhnout. Sami sebe nechte v představě prozářit jasným fialovým světlem a s láskou se rozlučte s tím, co už je nyní pouhou minulostí.

Slova pro přivolání: 

Archanděli Michaeli, strážce duší, strážce práva, pomoz v této těžké chvíli, ať tu dobro neprohrává. Pomoz každé dobré duši, vysekati kolem trní, ať má život jednodušší, ať svou duši neposkvrní zlým slovem nebo myšlenkou.

Ariel

Arielovo jméno znamená „Lev Boží“ a vypovídá tak naprosto přesně o jeho cenných vlastnostech, k nimž patří zejména bojovnost, odvaha, schopnost soustředění a elegantní pohyby. Možná si občas ve svém okolí všimnete obrázku lvů nebo lvic.

Je to jasný signál, že archanděl Ariel je nablízku. A je připraven vám pomoci, pokud máte starosti se zhmotněním toho, co v tomto světě potřebujete, zejména ve smyslu finanční hojnosti, prosperity a materiálních potřeb.

Formulace pro přivolání: 

Archanděli Arieli, střážce vod a němých tváří, vyslyš nyní mé volání, ať přírodě se lépe daří. Pomáhej mi proti zlému, co přírodě škodí, ať se opět v lidech láska k pozemskému zrodí.

Rafael

Pokud bychom se měli podívat na význam jména Rafael, znamená „Bůh léčí“. Tento archanděl má proto na starosti vše, co souvisí s medicínou, a tak není divu, že je patronem lékařů, ošetřovatelů, a vlastně všech zdravotnických pracovníků.

Pomáhá nám uzdravit naše tělo, emoce a myšlenky. Rafael uzdravuje tím, že silou své lásky obnovuje Boží řád. Máme-li pocit osamělosti, Rafael nás svou přátelskou, radostnou, jemnou, měkkou energií rozveselí a dodá nám útěchu.

A jak si jej můžete přivolat? V myšlenkách si představte zelené světlo, přivolejte svého archanděla a dovolte zelené zářit, aby léčila, co je třeba.

S každým svým nádechem si představte, že zelené světlo dopadá na všechna bolavá místa ve vašem těle i auře a s každým vaším výdechem je bolesti o mnoho méně a vše se jako zázrakem rychle hojí.

Formulace pro přivolání: 

Archanděli Rafaeli, vzácný Boží léčiteli, uzdrav duše, jejich těla, udrav místa, co by chtěla, aby chmury jednou provždy do neznáma odletěly.

Uriel

Je to velmi mocný archanděl s pronikavým zrakem, kterým zří pravou podstatu všech věcí. Jeho jméno znamená „Světlo Boží“. Je archandělem věštění, světla, pokání, ale také zkázy. Tento archanděl hovoří o jednoduchosti a jasnosti.

Zlepšuje náš rozhled. Odstraňuje mraky a bez nich se nám pak otevírá nový pohled na život a různé životní situace. Chcete-li mít archanděla Uriela stále nablízku, a to vy určitě chcete, kupte si křišťál a požádejte Uriela, aby do něj vložil své požehnání.

Nejlépe pozdě v noci, za svitu bledého měsíce. Krom ochrany vám takto „ošetřený“ kámen může přinést i inspiraci, pokud máte před sebou důležitý projekt a nevíte si rady.

Formulace pro přivolání: 

Archanděli Urieli, vzácný strážce plamene, moudrosti náš učiteli, dej, ať lepšími se staneme. Ať nikdo trestu nezaslouží, ať nehněváme nebesa, ať každý najde, po čem touží, ať každé srdce zaplesá.

Metatron

Pomáhá lidem najít svoji cestu. Jeho aspekty jsou transformace, odložení pýchy a práce s dětmi. To je práce Metatrona. Jeho hlavním posláním je také spojovat lidi s Bohem, duchovnem a hmotou.

Potřebujete-li pomoci se zvládáním svého času a jeho rozvrhem nebo najít v životě pevný řád, pomůže vám právě on.

Může pro vás čas upravit tak, abyste měli více prostoru na dokončení projektu či abyste někam přišli přesně. Je také znám jako spolehlivý ochránce upřímných a vysoce citlivých lidí.

Formulace pro přivolání:  

Archanděli Metatrone, pomocníku přítomnosti, přelaskavý můj patrone, nepochopení mě zprosti. Dovol mi jen nahlédnouti, proč a co se děje právě nyní, odstranit to, co mě rmoutí, a prominout všem jejich viny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
irenakralova

No, nevim no, duchovni veci mi nejak extra nesedej, ale tohle bylo celkem zajimavy. Možná bych mohla vyzkoušet tu věc s přivoláním Rafaela, když se cítím down.

novakova

Velmi provokativní čtení, které otevírá dveře k hlubšímu porozumění naší duchovní stránce. Archandělův vliv na naše životy je zřejmě mnohem větší, než jsme si mysleli.

frantiskacerna

Teda, tohle mě fakt dostalo. Vubec jsem netusila jak moc můžou byt archanděli pro nás dulezití. Loool, kolik věcí nad tim clovek uvazuje a pak najde takovyhle článek.

prochazkova

Krásně napsané a velmi inspirující. Myslím, že se budu více zaměřovat na to, jak můžu archanděle více zapojit do svého života. Obzvlášť Michaelův rituál se modrou svíčkou a modrou nití zasahuje přímo do mé duše.

terezaruzickova

Fascinující čtení! Vždycky mě zajímalo, jak archandělé mohou ovlivňovat naše životy. Gabrielovo poselství naděje a Michaelova ochrana jsou opravdu povzbudivé.

sdílejte článek
Související články
Nauka o číslech – numerologie – vám poradí, s kým stvoříte ideální pár. Stačí jen znát, kdy se muž, co vás zajímá, narodil. Pak porovnejte své životní číslo s jeho číslem, a hned budete mít jasno. Omystické povaze čísel psali do hliněných tabulek již staří Sumerové. Spojitost čísel s člověkem a lidským osudem je nabíledni, každý jsme se „někdy“ narodil. To […]
Podle lékařů mi nebylo pomoci. Já ale věřila, že se stane zázrak a já porazím smrt. V těžké chvíli se objevila babička, aby mi poradila. Ještě když jsem slavila své šedesáté narozeniny, říkala jsem si, že jsem zdravý člověk, který si nemá na co stěžovat. A asi jsem se rouhala, protože se sešel rok s rokem, a udeřily problémy ze […]
Feng-šuej je starobylé čínské umění, které vám ukáže, jak být doma v harmonii s přírodními energiemi a přinést štěstí a lásku. Nejdůležitější zásadou feng- -šuej je udržování čistoty a pořádku. Chaos blokuje tok pozitivní energie a může negativně ovlivnit celý váš život. Základní životní energie se pak nazývá čchi a udržuje rovnováhu a harmonii v přírodě i v lidském těle. Vchod do […]
Můj malý syn mi začal náhle povídat pohádky, které jsem znala ze svého dětství. Tvrdil, že je zná od babičky, která za nim chodí, když spinká. Můj šestiletý syn na mě vykulil oči zpod peřiny a řekl: „Mami, nečti mi pohádky z knížky, ale vyprávěj je jen tak, jak to dělala babička u tebe!“ Svojí poznámkou mě překvapil. […]
reklama
Partnerské vztahy
Ubližuje, ale i tak ho milujete?
Proč ženy tak často zůstávají ve vztazích, které je ničí? Jak je těžké od sebe odehnat darebáka dřív, než vás úplně vysaje, zničí a odhodí? Když máte nevyřešené problémy z dětství, které se týkají neopětované lásky, máte pak tendence nacházet si muže, s nimiž zažíváte stejné trápení. Protože vás tyto prožitky velmi zasáhly, podvědomě hledáte někoho, kdo by vám je pomohl […]
Co napoví vaše poloha v posteli?
Oblíbená pozice, ve které spolu se svojí drahou polovičkou usínáte, odhalí, jak to mezi sebou máte a v jakém stadiu se váš vztah právě nachází. Ve spánku si totiž nemůžete nic nalhávat. Spánek je očistný nejen pro naše tělo, mysl a duši, ale také je ideální k tomu, abyste si mohla nalít příslovečného čistého vína co se týče vztahu […]
Kolegyně mi záviděla, a tak mi dělala naschvály
Ženy dokážou být někdy opravdu zákeřné. S kolegyněmi jsme myslely, že k nám Eva lehce zapadne. Jenže jako jediná bez dětí i chlapa to těžce nesla a odnášela jsem to právě já. Svou práci v kanceláři miluji, ale jak už tomu běžně bývá, v kolektivu plném žen se nevyhnete intrikám, pomlouvání a naschválům. My jsme se třemi kolegyněmi byly naprosto sehrané a byly […]
Mít se ráda opravdu není sobectví
Naučte se přistupovat k sobě s větší velkorysostí. Buďte na sebe hodná a sama sebe se naučte chválit a ocenit. Budete mnohem šťastnější. Představte si teď, že se pozorujete očima své kamarádky. Neviděla by přece na vás jen nedostatky, o kterých se domníváte, že je máte. Zkuste vyslovit následující větu: Možná nejsem úplně dokonalá, ale některé mé vlastnosti jsou prostě skvělé! Uvědomte […]
Cestování
Starobylé Turecko – Evropa
Turecko nabízí rozmanité možnosti pro strávení letní dovolené. Luxusní hotelové resorty nabízí skvělé služby, ale místní městečka a letoviska také mnoho památek k poznávání. Letní dovolená v Turecku je další oblíbenou záležitostí českých turistů. Příjemné počasí tu panuje od května až do října, v letní sezoně tu je 12 hodin slunečního svitu a prakticky žádný déšť. Klasika, která neomrzí Oblíbenou […]
Kouzelné řecké ostrovy
Dokonalé pláže, krásná příroda, zajímavé památky a méně turistů. Tady navíc i trochu ušetříte a dovolená bude i tak úžasná! Zkuste něco nového a přitom řeckého! Krásný výhled Portara Zde najdete opravdu nádherné pláže s tyrkysovým Egejským mořem, malebné typické řecké vesničky i bohatou historii, zejména tu antickou. Na ostrově Naxos si užije ideální dovolenou ten, kdo touží po dobrém odpočinku a hlavně klidu. […]
Ochutnejte snové kouzlo Malediv
Máte-li hluboko do kapsy, tahle luxusní jihoasijská destinace vám zřejmě zůstane zapovězena. Tedy pokud si netroufnete na velké dobrodružství a nevydáte se na exotické Maledivy na vlastní pěst. Podaří-li se vám vychytat letenky, sen se může stát velmi rychle skutečností. Souostroví Maledivy na jihu Asie v Indickém oceánu tvoří řetězec 19 korálových atolů s celkem […]
Kalábrie úchvatná a malebná – Itálie
Není nad to užívat si na dlouhých písečných plážích a v zátokách si najít diskrétní místo jen pro sebe. Taková je dovolená v italské části Kalábrie. Pokud chcete zažít nefalšovanou italskou atmosféru, pak je pro vás Kalábrie tím pravým místem. Najdete ji v nejjižnější části země jako špičku pomyslné boty. Ač nepatří k nejbohatším regionům, […]
Krása a zdraví
NEJ přítel pudr…
V horkých dnech se pudr pasoval na velmi příjemného a spolehlivého pomocníka, který umí ohlídat krásu vaší tváře. Nechcete se přece lesknout jako zrcadlo… Dejte přednost štětci velkému a hustému, ten totiž dokáže nabrat ideální množství pudru a stejnoměrně ho rozprostřít. Na startu Před použitím štětcem zatřepejte, aby se načechral a oddělily se štětiny. Při nabírání pudru pohybujte štětcem v krabičce […]
Vyzkoušejte chlorelu
Jedná se o přírodní doplněk, který zvýší vaši energii a pomůže detoxikovat tělo od těžkých kovů. Obsažené vitaminy a minerály příznivě působí na správnou funkci jater, přispívají k udržení normálního stavu pokožky. Chlorela podporuje celkovou regeneraci organismu. Pomocník při průjmu Do řady zemí nebo i u nás na dovolenou vyrážíme vybaveni probiotiky v tabletkách nebo léky pro případ průjmu. Mnohem lépe poslouží […]
Pošlete průjem tam, odkud přišel
Průjem může být letní nezvaný host, ale s těmito tipy ho snadno zaženete na ústup. Pamatujte, že prevence je lepší než léčba, a léto si užijete v plné parádě bez zbytečných běhů na toaletu. Takže slunce, moře a zábava – ano! Průjem? Rozhodně ne! Jak na letní grilovačky Léto je časem grilování a osvěžujících ovocných salátů. Ale pozor, dámy! Tyto […]
Bezpečné randění se slunečními paprsky
Na pohlazení od sluníčka se těšíme celý rok. Bronzový nádech pokožku omlazuje a tělo působí tak nějak zdravěji. Pamatujte ale na to, že i opalování je trochu věda a má svá pravidla. Na procházkách a při sportování je nejvíce v ohrožení tvář a dekolt. Nespoléhejte na předpověď počasí, i pod mrakem si můžete spálit nos a nastřádat si pod kůži UVA záření, které […]
Magický svět
Přičarujte si bohatství!
Rituály nedělají zázraky, ale pomohou vám přitáhnout to, co si přejete. Vyzkoušejte kouzlo na získání peněz a inspirujte se pravidly, jak si udržet hojnost podle pravidel feng-šuej. Magické rituály přitahují příležitosti a dávají možnost přitáhnout si do života hojnost. Nečekejte ale, že když si uděláte rituál na prosperitu a peníze, že rovnou vyhrajete v loterii nebo se vám hned ocitne větší obnos […]
Modlitba mi vrátila ukradenou tašku
Když jsem zjistila, že mi zmizela kabelka i s penězi a doklady, propadla jsem panice. Prosila jsem Boha, ať mi pomůže. A opravdu se stal zázrak! Svůj příběh, který se odehrál před pěti lety, bych nazvala „Síla modlitby“. Ten den jsem vyrazila na nákup do supermarketu. Šla jsem si koupit meloun. Svou tašku jsem měla položenou v přihrádce prázdného nákupního […]
Numerologie dne vašeho narození
1/ Jste přirození vůdci s velkou nezávislostí a odvahou. Jen tak dál! 2/ Máte silné empatické schopnosti a otevřené srdce pro druhé. To z vás dělá velmi oblíbené jedince. 3/ Jste kreativní, komunikativní a velice společenští, vynikáte zejména v tvůrčích činnostech. 4/ Jste praktičtí, stabilní a vytrvalí s velkým smyslem pro detail, což vám umožňuje dosáhnout dlouhodobějších cílů. 5/ Milujete svobodu, změny […]
Projevila se ve mně duše alchymisty?
Odjakživa mě přitahuje všechno tajemné. Zajímám se o bylinky i moc kamenů. Jen škoda, že jsem promarnila příležitost v dětství. Tu knihu jsem si prostě měla vzít! Pořád se mi vybavuje ta zvláštní vzpomínka z dětství. Chodila jsem ještě na základní školu. Po vyučování jsem musela chodit do družiny. Ta byla ve staré budově nedaleko školy. Jednou nás tam […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Doktor Kittel: Severočeský Faust z Jizerských hor?
enigmaplus.cz
Doktor Kittel: Severočeský Faust z Jizerských hor?
V Libereckém kraji, nedaleko Jablonce nad Nisou, se nachází obec Pěnčín-Krásná. Právě zde pobýval věhlasný doktor Kittel, který je přirovnáván k legendárnímu doktoru Faustovi. Byl to bezesporu člověk,
Konal se první orientační závod v Rakousku-Uhersku?
historyplus.cz
Konal se první orientační závod v Rakousku-Uhersku?
Sedm cyklistů se v prvním orientačním závodě světa pouští nazdařbůh do terénu jen s mapou a vírou ve své schopnosti. Zvítězí ale opravdu ten, který dokáže najít nejkratší možnou cestu k cíli? Orientační závody, během nichž dostane soutěžící mapu a musí překonat stanovenou trasu, se dnes konají v běhu, na kolech i na lyžích po celém světě. Za kolébku
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
panidomu.cz
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný
Tajemství Mallorcy a Menorcy: Mají starověký telegraf?
epochaplus.cz
Tajemství Mallorcy a Menorcy: Mají starověký telegraf?
Doba bronzová a železná je v plném proudu a na dnes turisticky oblíbených ostrovech Mallorca a Menorca drží otěže moci společnost, kterou dnes nazýváme Talajotickou kulturou.   Zhruba mezi 1. a 2. tisíciletím před Kristem se pustí do budování talajotů, megalitických památek, o jejichž účelu se dnes můžeme jen dohadovat. Předcházejí jim takzvané tumuly, které
Rolky s medvědím česnekem
tisicereceptu.cz
Rolky s medvědím česnekem
Můžete využít i jiné čerstvé bylinky. Rolky jsou skvělé třeba s bazalkou nebo špenátem. Suroviny 3 hrnky hladké mouky 1 hrnek vlažné vody 3 lžičky cukru krystal ½ lžičky soli 1 vejce 3 lžíc
Zůstala Krejčíková s dětmi na všechno sama?
nasehvezdy.cz
Zůstala Krejčíková s dětmi na všechno sama?
O problémech ve vztahu herečky Anety Krejčíkové (32) s tělocvikářem Ondřejem Rančákem (39) se snad šušká od začátku, co jsou spolu. Hvězda seriálu Ulice totiž neměla být jedinou, pro kterou často a 
Zemřel muž, který strávil 72 let v železných plicích
21stoleti.cz
Zemřel muž, který strávil 72 let v železných plicích
Než byla v roce 1955 vytvořena první vakcína, byla dětská obrna obávanou nemocí. V jejím důsledku mohlo u dětí dojít k ochrnutí dýchacích a polykacích svalů. V takovém případě se jejich jedinou nadějí
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
epochalnisvet.cz
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
Byl vztyčen uprostřed džungle na ostrově Jáva, a to zhruba před 1200 lety. Kým, to dodnes zůstává záhadou. V době, kdy kamenný skvost Borobudur vznikl, zde totiž žila kultura, která i velké stavby pokrývala jen palmovými listy… Několik dlouhých staletí je Borobudur zcela zapomenutý a skrytý lidským očím. Chátrající kamenný kolos vyrve ze spárů bující
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Benátská! s Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
epochanacestach.cz
Benátská! s Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
Poslední červencový víkend je pro milovníky hudby již neodmyslitelně spjatý s festivalem Benátská! s Impulsem. Ten se od svého vzniku, kdy měl pódium sestavené z lešení a aparaturu přivázanou ke stožárům veřejného osvětlení, etabloval mezi tuzemskou špičku. Letos slaví 30 let. Mezi gratulanty nebudou chybět ani zahraniční ikony Scooter, Suzi Quatro a Slade, kteří mají
Utekla jsem sektě právě včas
skutecnepribehy.cz
Utekla jsem sektě právě včas
S Blankou jsem se seznámila hned první den na vysoké. Dali nás na koleji do jednoho pokoje a sedly jsme si kupodivu okamžitě. Ještě ten večer jsme vyrazily na pivo a náš pokoj jsem pokřtila nocí strávenou na záchodě. Brzy jsem pochopila, že Blanka není úplně šťastný člověk. Než nastoupila na univerzitu, žila s mámou, která hodně pracovala, hodně
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
iluxus.cz
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
Společnost Mercedes-AMG představila na automobilové slavnosti Goodwood Festival of Speed nejnovější přírůstek do rodiny supersportovních vozů AMG GT – nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+. Novinka se z
5
0
Would love your thoughts, please comment.x