Alergie mívají často první příznaky stejné jako běžné nachlazení. Neprojeví se horečkou či tělesnou bolestí, ale k typickým reakcím patří svědění sliznic, smrkání – rýma či ucpaný nos, časté kýchání, zarudnutí, pálení či slzení očí.
K usnadnění života alergika je nutné omezit kontakt s alergeny. Odborníci proto doporučují vyhnout se pobytu v přírodě, a to především v rizikovém období. To ale vždy dost dobře nejde.
Vyvolané obtíže tak lze zmírnit pravidelnými inhalacemi, které napomáhají léčit nejen astma, ale také virózy, respirační nemoci, alergie či záněty dýchacích cest. Účinky nastupují okamžitě a jsou vhodné jak pro děti, tak i pro dospělé.
Zvlhčená sliznice totiž dokáže lépe odstraňovat usazené alergeny. Inhalace je moderní a šetrný způsob prevence a léčby mnoha nemocí. Urychluje léčbu běžných infekcí a snižuje tak riziko případných komplikací, např. přesun infekce na jiné místo.
Při alergii uleví inhalace
„Chcete-li předcházet nemocem a dýchacím potížím, inhalujte jednou denně po dobu 10–15 minut. Prostřednictvím masky nebo náústku se do plic dostanou i ty nejmenší částečky užitečných minerálů.
Toho při běžném ,napařování‘ nad hrncem s horkou vodou rozhodně nedocílíte. Aerosolová terapie umožňuje aplikaci léků přímo na potřebné místo dýchacího ústrojí,“ vysvětluje Šimon Peter, odborník na inhalátory Omron.
Na rozdíl od podávání léků ústy, které ovlivňují organismus, umožňuje inhalace využití léčebného efektu jen v dýchacích cestách. Skvělým prostředkem je Vincentka, přírodní přípravek k inhalaci.
Podporuje tvorbu nitroplicního hlenu, a tudíž je ideální volbou pro domácí užívání. Pokud si však připravujete léčivo pro inhalaci, je důležité, abyste dodržovali instrukce. Ideální je inhalovat před spaním, protože na inhalaci je potřeba klid. Více informací naleznete na stránkách www.inhalator.cz.