Mnoho lidí věří, že sny mohou poskytnout vhled do jejich životů a pocitů, ale problém je, že je velmi těžké si je pamatovat. S vědomým úsilím si můžete sny vybavit i v detailech
Každému z nás se zdají sny. I tomu, kdo tvrdí, že ne. Protože si je prostě nepamatuje. Existuje několik možností, jak si sny zapamatovat. Někteří berou spánek jenom jako lidskou potřebu.
Spát musíme, abychom přežili.Tento přístup ke spánku se vám ale může brzy vymstít. Člověk by měl jít spát, když to na něho takzvaně padne. Když tuto chvíli přetáhnete, budete mít problém usnout.
Někteří si před spaním promítají, co kde měli udělat, co je čeká v práci, přemýšlejí nad věcmi, které mají čas do rána. Jde o zbytečné myšlenky, jimiž prodlužujeme dobu usínání.
Usínat by člověk měl s čistou myslí a s tím, že se mu skutečně chce jít spát a odpočinout si.
Zapisujte si je
Pokud si chcete pamatovat sny, mělo by to být i s pevným předsevzetím, že si je skutečně pamatovat chcete. Během noci se nám zdá více snů. Pokud se vzbudíte uprostřed noci a pamatujete si sen, který se vám zdál, rychle si ho zapište.
V další fázi spánku se vám totiž ten stejný sen zdát nebude, takže na pokračování se netěšte. A ten první byste si ráno nepamatovali. Mnozí to řeší tím, že mají na nočním stolku zápisníček, aby si zapsali detaily snu, díky kterým si ho pak vybaví.
Stejný postup platí i před probuzením. V polospánku si sen vybavujete, jakmile se ale vzbudíte, v tu chvíli ho zapomenete. Proto není na škodu zůstat ještě chvíli ležet, s očima zavřenýma, a doznívající sen si v hlavě zopakovat. Často díky tomu odhalíte i další části snu.
Jen pro zábavu
Buďte opatrní s interpretací snů. Interpretace snů není věda, takže nevytvářejte závěry a nedávejte snu příliš mnoho důležitosti. Například sen o smrti neznamená, že někdo zemře nebo že se stane něco špatného.