Během horkých letních dnů můžete trpět oteklýma nohama. Příčinou jsou vysoké teploty, ale i další faktory. Pokud pak trpíte na oteklé nohy i jindy než jen během léta, nic nepodceňujte a poraďte se s lékařem. Oteklé nohy mohou ukazovat na žilní onemocnění.
Faktory, jako jsou obezita, život bez sportu, dlouhé stání na místě nebo sezení, mohou způsobovat otoky nohou. Otéci nám mohou ale i po sauně, dlouhodobém slunění, v příliš těsném oděvu nebo obuvi, u příliš vysokých nebo nízkých podpatků, při těhotenství.
Jak nohám pomoci od bolesti?
Bolest, pocit těžkých nohou i nepěkný vzhled nás dokážou pořádně otrávit. Existují jednoduché zásady, při jejichž dodržování se můžete otoků účinně zbavit, nebo je eliminovat. Dostatečně pijte.
Jednou z nejčastějších příčin otoků nohou je totiž nadbytečné zadržování vody v těle.
Snažte se vypít denně dostatek vody, ideálně občas přidat do vody vymačkaný citrus, který napomáhá cirkulaci krve. Dopřejte nohám pohyb, aby nedocházelo k tuhnutí a zpomalování krevního oběhu. Vyrazte alespoň na krátkou procházku a průběžně protahujte chodidla.
Vynechte ze svého šatníku přiléhavé kalhoty a upnuté spodní prádlo, které utlačují žilní systém. V práci mějte pohodlnou obuv, do které se můžete přezout a dopřát tak nohám pohodlí.
Při sedavém zaměstnání je vhodné v průběhu dne na pár minut jen tak zvednout nohy a prostě jim ulevit.