Stačí zářivý úsměv s krásně bílými zoubky, a punc atraktivity máte v kapse. Pojďme se podívat, jaké jsou ve zkrášlování chrupu možnosti. Která metoda je nejsnazší, která ušetří čas a která peníze?
Ne nadarmo si hollywoodské stars z červených koberců tolik dávají záležet na oslňujícím sněhobílém úsměvu. Je to symbol zdraví a krásy.
Zuby jako perly však nejsou ničím nedosažitelným ani pro běžné smrtelníky. Na výběr se nabízí hned několik způsobů, jak toho docílit.

Proměna na počkání
Asi nejjednodušší je jednorázové bělení přímo u vaší dentální hygieničky. S o poznání bělejšími zuby odcházíte hned po prvním sezení. Jedinou nevýhodou je, že musíte vydržet s otevřenou pusou na zubařském křesle přibližně hodinu.
Z krásného úsměvu se pak už můžete bezstarostně těšit po dobu zhruba jednoho roku. Bolestivější však může být, že zaplatíte 5500 korun naráz. V případě potřeby se po pár týdnech chodí ještě na dobělení, které už ale trvá jen půl hodiny a bývá v ceně.
Seznamte se s bílou dietou
Pokud máte citlivější zuby, následující dny lze použít speciální zubní pastu, která působí na sklovinu jako balzám, takže od případné přechodné přecitlivělosti uleví.
Na co je však třeba pamatovat, je to, že alespoň první týden po bělení je žádoucí držet „bílou dietu“, tedy konzumovat pouze nebarevné potraviny a nápoje.
Jistota dokonalosti
Za ještě efektivnější metodu je považováno domácí bělení pomocí speciálních „nosičů“. Ty vám dentista zhotoví na míru a nasazují se na chrup na noc alespoň několikrát týdně.
Nosiče stojí od 1500 Kč do 3000 Kč a máte je nastálo. Je k nim však třeba dokupovat bělicí gely. Ty pořídíte od 500 Kč podle kvality a účinnosti. Výsledek ale za to stojí. Zuby zůstávají skutečně bělostné po celý rok.

Pasta to nezachrání
Nejlevnější variantou jsou pak bělicí pasty, běžně k dostání v drogeriích od 190 korun. Podle odborníků s nimi však nikdy nedocílíme takové bělosti jako u dvou předešlých metod.
Co omezit pro krásu?
Ať už zvolíme jakýkoli ze způsobů, není od věci průběžně dbát na to, co konzumujeme.Zuby velmi snadno a rychle chytají opět svou přirozenou našedlou či nažloutlou barvu, pokud to přeháníme s černou kávou, Coca-Colou, červeným vínem nebo černým čajem.Neprospějí samozřejmě ani cigarety.
Pozor na levné bělicí pásky
Možná už jste narazila na reklamu, která zaručuje bílé zuby během pár vteřin. Výsledky tzv. bělicích pásků jsou ale minimální
. Maximální povolené množství účinného peroxidu vodíku pro domácí bělení je 0,1 % . A to na „Hollywood smile“ nestačí. Navíc při nesprávném použití mohou dokonce uškodit.
Jako právnička věřím, že první dojem je důležitý. Rozhodně budu přemýšlet o bělení u dentální hygieničky. Zuby jsou prostě vizitka.
Já se snažím fotit z přirozeného úsměvu svých klientů, ale přemýšlím taky o bělení, protože chci mít takový efekt jako hollywoodské hvězdy!
Oslnivý úsměv je pro mě jako architektku nepostradatelný. Nejen při práci, ale i uměleckých setkáních. Osobně preferuji domácí bělení, které si mohu přizpůsobit svému rytmu.