Nejvíc se potíme při námaze a v horkém počasí. Tento tělesný neduh přináší nepříjemná úskalí, pocit nejistoty a ztrátu sebevědomí.
V horkých letních měsících si především upravte jídelníček. Pocení zvyšují káva, alkohol, kořeněná a těžká jídla a také sladkosti. Naopak zařazením libečku do jídla zeslabíte odér svého potu.
Na čtvrt litru stačí jeden stonek libečku s listy, který nadrobno nakrájíte a pět minut povaříte. Nápoj se pije chladný ráno a večer. Po týdnu až deseti dnech by neměl být pot tak cítit. Antiperspirant si připravíte lehce sami doma.
Budete potřebovat 20 ml kokosového oleje, 20 g sody, 20 g škrobového prášku, několik kapek esenciálního levandulového a citrusového oleje. Pro lepší absorpci pachů můžete přidat 2 ml čajového oleje. Vše důkladně promícháte v misce.
Uchovávejte na chladném místě. Vonné esence můžete zaměnit i za jiné, podle toho, jaká vůně je vám příjemná.
Šalvěj vás zachrání!
Budete-li akutně potřebovat, aby druhý den potní žlázy snížily svoji sekreci na minimum, dopřejte si večerní šalvějovou koupel. Účinky ještě podpoříte čajem ze šalvěje, který si připravíte i na ráno.
Výluh na pití připravíte ze dvou až tří čerstvých lístků nebo kávové lžičky sušené byliny, zalijete půllitrem vody a necháte pět minut louhovat. Potom pijete vlažný po doušcích. Nezapomeňte však, že šalvějový čaj nemůžete užívat dlouhodobě. V lékárnách a prodejnách zdravé výživy můžete koupit i tabletky ze šalvěje.
Odvar z dubové kůry
Pokud se vám hodně potí chodidla, pomůže silný odvar z dubové kůry, ve kterém si budete omývat nohy. Dubová kůra pohlcuje nepříjemné pachy a má pozitivní vliv také na mykózy.
Když vydržíte a koupele budete provádět pravidelně alespoň dvakrát týdně po dobu dvou měsíců, dojde k výraznému zlepšení problému. Rychlý účinek má též přeslička formou tinktury, kdy si jednu polévkovou lžíci roztoku dáte do lavoru s vodou a mácháte v něm nohy.
Koupele můžete opět podpořit čajem z nasušené přesličky. Přeslička zlepšuje obecně stav kůže, nehtů a vlasů.