Navíc je nenáročná, můžeme si ji pěstovat sami. Sadbu pořídíte snadno v obchodě a pak jí naočkujte pařez nebo vhodný dřevěný špalek.
Věděli jste, že hlíva ústřičná je houba pozdního podzimu, na kterou můžete vyrazit třeba i o Vánocích? Roste v bohatých trsech, takže pokud ji najdete, máte postaráno o večeři pro celou rodinu.
A navíc si ji můžete usušit a rozdrtit, a vzniklý prášek užívat jako skvělý přírodní prostředek na snížení cholesterolu.
Hlívě se přisuzují protizánětlivé, protivirové a protirakovinné účinky. Hlíva ústřičná byla a je považována za zázrak a elixír mládí. V 70. letech minulého století byla dokonce tato houba zkoumána i vědecky a zájem o ni začal prudce narůstat.
Aktuálně je hlíva ústřičná doporučována jako doplněk stravy, který je prevencí a lékem mnoha onemocnění.
Posilujte imunitu
Hlíva ústřičná se výrazně zasazuje o posílení imunity a celkové kondice, mimo to chrání před nejrozšířenějšími civilizačními chorobami, protože příznivě ovlivňuje stav cévního systému a hladinu cholesterolu v krvi.
Tato zázračná houba je tedy velmi doporučovaná jako prevence proti civilizačním chorobám. Jaké obtíže může hlíva ústřičná vyřešit?
Užívejte ji na oslabenou imunitu, potíže s trávením, potíže s cévami a cévním systémem, cukrovku, alergie, detoxikace, rakovinu, kožní onemocnění a regenerace pooperačních a poúrazových stavů.
Skvělé v kuchyni
Tato zázračná houba je zároveň chuťově výborná, díky ní se i z obyčejného pokrmu stane gurmánský zážitek. Má jemnou chuť a příjemné houbové aroma. Hlíva ústřičná tak může být využita do omáček či polévek, ale i zcela samostatně.
Lze ji vařit, smažit, péct, zapékat. Může být předkrmem i hlavním chodem, fantazii se rozhodně meze nekladou. Pokud vás hlíva ústřičná zaujala, pak určitě některé recepty vyzkoušejte. Nejenže si pochutnáte, ale dodáte svému tělu zdraví prospěšné látky.