nejsem sama
Úvod
Krása a zdraví
Recepty
Nápady
Magický svět
Cestování
Partnerské vztahy
Příběhy
Domů     Dokonalé svátky jara v pohodlí domova
Dokonalé svátky jara v pohodlí domova
Chcete mít doma hezkou a stylovou velikonoční dekoraci? Pak se s námi pusťte do tvoření!

Udělejte si velikonoční svátky ještě veselejší a vyzdobte si interiér veselými kalíšky, vajíčky nebo přírodním věncem.

Velikonoční svíčky na stůl

Připravte si:

– vajeačné skořápky

– zbytky vosku

– knot

– kolíky na prádlo

– nůžky

– plechovku

– hrnec

– vodu

– papírové plato od vajec

1. Rozklepněte skořápky tak, aby měly pěkný tvar. Důkladně je vymyjte a nechte vyschnout.

2. Při výrobě svíček využijte jako pracovní podložku papírové plato od vajec. Vložte do něj čisté skořápky a můžete začít rozpouštět vosk.

3. Na výrobu velikonočních svíček můžete zpracovat zbytky svíček, které máte doma. Pokud nemáte nový knot, můžete zrecyklovat kousek z nedohořelé vyšší svíčky. Skořápky nejsou příliš vysoké, stačí vám na ně knot dlouhý cca 5 cm.

4. Připravte si vosk. Používáte-li zbytky svíček, je třeba vosk nejprve očistit, zbavit zbytků knotu, rozkrájet ho a roztavit.

Vosk zahřívejte v plechovce ve vodní lázni, dokud se úplně nerozpustí. Voda by měla sahat cca do poloviny plechovky a nesmí se vařit. Jakmile se vosk rozpustí, je připraven k lití svíček.

5. Do skořápky vložte knot a opatrně nalijte trochu roztaveného vosku cca do třetiny skořápky. Po chvilce vosk dolijte a knot srovnejte do středu a zajistěte jej kolíčkem na prádlo.

Po zchladnutí většinou vznikne uprostřed malá prohlubeň, proto ještě jednou rozehřejte trochu vosku a opatrně ho dolijte.

6. Hotové svíčky vložte do stojánků, dozdobte a krásná velikonoční dekorace na stůl je hotová.

Velikonoční svíčky na stůl ze skořápek. Závěsný věnec s vajíčky. Barvení vajíček je zábava i umění. Kraslice navlékněte na různě dlouhé stuhy a různě navažte na kroužek. Vyšívací kroužek utáhněte a po obvodu namotejte barevné stuhy a udělejte výplet skrze kroužek. Kroužek stuhou zavěste ke stropu. Kalíšky na kraslice mohou být dobrou zábavou pro děti. Ozdoby ze slaného těsta. Vezměte tenký černý fix a vajíčkům nakreslete velikonoční motivy. Skořápky vajíček jako květináče na bylinky. Skořápky vajíček mohou sloužit jako mini květináče. Veselé skořápky vajíček s bylinkami. Jen lakem na nehty dokážete na vejcích kouzla. Barvení lakem na nehty. Namalujte je třeba fixem. Kalíšky na kraslice nemusí být nudné.

Závěsný věnec s vajíčky

Připravte si:

– velký vyšívací kroužek

– stuhy v jarních barvách

– vyfouklé kraslice

– nůžky

– špejli

1. Vyšívací kroužek utáhněte a po obvodu namotejte barevné stuhy. Můžete zakrýt celý kroužek, nebo lze nechat mezi stuhami mezery. Zároveň udělejte výplet skrze kroužek.

2. Kraslice navlékněte na různě dlouhé stuhy – můžete na jednu stuhu navléknout i více vajíček. Dole je zajistěte uzlíkem. Vajíčka pak různě navažte na kroužek.

3. Stuhu poté zavěste ke stropu. Místo vyšívacího kroužku můžete použít i přírodní věnec z proutí, který vypadá opravdu nádherně.

Kalíšky na kraslice

Připravte si:

– barevný papír

– lepidlo ozdobné nůžky

– popisovač

1. Nastříhejte proužky 14 x 3,5 cm z barevného papíru. Stříhat můžete ozdobnými nůžkami, aby vznikl zajímavý okraj. Vytvořte ruličku a slepte lepidlem nebo lepicí páskou.

2. Vystřihněte zaječí ouška. Velikost je na vás. Můžete udělat větší, ale klidně i menší.

Popisovačem nakreslete oči, tvářičky a nos. Do oušek nakreslete jednoduché opakující se vzory. Přilepte ouška na zadní stranu ruličky.

Veselé a barevné Velikonoce

Co letos vytvořit dekorace vlastnoručně? Máme pro vás pár nápadů, jak si je jednoduše a hravě vyrobit!

Květináče s trochou vtipu

Připravte si:

– vyfouknutá vajíčka

– trochu zeminy nebo vaty

– semínka řeřichy

– fix nebo akrylové barvy

– štěteček

1. Skořápky na vrchní straně lehce odlámejte, aby vám vznikly „mističky“. Jednotlivým skořápkám nakreslete veselé tvářičky. Poté je naplňte trochou hlíny či vaty a posypte semínky řeřichy.

2. Zalijte malým množstvím vody. Do týdne máte vlasáčky v plné kráse! Usadit je můžete do stojánků na vajíčka nebo je uložit na talířek se slámou, mechem či osením.

Ozdoby ze slaného těsta

Připravte si:

– hrnek mouky

– půl hrnku soli

– půl hrnku vody

– vykrajovátka s velikonočními motivy

– brčko nebo špejli

– pečicí papír

– akrylové barvy

1. Ingredience na těsto smíchejte a vše dobře prohněťte, dokud hmota nebude mít pevnou konzistenci. Poté těsto rozválejte a vykrajujte vykrajovátkem malá vajíčka, zajíčky či jiné tvary.

2. Dejte symboly Velikonoc na pečicí papír a buď udělejte brčkem v horní části dírku (na zavěšení), nebo ve spodní špejlí (na zápich). Pečte při 120 stupních Celsia zhruba 2 hodiny.

3. Vychladnuté ozdoby nabarvěte či jinak vyzdobte, například korálky nebo barevnými glitry. Nakonec dírkou provlečte provázek na zavěšení nebo nasaďte na špejli jako zápich.

Barvení lakem na nehty

Připravte si:

– vyfouknutá bílá vajíčka

– mističku

– laky na nehty

– vodu

– špejli

1. Voda musí mít pokojovou teplotu, takže ani moc teplá, ale ani příliš studená, jinak se vám kouzelný trik nepovede. Nalijte ji do misky a přidejte lak na nehty. Pomocí špejle lak na hladině různě rozprostřete.

2. Postupně namáčejte vajíčka do vody s lakem. Lak na nehty se na ně krásně chytne a vytvoří na nich zajímavé obrazce.

Vajíčka tak budou vypadat neotřele a originálně. Toto barvení zaručeně pobaví děti i dospělé!

Namalujte kraslice fixem

Připravte si:

– vyfouknuté bílé vajíčko

– papírové kapesníky

– fixy

– štětec

– vodu

1. Popadněte fixy a nabarvěte papírový kapesník tak, jak se vám to bude hodit. Nesmíte moc tlačit, jinak se do kapesníku udělá díra. Doporučujeme nabarvit většinu plochy kapesníku, aby se obarvilo celé vajíčko.

2. Jakmile je nabarveno, zabalte do kapesníku vajíčko a pořádně utáhněte.

3. Vezměte štětec a zapusťte barvy z kapesníku na vajíčko.

4. Nechte chvilku odležet (stačí 2 minutky), pak rozbalte kapesník, vyndejte vajíčko a je hotovo!

Super tip:

Zdobíte na poslední chvíli nebo máte rádi minimalismus? Vezměte tenký černý fix a vyfouknutým vajíčkům nakreslete obličeje nebo na ně namalujte velikonoční motivy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
horakova4

Velikonoce u nás doma moc neslavíme, ale tenhle návod na výrobu svíček ze skořápek se mi moc líbí. Určitě to zkusím. Myslím, že by to mohlo být super i jako dárek.

sdílejte článek
Související články
Vyrobte si vlastní papírový vějíř. Je to malý pomocník v horkých dnech, který vás zachrání od pocení a ještě s ním uděláte spoustu parády. V dopravních prostředcích, v restaurační zahrádce či na pláži při dovolené. 1. Skládaný vějíř trojúhelníkového tvaru je to nejjednodušší. Budete potřebovat pár barevných papírů, lepidlo a nůžky a za chvíli už vám […]
Kreslení karikatur může na první pohled působit velice jednoduše, dokonce i snadněji než klasické portrétování. Ve skutečnosti to tak ale vůbec není, protože nakreslit vystihující karikaturu vyžaduje skutečně hodně práce a trpělivosti. Najde se spousta lidí, kteří myslí, že na nakreslení dobré karikatury nemusejí mít žádné znalosti v oblasti portrétování a kreslení obecně. To také není pravda. Aby vypadala […]
Vracíme se čím dál tím víc k přírodě a jejím divokým obyvatelům. Brouci a ptáci mají v létě na zahradě nezastupitelnou funkci. Pomozte jim se u vás zabydlet. Krok za krokem 1. Kdo by neměl doma čas od času šálek, který už dosloužil. Pošlete ho dál ptáčkům u vás na zahradě či za oknem a vyrobte […]
Dekorativní lampiony se budou skvěle hodit jak na oslavu narozenin, tak i do zahradního altánu či na terasu. Jejich výroba je navíc snadná a také zábavná. Připravte si: ➛ nafukovací balonky ➛ krabici papírových kapesníčků ➛ lepidlo na vodní bázi, které zasychá transparentně – dobře funguje lepidlo Herkules ➛ skleničku na rozředění lepidla ➛ štětec ➛ papírové nebo […]
reklama
Partnerské vztahy
Syndrom náhle prázdného hnízda
Když se děti osamostatní a odcházejí z domova, můžete se cítit docela ztracená. Jejich pokoj je prázdný, lednička naopak plná. A všude je takové divné ticho. Jak se s tím vyrovnat a zařídit si nový život? Po odchodu dětí se vám změní život. Některé matky to uvítají s radostí a oddychnou si, ale jiné se potýkají s tíží a smutkem. Říká se […]
Syn je hypochondr a já to odnáším
Nejdříve jsem si myslela, že je jen líný a nechce se mu chodit do práce. Když ale začal nadávat na lékaře, že nemohou přijít na to, co mu je, pochopila jsem, že je situace mnohem horší. Každá maminka si od té doby, kdy se jí narodí děti, představuje, co z nich asi vyroste. Já jsem si děti […]
Vaše tělo mnohé napovídá. A nelže!
To nejlepší, co pro váš vztah můžete udělat, je neřešit, jaký je ten druhý, ale všímat si co nejvíc toho, jak se vedle něj cítíte vy sama! Jestli ve vás ten druhý vidí nějakou špatnou vlastnost, kterou vám vyčítá, je to velmi pravděpodobně právě ta, která ho štve na sobě samém! Možná se mu na sobě taky nelíbí, […]
Zvedněte si sebevědomí
Všechno, co prožíváte, začíná v hlavě. Způsob, jak vnímáte sama sebe, si utváříte už v dětství. Vyrovnaná žena se jen tak nehroutí, ta nejistá o sobě stále pochybuje. Je to i váš případ? Pomůžeme vám: Ženy s nízkým sebevědomím často uvěří manipulátorům, kteří jim říkají, že jsou neschopné a že za nic nestojí. Jsou velmi citlivé […]
Cestování
Italská královna – Sardinie
Pokud plánujete dovolenou, kdy si dopřejete plážovou zahálku, pak je pro vás Sardinie ideál­ní. Téměř 2000 km dlouhé pobřeží, fantasticky čisté moře a také zajímavé zbarvení písku od bílé až po zlatou či růžovou. Budete se tu cítit jako v ráji Na čtyři desítky sardinských pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka. Nejkrásnější pláž Sardinie je […]
Dubrovník: Město s kouzlem dávné historie
Na samém cípu chorvatského pobřeží se nachází nádherné město, které v sobě snoubí modernu a starou architekturu. Dubrovník se nachází v jižní Dalmácii a je považován za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Jeho historické centrum je dodnes obehnáno monumentálními hradbami. Uvnitř pak najdete nespočet obchůdků, kavárniček i tajuplných uliček, které přímo vybízí k tomu, abyste se v nich schovali před spalujícím letním […]
Chorvatsko, klenot Jadranu
Pro mnohé z nás je léto v Chorvatsku srdeční záležitostí. Sem Češi jezdí na dovolenou nejčastěji. Moře je tu krásně čisté a teplé, ceny stále ještě akceptovatelné a lidé pohostinní. Jadranské moře, které omývá chorvatské pobřeží, je považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě. Sytá modř, skály kolem malých zátok i nekonečně dlouhé pláže, hory na dohled a mnoho ostrůvků v moři dělá […]
Mallorca je ráj Středomoří
Na Mallorce vás zcela jistě uchvátí rozlehlé pláže a azurově modré moře, ale i fantastická okolní příroda a historické památky. Navíc je na ostrově krásně po celý dlouhý rok, takže plánování dovolené je o to jednodušší. Přestože největší z Baleárských ostrovů Mallorca spadá oficiálně pod Španělsko, rozdíly v porovnání s pevninským Španělskem jsou znatelné na první pohled. Na Mallorce se mluví místním nářečím katalánštiny, […]
Krása a zdraví
Znáte účinky levandulového oleje?
Levandulový olej má všestranné využití nejen v kuchyni či v kosmetice jako esenciální olej, ale je také lékem proti bolesti a zánětům. Levandule pomáhá snižovat vysoký krevní tlak, proto je dobré ji inhalovat. Vetřením oleje z levandule do spánků i vypitím levandulového čaje se zmírňují migrény a bolesti hlavy. Pro lepší spánek Levandule má zklidňující a relaxační účinky. Nejenže pomáhá při usínání, […]
Kroky ke zdraví a dlouhověkosti
Obyčejná chůze je jednoduchý a efektivní způsob, jak pečovat o své zdraví. Bez ohledu na věk či fyzickou kondici dokáže zlepšit celkovou kvalitu života. Projděte se do práce, na kávu nebo si třeba dopřejte svižnou procházku v přírodě. Můžete zkrátka chůzi lehce zakomponovat do běžného dne. Jak chodit správně Aby chůze fungovala, nestačí se jen tak loudat. Je […]
Posilujte svou imunitu
V novém miniseriálu vám přinášíme tipy na posílení imunity v průběhu celého roku. Dnes se zaměříme na zdraví prospěšné bylinky. Kouzelné bylinky umí zázraky a k udržení zdraví není lepších parťáků. Andělika lékařská Andělika pomáhá s trávením a proti nadýmání, při nechutenství a problémech se žaludkem. Ale také se jí dají vyhnat toxiny z těla, a to nejen běžné škodliviny, ale také jedy. Užívají […]
Mytí vlasů? Jděte s dobou!
Přáli byste si mít krásné lesklé vlasy, ale jako by jim pořád něco chybělo? Pečujete o ně, a pořád to není ono? Zkuste metodu CWC. Co se skrývá za písmeny CWC? Je zkratka anglických slov condicioner–wash–condicioner, tedy česky kondicionér– mytí–kondicionér. Spolu se správně vybranými vlasovými produkty touto metodou docílíte úžasných výsledků. Kondicionér, šampon, kondicionér Je to velmi […]
Magický svět
Jak jsem ve starém domě vymyslela hororový příběh
Věřila jsem, že to bude ideální prostředí pro psaní. Takové strašidelné doupě se jen tak nevidí! Jenže v noci se ta barabizna probudila k životu a já byla strachy bez sebe. Opřela jsem se vší silou do dveří a vzala za kliku. Při prvním kroku jsem klopýtla přes práh a při pádu do temného prostoru se mi na tvář přilepila […]
Letní nápoje, které umějí čarovat
Osvěží, a navíc v sobě ukrývají magickou sílu díky svým ingrediencím. Pojďte si s námi trochu začarovat u dobrého, vychlazeného drinku! Budete překvapeni, jak jednoduché to je. Myslíte si, že si čarodějky dávají v létě také dovolenou? Ani náhodou. Připravte si pár kostek ledu, sáhněte po správné sklenici a připravte si nápoj, který vás ochrání před zlými duchy nebo přinese do […]
Kávová sedlina skrývala tajemství
Nemohla to být náhoda. Zlé zjevení na dně šálku kávy se objevilo už dvakrát a dvakrát jsem poté oplakávala smrt někoho blízkého! Nedokážu vyjádřit ten zvláštní pocit, když se mi to stalo poprvé. Bylo mi asi třináct let. U obce, kde bydlím, se stalo vlakové neštěstí. Tehdy při něm zahynulo hodně lidí. Celý vagon motoráčku byl zdemolován. […]
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
historyplus.cz
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
Pučisté v čele s majorem Kendžim Hatanakou horečně prohledávají Hirohitův císařský palác v Tokiu. Nemohou nalézt vytoužený úlovek a v nitru jindy zdvořilých Japonců už to pořádně vře. Půlnoc se zatím překulila do nového dne, kdy jejich vládce přizná světu hořkou válečnou porážku.   Na obloze nad japonskou Hirošimou se 6. srpna 1945 objevuje mohutný hřib.
Zdeněk Žák: „Mám staročeskou zahradu“
panidomu.cz
Zdeněk Žák: „Mám staročeskou zahradu“
Kdysi v seriálu Život na zámku byl za kovboje. Dnes má spoustu dětí i vnoučat a také koně. O ty se však stará hlavně jeho paní. Maminka Zdeňka Žáka učila v mateřské školce, otec byl nástrojařem, později konstruktérem. Zdeněk má mladšího bratra. Všichni bydleli v malém bytě v centru Prahy, v činžáku s pavlačemi do
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
iluxus.cz
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
Zážitkově gastronomická atrakce Večeře v oblacích patří k podzimní Praze stejně jako Karlův most či Pražský hrad. Nejen tyto dominanty české metropole si můžete při obědě či večeři prohlédnout z nevše
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
tisicereceptu.cz
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
Je pikantní, velmi jemná a odráží se v ní hned několik výrazných chutí. Suroviny 1 –2 kachní prsíčka 1  l zeleninového vývaru 1 balení rýžových nudlí 1 cm zázvoru 2 plechovky kokosového mlék
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
skutecnepribehy.cz
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
Zatvrdila jsem se a řekla si, že si už do života žádného chlapa nepustím. Potom jsem našla přede dveřmi kytici lučního kvítí. Všechno začalo tak, že jsem napochodovala ve Štěchovicích na parník. Doprovázel mě můj tehdejší kluk, a musela bych se hluboce zamyslet, abych si vzpomněla, jak se jmenoval. Měla jsem jich fůry. Byly to však samé
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
21stoleti.cz
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
Atacama se nachází v Jižní Americe, táhne se tisíc kilometrů podél Pacifiku od jižní hranice Peru po centrální část Chile. Prší zde jen velice zřídka, dle měření v jejím středu mezi roky 1570 až 1971
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
enigmaplus.cz
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
Na vesnickém hřbitově v San Bernardu v Kolumbii se už několik desítek let pohřbení nebožtíci sami od sebe mumifikují. Vědci si přitom marně lámou hlavu, co se to děje. Činí tak jeden nebožtík po druhé
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
nasehvezdy.cz
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
Charlie Sheen (58) si slávu užíval plnými doušky. Alkohol tekl proudem a bez drog a sexu nedokázal ani fungovat. Jednoho dne ale všechno zčistajasna skončilo – z úst lékařů si vyslechl, že je HIV pozi
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
epochanacestach.cz
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
Rozdíl teploty je značný. Zatímco venku zuří horké léto, při vstupu do jeskynního systému se výrazně ochlazuje. Ve vzduchu je vlhkost, dno jeskyně tvoří vodní hladina. Pohled ze stometrové hloubky propasti Macocha je neskutečný a nádherný. A mrazivý, když si uvědomíme, že tělo sebevraha dopadne na dno během pouhých čtyř vteřin. Píše se rok 1723.
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
epochaplus.cz
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
Počítače dnes používáme k mnoha transakcím od objednávání k jídla přes nákupy v obchodech až po ovládání bankovního účtu. Přitom jejich zabezpečení řada z nás věnuje menší pozornost než výběru zámku ke vchodovým dveřím a pojištění bytu. Zloději jsou však vždy napřed a již před dlouhou dobou se přesunuli i na internet. Vybílit kreditní kartu, kterou používáte k nákupům na
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
epochalnisvet.cz
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
Každý den člověku vypadne asi 100 vlasů. Mezi 100 000 zbývajícími je to celkem zanedbatelná ztráta. Řídnoucí ohon nebo první spálenina pokožky hlavy sluncem ale může signalizovat, že něco je v nepořádku. Zcela bez povšimnutí může dotyčný přijít až o 50 procent své kštice, než si uvědomí nesporný fakt: Začíná plešatět.   Muži se jí
Průsečík barev a designu
rezidenceonline.cz
Průsečík barev a designu
Interiér tak trochu extravagantního domu navrhla velmi kreativní designérka, jež hledala inspiraci v barvitém životním příběhu investorského páru, a vytvořila tak svěží a moderní platformu pro život uprostřed přírody. V městečku Itupeva v srdci brazilského státu São Paulo stojí rezidence, jež je více než jen obyčejným obydlím; je to místo setkávání velké rodiny, zasahující do
1
0
Would love your thoughts, please comment.x