Víte, že sourozenecké hádky mohou perfektně připravit na budoucí manželství? Od malička jste si tak totiž mohla dobře natrénovat, jak se správně hádat, usmiřovat a navzájem při sobě stát v těžkých chvílích.
Vyrůstat s bratrem či sestrou znamená naučit se neustále vyjednávat, mluvit o problémech a brát ohled na ostatní. Čím víc sourozenců člověk má, tím více má příležitostí se naučit žít s někým dalším.
Nejde jen o sdílení jednoho pokoje a dědění oblečení. Jde i o důležité vyjednávání. Velká rodina znamená velkou zodpovědnost. S každým dalším členem rodiny rostou i problémy s penězi i časem.
Jedináčci mají lepší známky ve škole, protože je jim doma věnována větší pozornost, ale děti z početných rodin jsou na tom lépe v dospělosti.
Lekce divokých hádek i usmiřování Otravní sourozenci můžou být totiž perfektní přípravou na šťastný a dlouhotrvající vztah. Když se potká žena, zvyklá žít se sourozenci, a muž, jedináček, hned je vidět, jak rozdílně přistupují k problému.
Zatímco tato žena potřebuje neshody okamžitě vyřešit, muž jedináček se od všech problémů distancuje. Nikdy předtím se totiž hádat nemusel. Když se v dětství naučíte přenést s lehkostí přes hádky, umíte je lépe zvládnout i v manželství.
Jak si zachránit manželství Od dětství víte, že každá hádka musí skončit usmířením, že na všem je možné se domluvit a že osočování tak akorát naštve rodiče. To, co vám dříve šíleně vadilo, umíte ocenit až v dospělosti.
Víte totiž, že je nutné respektovat jeden druhého. Dovednosti, které jste získala v dětství, vám tak už zůstanou. Schopnost vyjednávat a umět řešit problémy se můžou naučit i jedináčci v jakémkoli věku. Jen je to pro ně těžší.
Stačí se jen obklopit lidmi, kteří jsou stejně tak otravní a zároveň milující jako vaši drazí sourozenci.