Ubírají na kráse i na sebevědomí. S odstraněním jizev byste měla začít co nejdřív, aby kůže rychle zregenerovala a následky nebyly tak viditelné.
Ať už máte jizvy po úraze, nebo po operaci, raději na nic nečekejte. Mohla byste si zadělat na nehezkou památku. Hlavní pravidlo zní: udržovat kůži jemnou a vláčnou a pravidelně ji mazat hojivou mastí.
Tlaková masáž zlepšuje prokrvení a pružnost. Provádí se bříškem prstu, kterým masírujete jizvu a její okolí. Prstem tlačte na jednotlivá místa jizvy po dobu půl minuty. Tlak by měl být tak velký, až nehtové lůžko na prstu zbledne.
Počkejte pár vteřin a pokračujte o kousek dál. Masáž je potřeba provádět s citem. Kůži vždy před masáží promastěte olejíčkem.
Pomůže citron i med
Spoustu účinných prostředků najdeme ve spíži. Například med smíchaný se sodou v poměru jedna ku jedné zesvětluje ztmavlá místa. Zabírá také cibule.
Šťáva z ní působí pomalu, ale vydržte. Pokožku vypíná a vyhlazuje obyčejná okurka, když si z ní nastrouháte kašičku. Vyhlášené jsou krémy a gely z aloe. „Opravují“ poškozené buňky. Skvělý je také citron.
Naneste na jizvu malé množství šťávy a po deseti minutách opláchněte. Odstraňuje odumřelé buňky a napomáhá růstu nových. Jako přírodní bělidlo může jizvy také zesvětlit. Jizvu nevystavujte mrazu ani horku po dobu jednoho roku.
Chraňte ji před UV zářením pomocí opalovacích krémů s vysokým ochranným faktorem. Jizva bude už napořád choulostivější než její okolí. Opálí se totiž rychleji než ostatní kůže, a na těle vám tak víc vynikne.
Já na podobné věci vždycky používám aloe vera, skvěle funguje na všechny potíže s pokožkou. Zkusila bych to!
Přírodní metody jako citron a okurka jsou fajn, pořád lepší než nějaká chemie. Uvidíme, jak to zabere!
Já sem slyšela, že na jizvy zabírá hlavně ten med s citronem. Tak snad to pomůže, než začne léto a ty šaty vytáhnem!