Přichází období balerínek, otevřených lodiček a žabek. Je proto nejvyšší čas, dát své nožky pořádně do kupy. Přinášíme vám několik osvědčených tipů.
1 Chloupky musí pryč
Existuje mnoho metod, jak s nimi zatočit. Jednak to jsou klasická holítka nebo depilační krémy, kterými rychle a bezbolestně chloupky odstraníte. Bohužel za dva, tři dny jsou tu zas.
Delší účinek (asi měsíc) má epilace strojkem, protože odstraňuje chloupky i kořínkem. Je to ale bolestivější a musíte si koupit epilační strojek, jehož cena je několik set, ale i tisíc korun.
Vyzkoušet můžete také voskové pásky, které zahřejete, umístíte na pokožku tak, aby přilnuly, a pak prudce strhnete.
Chloupky jsou pryč rychle, ale bolí to. Na podobném principu funguje i cukrová pasta a teplý vosk. Velmi oblíbený je i laser. Laserové odstranění chloupků je nejpohodlnější, nejdlouhodobější, ale také nejdražší.
Výhodou je, že po několikáté aplikaci začnou chloupky slábnout, vypadávat, až postupně nebudou. Cena pak záleží na velikosti plochy, typu chloupků a počtu sezení, přičemž se pohybujeme v řádech tisíců.
2 Hodně bublinek
Umýt si nohy neznamená jen stoupnout si do sprchy a opláchnout se vodou. Nebuďte líná, sehněte se a svá chodidla pořádně namydlete. Jen tak docílíte skutečné čistoty.
Nevynechejte ani prostor mezi prsty, kde se udržuje vlhkost a tvoří se bakterie, které způsobují nepříjemný zápach. Použít můžete buďto klasický sprcháč, nebo speciální (většinou antibakteriální) mycí gel na nohy.
3 Sloupněte starou kůži
Nechat si nohy hýčkat zkušenou pedikérkou je moc příjemné, ale stejným způsobem se můžete o své nohy postarat i sama doma. Začněte pravidelně používat peeling na chodidla, kterým odstraníte suchou a šupinatou kůži.
S použitím pemzy jemně vydrhněte chodidla, paty, palce i bříška chodidel. Jen dávejte pozor, abyste nedrhly příliš tvrdě. Pokud budete dostatečně něžné, ale přesto důsledné, výsledek v podobě krásné hladké kůže se dostaví co nevidět.
4 Kleštičky a laky
Zapomenout nesmíte ani na nehty. Pokud na nich máte starý lak, nejprve ho důkladně odlakujte, a pak nehty zkraťte. Používejte buď kvalitní nůžky, nebo speciální kleštičky určené přímo na pedikúru.
Nehty zastřihávejte zásadně rovně, aby bolestivě nezarůstaly. Na závěr je opilujte, aby se nezatrhávaly, netřepily, a případně vám neničily ponožky či punčochy. Stejně jako nehty na rukou, tak i ty na chodidlech volají po barvičkách.
Barvu můžete sjednotit s tou, jakou máte na rukou, nebo použít bezbarvý či světle růžový lak nebo francouzskou manikúru, která se hodí vždycky.
5 Volání po hydrataci
Nohy uvězněné celý den v botách jsou večer otlačené a opravdu unavené. Kůže na nich začíná být suchá, šupinatá či popraskaná. Zvykněte si používat hydratační krém na nohy pokaždé, když vylezete z vany nebo ze sprchy.
Přednost dávejte přírodním surovinám jako je bambucké máslo, aloe vera a olivový olej, které pokožku zvláčňují a jsou pro hydrataci nohou nejlepší.
Hydratační krém je lepší používat večer, aby se do rána dobře vsákl. Chodidla namažte silnější vrstvou, zabalte do mikrotenové fólie a navlečte si froté ponožky. Ráno budete mít nohy krásně hebké a jemné.